Jump to content
IGNORED

Vikendice / bekstvo iz grada


Recommended Posts

2 hours ago, dùda said:

Selo

IMG_20240225_193430.thumb.jpg.32dbadceda5d644a25c3da7cb228b66a.jpg

Pogled malo u daljinu

IMG_20240225_193315.thumb.jpg.e35664d6a081538b26a1253bf939a263.jpg

 

Moja koliba. Radno mesto, mesto odmora, kuhinja, sve.

IMG_20240225_193211.thumb.jpg.be9c776a51bfa23d3f49e49456e4e60f.jpg

 

Sledece okupljanje road trip do Dude :wub:

  • Wub 1
Link to comment

apropo hejta na džem od šljiva, ne investirajte se previše u to pošto u životu postoji trenutak kada stvari postanu obrnute od onoga kakve su sada. računajte da posle 50 godine više nema drugog do džema od šljiva. iz rerne, sa šporeta, sa crnom čokoladom, sa jabukama, klot.... svaki.

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, LaLinea said:

Kad pustim masti na volju, vidim sebe kako zivim u nekom malom mestu pored mora, mozda Jerisos u Grckoj, Algarve u Portugalu ili negde u Toskani. Neko ostrvo mozda:) (@Lancia moze u pm kratki story kako si otisao u raj:chuchot:).


Cinjenica je da svake godine sve cesce bezim iz grada i vikende provodim u prirodi po planinama i brdima, sto me zaista opusta i smanjuje stres, pa nekad razmisljam da bih se mozda i u Srbiji preselila na neko brdo ili pored sume, jezera ili reke, ali nisam nikad zivela na selu i ne mogu da procenim koliko bi mi se takav zivot zaista dopadao.


Ova ideja koju je iznela @dùda, sa komunom izbeglih iz gradova, mi se dopada, cini mi se da bi me takva varijanta oslobodila dela strepnji koje imam kad razmisljam o ovoj vrsti preseljenja, posto i inace mislim da zivot vredi samo ako ga provodis u krugu porodice i prijatelja. 
Ideja sa selidbom u prigradsko naselje isto nije losa, posto je nesto izmedju dve krajnosti. 

Ti kao da mi citas misli :) Meni je san da zavrsim na nekom ostrvu u Grckoj ali realno mi posao nije full remote tako da za sad nista od toga. Medjutim, imam mozda sansu da nesto izbuckam za Spaniju, samo da se konacno nateram da napustim Srbiju i pokrenem tu pricu.

 

I ja cesto vikendom idem u prirodu. Srbija ima prelepa brda i planine ali problem je sto ti niko ne garantuje da ako se tamo naselis da nece nastati novi Zlatibor ili se sve oko tebe urusiti. I da ne spominjemo standardni raspad svega u Srbiji. Takodje, da je moj rodni grad u onom stanju u kakvom je bio u vreme SFRJ ja bih se sutra tamo vratio. Ali nije, i ne mozes pobeci od Srbije gde god da se smestis u njoj, samo mozes privremeno da uzivas dok te ne dokaci na neki nacin. Tako da gledam samo inostranstvo.

  • +1 4
Link to comment
16 minutes ago, Shan Jan said:

 problem je sto ti niko ne garantuje da ako se tamo naselis da nece nastati novi Zlatibor

 

Samo izbegneš Taru, Goliju, Goč, Divčibare, Vlasinu, Staru Planinu, Kablar i još par lepih lokacija i miran si bar narednih 10-15 godina.

  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment

Odlično je na Zlatiboru, stvarno mi nije jasno u čemu je problem. Ko voli da hoda, može da ode tri lepe pičke materine i niko ga ne sprečava. Ima planine na sve strane čim se čovek odmakne par strotina metara od centra.

  • +1 5
Link to comment
6 minutes ago, Braća Strugacki said:

Odlično je na Zlatiboru, stvarno mi nije jasno u čemu je problem. Ko voli da hoda, može da ode tri lepe pičke materine i niko ga ne sprečava. Ima planine na sve strane čim se čovek odmakne par strotina metara od centra.

A ko voli centar, gužvu, koncerte ima i to...

 

Za svakog po nešto...

  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, Braća Strugacki said:

Odlično je na Zlatiboru, stvarno mi nije jasno u čemu je problem. Ko voli da hoda, može da ode tri lepe pičke materine i niko ga ne sprečava. Ima planine na sve strane čim se čovek odmakne par strotina metara od centra.

 

Problem je shto su napravili ruglo od mesta. Zlatibor je bio mesto gde je bilo bozanstveno proshetati i po ulicama. Moji su kupili neku kolibu kao treci vlasnici, izmeshtenu malo, pogled je bio da se tripujesh da je planina tvoja. Sad imam pogled na Kaludjericu. Shumu iza ledja su nam isekli skroz. Jedan najblizi izvor zagadili, sad moramo do Oka.

Mimo toga za shetnje uokolo je ok.

  • Hvala 1
Link to comment

@radisa

 

ma centar je univerzalan, ako to ne voliš, onda odeš do centra kažeš mamu im jebem šta su ovde uradili cccc i odmah se bolje osećaš

Edited by Braća Strugacki
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

mislim da je veći problem za sve što je juče bilo tamo negde oko 11 ili 12 stepeni, a za to nije kriv lokalni perač para

  • +1 1
Link to comment

inače, imam i alternativu za ove kojima smeta orah

 

spacer.png

Edited by Braća Strugacki
  • +1 3
Link to comment
27 minutes ago, Braća Strugacki said:

Odlično je na Zlatiboru, stvarno mi nije jasno u čemu je problem. Ko voli da hoda, može da ode tri lepe pičke materine i niko ga ne sprečava. Ima planine na sve strane čim se čovek odmakne par strotina metara od centra.

pa da legneš na zemlju i pokriješ se nebom da prespavaš. idi da se odezeš do vodica pa skreneš levo i voziš se do boškove vode iprespavaš u brvnari. poslednji put, sa gostima, samo sam protutnjao i skrenuo ka sirogojnu.

Link to comment

užasna je srbija, u pravu je kums. bezveze loženje.

 

možda vas bog pogleda pa nađete neku tačku ili tačnije tačkicu koju će bog zaštititi za vašega života.

 

bosna/hercegovajna je neuporedivo bolja opcija ako možete da izbegnete da budete stranci. onda jbga ne valja.

Link to comment

pitao sam potomke šta sa ovim posle mene. bilo je vezano sa obnovu voćnjaka. rekoše da misle da zajednički koriste.

  • +1 2
Link to comment
On 23. 2. 2024. at 23:52, Shan Jan said:

 

Mali gradovi po Srbiji su mrtvi i ucmali. Ogroman broj ljudi koji se muci i nema posao. Bukvalno idealno da upadnes u depru. U tom smislu sela oko BGa su zivlja i dinamicnija ali problem sela je sto nema skola za decu, niti sadrzaja za bilo sta. I kao sto si rekao, sve to ako radite remote i zdravi ste.

 

Ostrvo u Grckoj ili bar neki gradic na obali Spanije pa da znas za sta zivis :fantom:

kolega munru se relocirao u sevilju pre par dana, ja bih ipak nesto aridnije - alikante/kartagena ako moze.

 

ta zemlja je izmisljena za uzivanje

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...