Jump to content
IGNORED

Vikendice / bekstvo iz grada


Recommended Posts

Španija?

Bolje je biti na Floridi i ići jahtom na pecanje, ali ta lađa je otplovila  :srdoc:

Edited by Lord Protector
Link to comment
9 hours ago, Braća Strugacki said:

Odlično je na Zlatiboru, stvarno mi nije jasno u čemu je problem. Ko voli da hoda, može da ode tri lepe pičke materine i niko ga ne sprečava. Ima planine na sve strane čim se čovek odmakne par strotina metara od centra.

Moze i za sat vremena kolima da odes u prirodu ako si smesten u bgu. Poenta smestaja po planinama je da ti je dvoriste i pogled iz istog kad ustanes prelep. Ti ovde kacis slike iz svog zelenog dvorista a pricas ljudima da ne kenjaju sto je Zlatibor pretvoren u grad. 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
8 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:

kolega munru se relocirao u sevilju pre par dana, ja bih ipak nesto aridnije - alikante/kartagena ako moze.

 

ta zemlja je izmisljena za uzivanje

Joj ta Kartagena mi je tako bila prelepa da ne mogu da opisem. Mada bih ja nesto jos manje, po mogucstvu ona satelitska naselja duz obale.

Link to comment

Vi što pričate o "zen osećaju" pri košenju trave cenim da pričate o "mašinskom" košenju i livadi koja nije"pod nagibom" i ispresecana kanalima?

Ono kao "naklepaj mi kosu" to ništa?

  • +1 4
  • Haha 5
Link to comment
15 minutes ago, Shan Jan said:

Moze i za sat vremena kolima da odes u prirodu ako si smesten u bgu. Poenta smestaja po planinama je da ti je dvoriste i pogled iz istog kad ustanes prelep. Ti ovde kacis slike iz svog zelenog dvorista a pricas ljudima da ne kenjaju sto je Zlatibor pretvoren u grad. 

Verujem da je Strugacki ironisao :sleep:

Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

Ne znam odakle vam to Vranje toliko. Hercegovina/ CG/ Shumadija.

Nije Vranje, al ko da je iz Vranje, sat vremena vožnje, kao i da jeste :covid19:

 

Nije meni ni Hercegovina nego CG--->Bosna, ali sve je to isto :covid19:

Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Nije Vranje, al ko da je iz Vranje, sat vremena vožnje, kao i da jeste :covid19:

 

Nije meni ni Hercegovina nego CG--->Bosna, ali sve je to isto :covid19:

 

Ako tako gledash, moj muz se uklapa u to, pola CG pola Makedonci iz Tetova ili tako neshto.

Ta CG/hercegovachka genetika je chista lutrija, moze da ispadne skroz pozitivno ili skroz zavrnuto.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Lord Protector said:

Španija?

Bolje je biti na Floridi i ići jahtom na pecanje, ali ta lađa je otplovila  :srdoc:

ja sam prost covek i nemam za jahtu. ne moram nigde dalje od evrope. amerika me ic ne interesuje.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
32 minutes ago, Frank Pembleton said:

Vi što pričate o "zen osećaju" pri košenju trave cenim da pričate o "mašinskom" košenju i livadi koja nije"pod nagibom" i ispresecana kanalima?

Ono kao "naklepaj mi kosu" to ništa?

 

klepanje kose mi je pokazano od više lica, više puta, ali bezuspešno.

 

Duduk kosač :cry:

 

 

 

 

Edited by Lord Protector
Link to comment
33 minutes ago, Frank Pembleton said:

Vi što pričate o "zen osećaju" pri košenju trave cenim da pričate o "mašinskom" košenju i livadi koja nije"pod nagibom" i ispresecana kanalima?

Ono kao "naklepaj mi kosu" to ništa?

ali frenk, to klepanje rade samo seljaci. mi, vikendaši i dođoši u selo koristimo motorne kosačice (samohodne su za lenštine i bašbaš starkelje) a za nagibe motorne ili električne trimere/kose. pisao sam ranije da imam dva električna (za mene i ženu) i jedaan motorni koji čami čekajući na upotrebu. pretežak je za moja ramena.

  • +1 2
Link to comment
31 minutes ago, đorđe geprat said:

ali frenk, to klepanje rade samo seljaci. mi, vikendaši i dođoši u selo koristimo motorne kosačice (samohodne su za lenštine i bašbaš starkelje) a za nagibe motorne ili električne trimere/kose. pisao sam ranije da imam dva električna (za mene i ženu) i jedaan motorni koji čami čekajući na upotrebu. pretežak je za moja ramena.

Jeste, sve razumem.

Mada neki smo to i naučili kao mali, još imam ožiljke na palcu od "proveravanja" koliko je kosa "naoštrena" posle klepanja pa doterana "brusom". Al u međuvremenu sam prodao plac i vikendicu tako da to više nije ni bitno...

A i čudan mi je "zen momenat" dok to tandrče i brunda.

Kad se obavi posao, to da... Pogled na pokošeno jeste opuštajući. Ma svaki pogled...

Ali već ide crvić da "priroda ne odmara, brzo će to opet..."

Link to comment

ma više ni seljaci ne kose ručno

kose naši rođaci samo neke okrajke koji su nemogući za kosačicu i za trimer, oni znaju i da ''klepaju'' :D, ali ta vrsta lagano izumire

Link to comment

Retko ko  kosi ručno, čak i po planinskim selima kao što je moje, još 90-ih su prešli na freze i one italijanske samohodne kao iz "Žikine dinastije".

 

Al nije da me nije u mladosti kačilo "letovanje" na selu sa sve kosidbom, jer jelte kakav si to momak, ako ne znaš da kosiš :gospode: Još kod mene u selu to bio poseban ritual, svako imao svoje mesto u tom lancu, samo je jedan mogao da bude glavni :D

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...