Jump to content
IGNORED

Vikendice / bekstvo iz grada


Recommended Posts

Pa dobro, ukusi se razlikuju. 

Ne bih se mnogo pitala za život na moru, ovom moru, Mediteranu

To sa pričama o depresiji preko zime, depresivna sam i u Beogradu, bolje da budem depresivna pored mora

Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Vidim da se spominje život na moru/Mediteranu, nemam ništa protiv toga ni u penziji a bogme ni sad, samo me sprečavaju mogućnosti :covid19:ništa više od toga. 

ja znam da mašta može svašta no, zanima me kako iko može da razmišlja o životu na mediteranu imajući u vidu buduća, penzionerska primanja.

 

onda kada sam ja planirao da živim na moru bila je druga država u kojoj bi moja EDB penzia bila dovoljna za život. kadasmo se razišli prodli smo kuću napravljenu na dedovini. adio more.

Link to comment
15 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa dobro, ukusi se razlikuju. 

Ne bih se mnogo pitala za život na moru, ovom moru, Mediteranu

To sa pričama o depresiji preko zime, depresivna sam i u Beogradu, bolje da budem depresivna pored mora

 

Ma da je do ukusa bila bih tamo negde...

Nikad nisam imala vecu mogucnost menjanja lokacije na papiru i manju u realnosti.

Link to comment
2 minutes ago, đorđe geprat said:

zanima me kako iko može da razmišlja o životu na mediteranu imajući u vidu buduća, penzionerska primanja.

Zašto?

Link to comment
43 minutes ago, Leia said:

 
Naravno, ali ko meni garantuje da u susednom dvoristu na par metara od mene nece biti neka vesela familija od milion clanova koja isto tako voli da uziva u dvoristu po ceo dan? Dovoljan je jedan takav hot spot idiotluka cak i u malo daljem okruzenju, i da u opstoj tisini slusas dovikivanje i podvriskivanje od jutra do mraka, jebo ih divni mediteranski temperament. Plus ono za bazen potpisujem +milijardu, magnet za zvucno zagadjenje.

I onda mozes da se slikas za ovo boldovano, sto i jeste poenta boravka u prirodi. Nekakvo zelenilo imas i po gradskim parkovima ako ti je do sedenja u hladu i gledanja u zbunje.

 

niko. to ti je životni rizik. imala stan u BNV ili rakovici ili vilu na dedinju ili kolibu na nekoj livadi. ja sam zamolio ovog mog komšiju da u slučaju da on ili njegova ćera msle da prodaju ovo ovde najpre meni jave. da razglasim. neko već napisa da je dobar komšija bitan, da su ostalo sitnice.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

 

Moguće je da je promenjena namena zemljišta u građevinsko, ali da isto nije privedeno nameni u postupku za to. Treba da tražiš informaciju o lokaciji da bi to pouzdano znala.

 

 

verovatno..trebalo bi se tu jos dosta proveriti..ali za sada samo mastam..

Link to comment
36 minutes ago, Leia said:

 
Naravno, ali ko meni garantuje da u susednom dvoristu na par metara od mene nece biti neka vesela familija od milion clanova koja isto tako voli da uziva u dvoristu po ceo dan? Dovoljan je jedan takav hot spot idiotluka cak i u malo daljem okruzenju, i da u opstoj tisini slusas dovikivanje i podvriskivanje od jutra do mraka, jebo ih divni mediteranski temperament. Plus ono za bazen potpisujem +milijardu, magnet za zvucno zagadjenje.

I onda mozes da se slikas za ovo boldovano, sto i jeste poenta boravka u prirodi. Nekakvo zelenilo imas i po gradskim parkovima ako ti je do sedenja u hladu i gledanja u zbunje.

 

 

Teško je taj tip kontemplativnog mira naći na poznatim turističkim destinacijama, posebno u sezoni. Eventualno kao Eleniko na nekom manje izvikanom ostrvu.

Drugo, ako hoćeš takav mir u poznatijim destinacijama, onda ti treba veliki plac, da si ušuškan, što je samo po sebi velika investicija, na moru placeve računaju u m2 a ovde u arima.

Ja ne volim zimu na moru, dosta mi je depresivna. Imao sam plac na CG primorju pa sam ga prodao.

 

 

Link to comment

moj drug je kupio pola brda tj. skoro sve okolne parcele bas zbog toga da mu se ne naslei bilo ko...

ali brdo je na Fruskoj Gori bez struje/vode  i skoro bez puta pa je sve bilo dosta jeftino...ali on je doveo struju i planira da popravi put i odmah bi neki hteli da se nasele ..

