Jump to content
IGNORED

Vikendice / bekstvo iz grada


Recommended Posts

43 minutes ago, Midgeta said:

Čukarička republika bre izmislila za sve ovde pobrojano, pravda za Žarkovo :evil_purple:

Nego šta! Pravda za Žiku Muštiklu!

  • Haha 1
Link to comment

Meni je nešto ovako ok za vikendicu:

 

TIP-A-Kuca-2.jpg

 

ne treba divljati sa kvadraturom, od 50 do 100 kvadrata, samo prizemlje. Ovde gore fali samo veći trem

  • +1 3
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

sad sam bila na mapi Geosrbije da malo spijuniram po kraju koja mi se svidja..i o parceli koja mi se svidja..ne znam ni ko je vlasnik ni da li je na prodaju samo mi se svidja pa mastam...ali mi se raspuko balon kad sam videla da je parcela kategorisana kao pasnjak 6. klase bez objekata i nije predvidjena gradnja..a pouzdano znam da na terenu ima objekata

:( :(

Link to comment

Nije loša ideja ali teško da će se steći uslovi za ono što bi meni bilo prihvatljivo, tako da će moje metuzalem stanište verovatno biti neki gradski loft sa terasom grande i ”baštom” u saksijama.

Mediteran jeste super, no što se mene tiče došla bi u obzir samo neka totalna zabit bez igde ikoga ali sa svim perks civilizacije (nikakve improvizacije oko vode, struje, interneta, brze i lagane dostupnosti lokacije meni nisu nimalo romantične, samo full komfor) ali avaj za to treba baš puno para, +da imaš dovoljno veliki posed da bukvalno nikog ne vidiš i ne čuješ. Inače neka topla ljudska priča u kojoj mi komšije zaviruju u tanjir i neka deca pište i vrište po ulici po ceo dan - neka hvala.

Austrija, Nemačka, Francuska, Švajcarska…ima tih idiličnih seoca ali kapiram da bih crkla od dosade bez ikakvih kulturno-zabavnih sadržaja, eventualno jednog dana kada poludim da se pridružim ovakvoj nekoj ekipi sabraće po interesovanjima https://en.wikipedia.org/wiki/Gugging

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, SNARC said:

 

Lipov qrac je, recimo, naziv za bezvrednog, nikakvog coveka. 

 

Spoiler

Lipov qratz je čuveni objekat na toponimu Mooda Labudova, odmah pored Vrbovog Klina

 

Edited by Lord Protector
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Leia said:

Nije loša ideja ali teško da će se steći uslovi za ono što bi meni bilo prihvatljivo, tako da će moje metuzalem stanište verovatno biti neki gradski loft sa terasom grande i ”baštom” u saksijama.

 

 

Ono što je mene nateralo na vikendašenje su nenormalne temperature leti, kada se vratiš sa odmora osuđen si na klima uređaj u stanu. Posebno je to nezgodno za vreme vikenda. Za mene je bio svojevrsni eureka momenat :s_w: otkriće debele hladovine u senci drveća na placu i činjenica da ne moram da budem zatvoren u kutiji 24 časa. I to definitivno nije isto kao kad odeš negde na izlet van grada, zbog mira i komocije koju imaš.

Za sada sam radnim danima u gradu, vikendima na placu.

 

Edited by Lord Protector
  • +1 1
Link to comment

Vidim da se spominje život na moru/Mediteranu, nemam ništa protiv toga ni u penziji a bogme ni sad, samo me sprečavaju mogućnosti :covid19:ništa više od toga. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, ivy said:

sad sam bila na mapi Geosrbije da malo spijuniram po kraju koja mi se svidja..i o parceli koja mi se svidja..ne znam ni ko je vlasnik ni da li je na prodaju samo mi se svidja pa mastam...ali mi se raspuko balon kad sam videla da je parcela kategorisana kao pasnjak 6. klase bez objekata i nije predvidjena gradnja..a pouzdano znam da na terenu ima objekata

:( :(

 

Moguće je da je promenjena namena zemljišta u građevinsko, ali da isto nije privedeno nameni u postupku za to. Treba da tražiš informaciju o lokaciji da bi to pouzdano znala.

Link to comment
18 minutes ago, Svemir Zeka said:

Vidim da se spominje život na moru/Mediteranu, nemam ništa protiv toga ni u penziji a bogme ni sad, samo me sprečavaju mogućnosti :covid19:ništa više od toga. 

 

Šta ćeš, nisu svi buržuji kao @Eleniko. On je vlasnik pola BnV, sad kao fol skuplja travke po grčkim ostrvima. Verujem da ima i jahtu. :sailing:

Edited by Lord Protector
  • Wub 2
Link to comment
43 minutes ago, Lord Protector said:

 

Ono što je mene nateralo na vikendašenje su nenormalne temperature leti, kada se vratiš sa odmora osuđen si na klima uređaj u stanu. Posebno je to nezgodno za vreme vikenda. Za mene je bio svojevrsni eureka momenat :s_w: otkriće debele hladovine u senci drveća na placu i činjenica da ne moram da budem zatvoren u kutiji 24 časa. I to definitivno nije isto kao kad odeš negde na izlet van grada, zbog mira i komocije koju imaš.

Za sada sam radnim danima u gradu, vikendima na placu.

 

 
Naravno, ali ko meni garantuje da u susednom dvoristu na par metara od mene nece biti neka vesela familija od milion clanova koja isto tako voli da uziva u dvoristu po ceo dan? Dovoljan je jedan takav hot spot idiotluka cak i u malo daljem okruzenju, i da u opstoj tisini slusas dovikivanje i podvriskivanje od jutra do mraka, jebo ih divni mediteranski temperament. Plus ono za bazen potpisujem +milijardu, magnet za zvucno zagadjenje.

I onda mozes da se slikas za ovo boldovano, sto i jeste poenta boravka u prirodi. Nekakvo zelenilo imas i po gradskim parkovima ako ti je do sedenja u hladu i gledanja u zbunje.

 

Link to comment
54 minutes ago, Svemir Zeka said:

Vidim da se spominje život na moru/Mediteranu, nemam ništa protiv toga ni u penziji a bogme ni sad, samo me sprečavaju mogućnosti :covid19:ništa više od toga. 

 

 

Imam posao remote i dovoljno novca trenutno da iznajmim neshto na Krfu i sedim do novembra.

Not gonna happen.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...