Jump to content
IGNORED

Vikendice / bekstvo iz grada


Recommended Posts

1 hour ago, Mel said:

Love ako se dobro slaze sa ocem, ali kapiram da ne bi boravio tamo da nije to sluchaj.

 

Imaju dobre odnose, ali zivot je cudo. Drugar zivi na Zvezdari u zeninom stanu, nije imao kola, radio je 2-3 posla paralelno, jeda sa nocnim smenama. Briga o detetu, vodio ga: skolu, sport i muzicku. Nije imao vremena za roditelje, tek par dana u nedelji. Majka zivi sa mladjim bratom i njegovom porodicom u porodicnom stanu. Otac uglavnom san u vikendici.

Sad je moj drugar 50% u vikendici, cak je poceo da pije kafu (sa 52 godine) da ocu pravi drustvo ujutro :)

 

1 hour ago, Svemir Zeka said:

Ima li nekih sekti tamo? :truedetective1: 

Ima. U Prnjavoru, u visini bivse kafane "Belo jagnje" (bila je popularna 70tih i 80tih, sada je prazna), je neki centar za narkomane. Tu se kao lece tako sto su prali tepihe i automobile, sada popravljaju namestaj.

 

  • +1 2
Link to comment

Eto, znaš za to. Dobra stvar je reto centar što se namene tiče, ali je neverovatno ispiranje mozga. Prvi put sam se u životu susrela s nečim takvim. 

 

Kakav si tu s lokalcima? Ma sve je super kad ne moraš da im ulaziš u kuće.....figurativno. 

Link to comment
1 hour ago, Jesper23 said:

Predugo je tu, pa sam na nju navikao. Bukvalno dijelimo sve, sistem spojenih krvnih sudova. Lakše mi je nju obrlatiti na finjaka, nego se zajebavati oko razvoda :D

 

Šalim se, naravno. Realno, prodaja gajbe u većem gradu radi kupovine kuće ili imanja u okolini ili manjem mestu nije se ni meni nikad sviđala.

Gajba je manji rizik, možeš lakše da je prodaš ili da ostaviš deci, neće skoro nikad izgubiti toliko na vrednosti. Kuće daleko od centra i vikendice nose rizik trenutne mode i nisu tolika sigurica. Ovde su vikendice bile aktuelne sada i pre 40-50 godina. To je stvar za duboko razmišljanje.

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Eto, znaš za to. Dobra stvar je reto centar što se namene tiče, ali je neverovatno ispiranje mozga. Prvi put sam se u životu susrela s nečim takvim. 

Vidjao sam ih par puta iz kola i u onoj prodavnici "Ruza M". Izgledaju kao zombi, da li uradjeni ili nesto drugo, nemam pojma. Slabo lice na "iksane", sto bi rekli uBosni.

 

3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Kakav si tu s lokalcima? Ma sve je super kad ne moraš da im ulaziš u kuće.....figurativno. 

Generalno nemamo kontakta sa "domorodcima", vise ih i nema puni. Samo jedan covek od 40 godina koji je ziveo u Bgd, pa se vratio u dedinu kucu sa porodicom i tashtom. 

Kao dete sam imao kontakt sa domacima, i imam cudna secanja, ne bas pozitivna.

 

Generalno, od starijih ljudi ima puno izbeglica iz Bosne i Krajne. Vredan i stedljiv svet, dobri domacini i komsije.

Link to comment
6 hours ago, makaronee said:

 

Inače, kao asocirani brdovlasnik, severni obronak f_gore, razmišljam čime da naselim pola hektara.. ili samo netalentovano a konjukturno isparcelišem i prodam.

rešenje se samo nameće

 

isparceliši i oglasi na ppp, ubilo se za komunu :fantom:

 

 

  • Wub 1
Link to comment
Just now, x500 said:

Vidjao sam ih par puta iz kola i u onoj prodavnici "Ruza M". Izgledaju kao zombi, da li uradjeni ili nesto drugo, nemam pojma. Slabo lice na "iksane", sto bi rekli uBosni.

 

Generalno nemamo kontakta sa "domorodcima", vise ih i nema puni. Samo jedan covek od 40 godina koji je ziveo u Bgd, pa se vratio u dedinu kucu sa porodicom i tashtom. 

Kao dete sam imao kontakt sa domacima, i imam cudna secanja, ne bas pozitivna.

 

Generalno, od starijih ljudi ima puno izbeglica iz Bosne i Krajne. Vredan i stedljiv svet, dobri domacini i komsije.