Link to comment

što se grčke tiče, ne zaboravite da nećete dobiti nikakve papire ni boravak na osnovu vlasništva nekretnine. moraćete to da rešite preko EU papira neke od zemalja kojima naši građani najviše gravitiraju - cro ili hu.

 

sad ruku na srce imate po 90 dana u 180 dana što realno može da izađe na jedno 170 dana u godini sa razmakom od 3 meseca između polovina. može i tako....

  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, Svemir Zeka said:

Zašto?

pa eto, da nisam prodao kuću u zaostrogu, nisam siguran da bi žena i ja sa našim solidnim penzijama mogli tamo da živimo. porezi na imoviu su veći, troškovi održavanja isto (provereno), sve oko zdravlja bi se plaćalo.

 

a da se kupi "nešto" negde na mediteranu, ne znam ko može a da pritom ne rasproda sve ovde.

Edited by đorđe geprat
  • +1 2
Link to comment
Just now, Eleniko said:

što se grčke tiče, ne zaboravite da nećete dobiti nikakve papire ni boravak na osnovu vlasništva nekretnine. moraćete to da rešite preko EU papira neke od zemalja kojima naši građani najviše gravitiraju - cro ili hu.

 

sad ruku na srce imate po 90 dana u 180 dana što realno može da izađe na jedno 170 dana u godini sa razmakom od 3 meseca između polovina. može i tako....

 

Zar za tebe ne vazi da mozesh i duze uz zenin pasosh, ili neki perm residence da trazish ili tako neshto po osnovu braka sa EU drzavljaninom - to se zvalo plavi karton mislim?

 

Link to comment
Just now, đorđe geprat said:

pa eto, danisam prodao kuću u zaostrogu, nisam siguran da bi žena i ja sa našim solidnim penzijama mogli tamo da živimo. porezi na imoviu su veći, troškovi održavanja isto (provereno), sve oko zdravlja bi se plaćalo.

 

a da se kupi "nešto" negde na mediteranu, ne znam ko može a da pritom ne rasproda sve ovde.

Pa sad, definitivno nije lako ako se nema državljanstvo i ono što ide s tim, to se slažem....

Ali mislim da što se svakodnevnog života tiče, ne bih ja rekla da je ekstremna razlika. Jedno je ići kao turista i biti osuđen na kupovinu u najskupljim marketima, a drugo kad si lokalac i tačno znaš gde šta kupuješ. Inače, bar što se CG tiče, uspevala sam tamo da uštedim u odnosu na Beograd, konkreno Herceg Novi......

 

Moji su planirali nekad da idu tamo, šteta što nisu, pa i da rasprodaju sve ovde, ionako više nigde ništa nemamo :covid19:

Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

 

Zar za tebe ne vazi da mozesh i duze uz zenin pasosh, ili neki perm residence da trazish ili tako neshto po osnovu braka sa EU drzavljaninom - to se zvalo plavi karton mislim?

 

 

ja imam grčki boravak preko ženinog boravka. eu zakon o spajanju porodice koji čak ni grci ne mogu da ospore, sem što su mi izbili iz džepa 500e za advokata da me sprovede kroz taj ridikulozni postupak i prikupim mislim 19 različitih papira.

 

prvo se dobije boravak na 5 godina pa posle toga stalni boravak. radna dozvola uključena od početka.

Link to comment
9 minutes ago, ivy said:

moj drug je kupio pola brda tj. skoro sve okolne parcele bas zbog toga da mu se ne naslei bilo ko...

ali brdo je na Fruskoj Gori bez struje/vode  i skoro bez puta pa je sve bilo dosta jeftino...ali on je doveo struju i planira da popravi put i odmah bi neki hteli da se nasele ..

 

To može fino da se unovči. Kupiš brdo, dovedeš infrastrukturu, isparcelišeš i prodaš. Sve ima svoje prednosti. :happy:

Edited by Lord Protector
  • +1 2
Link to comment

Zapravo, za penziju je bitno jedino da imaš lekara kako takvog i apoteku (bar iz moje vizure bolesnice) 

E sad, da žiivm na mediteranu oslanjala bih se na masline, ribu i jod (u slučaju Grčke i na kozu), a onda kad bi me sve sjebalo, bacila bih se u more i otplivala, bar bi mi taj korak bio značajno olakšan :covid19:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...