Jump to content
IGNORED

Vikendice / bekstvo iz grada


Recommended Posts

1 minute ago, Lancia said:

Ono jes, onemocuceno nam je da buljimo u sise i noge :riba:

Mislila sam na ono što sam spominjala na sex.uznemiravanju pre mesec, dva. Džiberana u ponašanju kao normativ...ne kao normalna potreba da se gleda u sise ponegde :grozan:

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Mada si Zeko u pravu, ja sam svasta saznao o sebi, otkad zivim u selu. 

Jesu ti gledali u sise?¿

  • Haha 1
Link to comment
29 minutes ago, brusli said:

Svi ovi gradovi po Srbiji imaju bolnicke centre, i ako si u tom gradu ili na selu 10 km od grada, brze stignes do bolnice nego u Bgd do klinickog centra, jos ako uletis u spicu treba ti visetruko vise vremena.

 

Bolnice po tim manjim gradovima su totalni raspad. Ogromna je razlika da li te lece u BGu ili Krusevcu. Mi imamo i izraz "poslali ga u Beograd da umre":D Otprilike tako se opisuju tezi slucajevi, ili jos gore ljudi koje su pogresno lecili.

 

5 minutes ago, Moonwalker said:


Dobro nije svuda tako, zavisi bas. Takvi ti zive i u velikim gradovima da ne izgovorim nesto drugo.

 

Ima raznog naroda i cesto moze da te iznenadi i pozitivno i negativno. 

Nema ovo veze sa selom nego sa malim izborom ljudi. Ja sam se i u Bocvani osecao kao u selu, kad imas samo par stotina ljudi u komjunitiju, ne mozes da biras sa kim ces da se druzis, svako svakog zna i svako svakom zabada nos u zivot. Mozda je drugaciji mentalitet u onim vecim selima po Vojvodini ali juzno od BGa je bas katastrofa u tom smislu.

  • +1 4
Link to comment

Ne bih da ispadne da sam pogrešno razumena™

Mene je ovako zadesilo, a možda se neko seća, izabrala sam da odem tamo i bila oduševljena. Vremenom se pokazalo ono što ne vidiš odmah. Verovatno je jedno kad kuliraš i živiš život po svom nahođenju u maloj sredini, a drugo kad radiš posao poput mog, institucija, upućenost na ljude i njihove odnose...nisam se tu pronašla ama nikako (vrednosni sistem). 

Svakako ne mislim da se svi ljudi tamo (niti bilo gde) ponašaju i razmišljaju istovetno. Ali da je veća verovatnoća ovoga što sam pisala, sigurno jeste. 

  • +1 4
Link to comment

Najbolje je naći neko mestašce za život u selu (ne mora za stalno, već vikendaški ili periodično) sa nekim društvom. Dve ili tri porodice koje mogu da podele neko vreme u toku dana, tako da im to prija.

To nije nemoguće izvesti, zemlje po Srbiji ima, a može skromno da se izgradi i da ne bude preskupo 

Ne mora nužno čovek da se druži sa lokalcima ako mu to ne prija..

 

A vas dvoje veseljaka @Lancia i @Svemir Zeka vi da obavlja te nadzor :fantom:

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, dùda said:

Najbolje je naći neko mestašce za život u selu (ne mora za stalno, već vikendaški ili periodično) sa nekim društvom. Dve ili tri porodice koje mogu da podele neko vreme u toku dana, tako da im to prija.

To nije nemoguće izvesti, zemlje po Srbiji ima, a može skromno da se izgradi i da ne bude preskupo 

Ne mora nužno čovek da se druži sa lokalcima ako mu to ne prija..

 

A vas dvoje veseljaka @Lancia i @Svemir Zeka vi da obavlja te nadzor :fantom:

Reci lepo seoski swingeraj, da i Zeka razume :D 

  • Haha 9
Link to comment

@dùdane mora, naravno....kažem u poslednjem postu, otišla sam tamo da radim takvu vrstu posla, i ono što se traži od mene ili mi se nameće (juče sam, naime, vodila razgovor s ljudima u nekoliko različitih uloga, svi su lokalci, svi se znaju od malena, postoje međusobne mržnje, saplitanja....i oni to otvoreno govore, a ja pojma nemam o čemu pričaju, i pokušavam da stvari vratim u kolosek i pravilnik, i ne uspevam na kraju), mi se ne dopada nimalo.