Veći su problem ovi koji "leče". Bukvalno ko iz filmova, religiozni fanatici, neke protestantske sekte. Pravoslavlje dođe mala maca za njih. 

 

Da, ti si u vikendaškom kraju, ali poznajem ja tu okolinu. Tako me nanelo.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Lord Protector said:

Ko hoće da privuče mlađi svet na vikendicu treba da napravi bazen. To je savet čoveka iz Laktaša koji sam čuo pre mnogo godina. On je napravio  veliki bazen, dosta je uložio u njega, ali je privukao omladinu. Moraju da imaju nešto za zabavu i druženje, ne samo arbeit.

 

tja. u ovu moju malu fontanu stane 200 litara vode. bazen bez 10 kubika nema smisla, zar ne? ovde je kubik pitke vode 1500 dinara cisterna od 5 kubika ne znam kakve vode 5000. možda u laktašima ima vode koliko hoćeš, ovde, ne. da se buši do čiste vode treba, kažu, 80 metara. malđarija kada dođe ode na bazen u garašima, 8 km, ulaz 250 dinara. pisao sam o tome. ima i bazen u belanovici, voda je hladnija, cena ulaza ista.

 

@x500 taj tvoj kraj tebalo bi da se zove "lipe"?

Link to comment
13 minutes ago, đorđe geprat said:

 

@x500 taj tvoj kraj tebalo bi da se zove "lipe"?

Moguce. Ja ga znam kao Tresnja, tako se zove i autobuska stanica.

 

Mada je Tresnja i gornje naselje na putu za manastir, prema jezeru. Tamo je autobuska stanica "Avalski cvet". Mi to zovemo "kod ciganke" tako se zvala kafana na cosku, gde je sada prodavnica :)

 

Bazen je robija, mora stalno da se odrzava i da se doliva hemija (protiv algi i hlor). Ko ima stariju decu (6 do 14 godina) moze da mu bude super. 

Par komsija imaju montazne bazene i napune ih gradskom vodom (=jeftino). 

Link to comment
27 minutes ago, x500 said:

Moguce. Ja ga znam kao Tresnja, tako se zove i autobuska stanica.

 

Mada je Tresnja i gornje naselje na putu za manastir, prema jezeru. Tamo je autobuska stanica "Avalski cvet". Mi to zovemo "kod ciganke" tako se zvala kafana na cosku, gde je sada prodavnica :)

 

Bazen je robija, mora stalno da se odrzava i da se doliva hemija (protiv algi i hlor). Ko ima stariju decu (6 do 14 godina) moze da mu bude super. 

Par komsija imaju montazne bazene i napune ih gradskom vodom (=jeftino). 

moja ex-koleginica na poslu i koleginica u sadašnjem statusu je govorila da ide u "lipe". bio sam tamo. u jednom momentu nailazi se sa leve strane na stovarište na kome piše da to nije stovarište a sa desne strane na lokal koji je bio frizeraj. pole toga se skreće levo (tu je autobusko stajalište) i ide asfaltom. u jednom momentu sam skretao levo pa nizbrdo do njene kuće. ako se ne varam negde pre tog levog skretanja je bilo desno ka jezeru.

 

nešto posle toga autobuskog stajališta na istoj strani je neka prodavnica plastičnih cisterni.

 

da li je to to gde uživaš, orezuješ i pomažeš komšinici?

Link to comment

To je taj kraj, na par stotina metara. :)

 

Meni se svidja, ima malo i nostalgije, bio sam mlad kad su moji zidali. Meni je lepo i prijatno, i za odmor i kao zanimacija/hobi. .

Plus, imam priliku da nesto ucim sto je drugacije nije direktno povezano sa strukom :)

 

Pomaze mi i u poslu koji radim, utice na nacin kako planiram posao i smanjuje se broj gresaka zato sto planiram unapred. 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, dùda said:

rešenje se samo nameće

 

isparceliši i oglasi na ppp, ubilo se za komunu :fantom:

 

 

Može i фанифарм, ovih dana je birana tipologija "kolbasa", nikonikognevidi, nekadnekonekogčuje, štaedobroštanamtreba,

golibeton эгзистенц минимум: https://www.archdaily.com/914154/oosterwold-co-living-complex-bureau-sla?ad_source=myad_bookmarks&ad_medium=bookmark-open

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Kraj se zove Lipar, a ne "Lipe".

Ne ulazim u to gde je tačno @x500imanje.

Lipar je u Vojvodini, a to o čemu se priča je Lipovica ;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...