Jump to content
IGNORED

Vikendice / bekstvo iz grada


Recommended Posts

26 minutes ago, Svemir Zeka said:

Lipar je u Vojvodini, a to o čemu se priča je Lipovica ;)

Kao Lipovica kod Barajeva, ili postoji još jedna Lipovica na lokaciji o kojoj se ovde govorilo?

Link to comment
14 minutes ago, Svemir Zeka said:

Na Liparu, Đura Jakšić 

 

@Rasta Lipovica. Iza Rušnja, između Ibarske i Ripnja, ka Barajevu

 

Nismo gore govorili o toj Lipovici (Lipovička šuma) za koju većina zna, već o (mikro) lokalitetu u blizini (pored) Kragujevačkog puta, iza Avale, na potezu između Šuplje Stene i Ralje, odnosno u blizini Trešnje.

 

 

Edited by Ras
  • +1 1
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ima i Ulica Lipa na Ceraku, ne znam jel to vodiš pod Žarkovo.

 

Ima i Dua Lipa, ona je u Prištini

ne znam, nisam nikad bio

:blush2:

  • Haha 1
Link to comment

Moji roditelji, nažalost, nisu uspeli da zaštekaju vikendicu, nemam ništa više ni na selu i sad mlgu samo da patim. Ali, tetka ima vikendicu u Bariču (tamo odakle su slike na "Sedi, opusti se" od letos). 

Volim tamo leti da odem. Kuća je hladna, dvorište puno drveća. Ležaljke, može i na travi da se leži. Malo se pokupe jabuke po dvorištu, počupa travuljina, ubere ono što je poraslo u baštici. Tetka je sadila čeri paradajzić, recimo. Meni je tu lepo na neko vreme. Tamo sam pobegla tokom korone, izolacija. 

 

E sad. Malo, malo, pa nestane voda. Potpuno regularno....onda idi šetaj do centra, i vuci po nekoliko litara. Tetku, doduše, ne mrzi ništa. Leti zna svakog dana da ide na bazene u Obrenovac. Busom, ne vozi. Inače će ove godine napuniti 80 godina. 

 

Pošto su mi oni najbliži, tu vikendicu doživljavam kao svoju. I klinci vole. Ali leti...zimi je slabo upotrebljiva. 

 

Sestra mi živi u Ostružnici nakon što se udala, ali oni imaju plan da kupe gajbu na Novom Beogradu. To selo ne poznajem uopšte osim da odem do nje. A i ona je upućena na grad, vozi, trkne do nas, tu na adu svako malo. To i jeste blizu. Ja sam hendikepirana nevoženjem, pa smrdim u gradu. Ali iskreno, i više volim da sednem u kafić na trgu nego na adi. Beton mi je srcu prirastao. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...