 

Centar grada opet neka druga priča.

 

Najbolje da si nađem uhlebljenje tipa recimo u Rakovici ili na Bežanjskoj kosi...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Reci lepo seoski swingeraj, da i Zeka razume :D 

 

tja to je viđeno u filmovima slobodana stankovića /poznatom po delima ševa u šumi i ko to tamo jebe, na primer/, imao je onaj par slovaka seljaka koje je snimao dok swingerišu po južnom banatu onoliko....

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Mala sredina moze da bude nezgodna zbog tog svak osvakog zna efekta. Meni je bilo ok do srednje, posle kad sam krenula na fax u BGu bash mi je i trebala takva promena i u tom trenutku.

BG sam tih godina bas i volela i uzivala u njemu, lai to je bilo pre 20 godina. Danas mi je to jedan mnogo prenatrpaniji grad, u kome ima vishe auta subotom nego shto mi je bilo tad radnim danom (nekad sam i vozila naokolo po BG, sad samo u krajnjem lokalu). Na kraju krajeva zivela sam u nekoliko lepih mesta razlichite velichine nakon BGa, i kad sam se vratla u BG em sam navikla ochi itd na neshto drugo, em je BG promenjen i to ne nabolje.

Od manjih mesta, mi smo non stop po Zlatiboru ali kao totalni turisti, ne znam kako je ko zivi tamo, generalno mentalitet malog mesta mi ne prija, ali sad mi ni BG ne prija vishe.

Jutros se mama sa unukom dogovoril ada ce d aprave kucu na Frushkoj Gori za njih dvoje, tako da eto i u kuci ista diskusija kao ovde.

 

Da nemam neke porodichne specifichnosti, pala bi Grchka u narednih 3-4 godine, nishta drugo.

Link to comment
2 minutes ago, Eleniko said:

 

tja to je viđeno u filmovima slobodana stankovića /poznatom po delima ševa u šumi i ko to tamo jebe, na primer/, imao je onaj par slovaka seljaka koje je snimao dok swingerišu po južnom banatu onoliko....

Eto sta sam sve propustio otkad sam napustio grad :)

  • Haha 1
Link to comment
9 minutes ago, Lancia said:

Reci lepo seoski swingeraj, da i Zeka razume :D 

Seoski svingeraj, i posle čija su deca :sad:

Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Seoski svingeraj, i posle čija su deca :sad:

Ma zeko, ako i bude kakvog svingeraja , biće neki penzoski, kakva tebe deca spopala :D

  • Haha 3
Link to comment
30 minutes ago, Shan Jan said:
40 minutes ago, Moonwalker said:

 

Nema ovo veze sa selom nego sa malim izborom ljudi. Ja sam se i u Bocvani osecao kao u selu, kad imas samo par stotina ljudi u komjunitiju, ne mozes da biras sa kim ces da se druzis, svako svakog zna i svako svakom zabada nos u zivot. Mozda je drugaciji mentalitet u onim vecim selima po Vojvodini ali juzno od BGa je bas katastrofa u tom


Delimicno je to, a delimicno ima veze. Na selu ako si upucen na ljude za svakodnevne potrebe, tesko mozes da ih profiltriras i da napravis granice preko kojih se ne prelazi.  Za bilo sta zavisi koliko si «dobar» nekome. «Lako» je meni u  gradu  u kome sam odrasla i gde znam mentalitet, ali nisam sigurna da bih upoznavala druge gde bi mi ogranicenja bila veca.
 

Jeste razlika u mentalitetu. Vojvodjani to rade potiho kao Svabe iza prozora. A ostatak kako gde.

 

Znam kako funkcionisu te expat zajednice.  Videla na kratko nasu bliskoistocnu. Lako je Holandjanima, nasi u kofer stave nase meni najmrskije navike plus umiksuju sa onim sto pokupe usput.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...