Jump to content
IGNORED

Vikendice / bekstvo iz grada


Recommended Posts

Noskic je bio u pravu, treba se seliti na selo... I to kazem bez ironije... Samo je on tu selidbu zamišljao pogresno...

 

Ja sam resio plac, selo prilično  podjednako udaljeno od Ns, Bg i Zr, plac velik, samo da deca malo jos porastu, pa polako na selo u mir i tisnu i dosadu... :fantom:

Edited by radisa
  • +1 8
  • Tužno 1
Link to comment

ja tako evo 18 godina. sad, kada sam se nagledao ovih brda i planina, teleskopom merkam kratere na mesecu. sramota me da kažem ali, ipak, jebeš više be(t)o(n)grad

Edited by đorđe geprat
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Noskic je bio u pravu, treba se seliti na selo... I to kazem bez ironije... Samo je on tu selidbu zamišljao pogresno...

 

Ja sam resio plac, selo prilično  podjednako udaljeno od Ns, Bg i Zr, plac velik, samo da deca malo jos porastu, pa polako na selo u mir i tisnu i dosadu... :fantom:

 

mi imamo kuću i prilično veliko imanje, trenutno je na malo manje od 2 sata vožnje od bgd, a krajem godine bi trebalo da bude ispod sat ipo, kad se završi brzi put. imamo i plan da kuću sredimo kako nam odgovara i neki proračun koliko bi to stajalo. nije strašno.

 

pozicija je super, tri kilometra od magistrale, nema buke, nema teškog saobraćaja.....nema ni puno ljudi. ima priroda, tišina, uveče se vide zvezde kad je vedro.

 

odlazimo koliko možemo, a planiramo i češće, kad nam se skrati vreme putovanja (do skoro je trebalo gotovo 3 sata). ćerka kad poraste, imaće gajbu u Bgd, ako ne odluči da zapali iz ove vukojebine. onda ću moći gajbu da rentam ljubiteljima smoga, buke, gužve, skupoće, urbanističkog haosa.....kojih ne manjka i koji rado plaćaju dobru kintu za to smeće

  • +1 6
Link to comment

Meni privlacnije izgledaju manji gradici po Srbiji nego sela, npr Vrsac, Becej, Gornji Milanovac, Arandjelovac, Donji Milanovac.

Nije guzva, a imas sve sto ti treba, osim aerodroma, a i koji ce mi on.

Ako hoces prirodu za 5 minuta si tamo, ne treba ti ko u Bgd pola sata da izadjes, ako nije guzva.

 

  • +1 6
Link to comment
2 hours ago, brusli said:

Meni privlacnije izgledaju manji gradici po Srbiji nego sela, npr Vrsac, Becej, Gornji Milanovac, Arandjelovac, Donji Milanovac.

Nije guzva, a imas sve sto ti treba, osim aerodroma, a i koji ce mi on.

Ako hoces prirodu za 5 minuta si tamo, ne treba ti ko u Bgd pola sata da izadjes, ako nije guzva.

 

Ar je postao pakao,12K automobila na 25K stanovnika:ph34r:

 

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

Ja sam kao klinac kenjao ćaletu zato što nije hteo da proda babinu i dedinu kuću posle njihove smrti, a sad ga potpuno razumem. Razmišljam i da zovem rođake kojima je keva prodala prababinu kuću u jednom selu usred Šumadije da pitam da li bi je prodali nazad.

 

Mrzeo sam zgrade i stanove i kad sam bio mlađi, a sad ih ne podnosim.

  • +1 4
Link to comment
9 hours ago, Milosh76 said:

Odlicna ideja je odlazak iz grada samo sto

 

1) infrastruktura u Srbiji je katastrofalna, vodovod, kanalizacija, putevi... Jedino struje ne fali, a internet kako-tako

2) zdravstvo van 2-3 veca grada takodje

3) snabdevenost hranom recimo...

 

I mozda najvaznije 4) posao. Ako se nema posao koji moze daljinski, preseljenje ima smisla samo u penziji.

 

A onda se vracamo na tacku 2 i 3.

 

ja to više posmatram kao tranziciju, nego kao definitivno preseljenje. u smislu da imamo mesto gde možemo da uteknemo iz Bgd brzo kad god nam se ukaže prilika, kada želimo, imamo vremena i tako to. jasno je da u ovom trenutku ne možemo da se definitivno preselimo. to je više varijanta kad se približimo penziji. sada mogu da petkom u 4 sednem u kola i tamo ću biti oko 5.20 ili pola šest. mogu da boravim i duže od vikenda, ako se ukaže prilika, a ako je baš neka frka mogu da se stvorim u Bgd brzo.

 

što se tiče vode, struje i interneta, nema nekih problema u našem slučaju. prošle nedelje smo bili četiri dana i video sam da telekom razvlači kablove (rovovi pored puta), što znači da će uskoro net biti sličan ko u Bgd. što se puteva tiče, asfalt ide do kuće, tako da i tu nema problema. sa parkingom nema problema, mogu da dođem sa tri kamiona i mogao bih sva tri da parkiram u dvorištu, bez problema.

 

kanalizacija nema kao u Bgd, septička.....ali ni tu nema nekih problema, bar da sam primetio u poslednjih 10 godina, od kako odlazim tamo. 

 

Maxi ima na 10-15 minuta kolima, snabdeven je kao u Bgd. malo dalje je i Lidl. još malo dalje je Bosna, što znači da mogu da sipam gorivo za 50 dinara jeftinije nego u Bgd. duž magistrale imaš mesara, apoteka, vulkanizera, šta hočeš, sve je to na puškomet kolima. grad je 15-20 kilometara od sela.

Edited by Ted
  • +1 4
Link to comment
12 minutes ago, Braća Strugacki said:

sve je super izgrađeno, ako se uzme u obzir ko će tu da živi

 

nije problem u tome, neka žive u čemu hoće

mašiš ceo fudbal 

  • +1 1
Link to comment
Just now, dùda said:

 

nije problem u tome, neka žive u čemu hoće

mašiš ceo fudbal 

 

ne našim ja nego ti

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...