Jump to content
IGNORED

Vikendice / bekstvo iz grada


Recommended Posts

2 hours ago, ivy said:

pa u pravu je covek.. gde se to govori.. ja bih mu jos gore odgovorila..gledaj brate svoja posla i pusti druge da rade sta hoce..

Naravno. Samo, Zika u toj situaciji je dovoljno blesavo zamisliti.

Link to comment

Moja komsinica, napunila 50 godina, je zivela na Dordcolu, ispod PMFa, od rodjenja. Zavrsila fakultet, radi urbani posao i nikad je "seljacija" nije interosovala. Nasledila vikendicu, mala kuca sa 2 sobe i 10 ari placa. Evo je vec trecu godinu "natrcrna" u basti. Seje razne semenke u permamodele. Pokazujem joj kako se orezuje voce i loza. Pomazem da vadi korenje, kopa rupe za nove vocke ...

Jednostavno joj se svidja da boravi u prirodi i da ima zanimaciju/hobi. 

Ljudi se menjaju vremenom, sto godine, sto okruzenje, malo ima i mode i puno toga.

 

Moj drugar je bio samnom na Tresnji okobra 2020, merili jacinu signala za mobilni internet. Na kraju dana se setio da i on ima vikendicu i oca u njoj :)

Malo je sredio grejanje i par sitnica i sada je 50% vremena tamo. Radi od kuce, provodi vreme sa ocem i malo se zanima u basti i sa vockama. Ranije je isao u vikendicu 3-4 puta godisnje, samo na rostilj kad ga pozovu :)

 

razumem ljude kojima se sve to svidja, ja sam medju njima. Takodje, razumem ljude kojima se to sve ne svidja i koje ne mogu da nadju zadovoljstvo u takvom provodjenju slobodnog vremena. 

 

Edited by x500
  • +1 2
  • Wub 2
Link to comment

brte ne obraćam više pažnju na iskompleksirane budale, a o basketu tamo pričam samo sa onima koji znaju o kom se sportu radi. a ima i takvih ...

Link to comment

Ko hoće da privuče mlađi svet na vikendicu treba da napravi bazen. To je savet čoveka iz Laktaša koji sam čuo pre mnogo godina. On je napravio  veliki bazen, dosta je uložio u njega, ali je privukao omladinu. Moraju da imaju nešto za zabavu i druženje, ne samo arbeit.

 

Edited by Lord Protector
  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Lord Protector said:

Ko hoće da privuče mlađi svet na vikendicu treba da napravi bazen. To je savet čoveka iz Laktaša koji sam čuo pre mnogo godina. On je napravio  veliki bazen, dosta je uložio u njega, ali je privukao omladinu. Moraju da imaju nešto za zabavu i druženje, ne samo arbeit.

 

Nema mnogo kuća bez bazena u Laktašima :D

 

Šalu na stranu, evo je i moja želja.

 

https://olx.ba/artikal/55294996

 

Stan bih lako prodao, imam pare za kaparu. Ju kako bi već ovih dana otvorio sezonu kupanja. Jedina prepreka, žena.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Jesper23 said:

 Jedina prepreka, žena.

 

Žene mogu da se menjaju, kao i nekretnine :covid19:

  • Haha 4
Link to comment
3 minutes ago, Lord Protector said:

 

Žene mogu da se menjaju, kao i nekretnine :covid19:

Predugo je tu, pa sam na nju navikao. Bukvalno dijelimo sve, sistem spojenih krvnih sudova. Lakše mi je nju obrlatiti na finjaka, nego se zajebavati oko razvoda :D

  • Haha 4
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
Just now, Jesper23 said:

Predugo je tu, pa sam na nju navikao. Bukvalno dijelimo sve, sistem spojenih krvnih sudova. Lakše mi je nju obrlatiti na finjaka, nego se zajebavati oko razvoda :D

Pričaš kao da je fotelja u dnevnoj sobi a ne žena :D

  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, x500 said:

Ja imam vikendicu, kao 3-sobni stan, na Tresnji sa 12 ari placa. Nasledio sam je od roditelja, napravljena je planski 78e.

Nalazi se nekih 250m od Kragujevackog druma i na samoj stanici prevoza.

 

Ja je koristim kao vikendicu :) Posao mi je of kuce tako da povremeno i radim od tamo. Treba mi oko 30 min kolima do "Plavog mosta".

 

Meni odgovara mir i tisina, priroda i sl. Rad oko voca, baste, kosenja trave i sl mi je ok, donosi mi zadovoljstvo :)

 

Nemam konkretne planove za buducnost. Mozda cu tamo preci da zivim kad, ako bude sve kako treba, za 6-7 godina odem u penziju. Za sada mi je to hobi sa "lukavom" idejom.

  Hide contents

Razmisljao sad da napravim jedan porodicni biMis, sa svojom decom i bratom tj bratancem. Na nekih 5-6, ili vise, hektara da uzgajamo voce i lozu, i da napravom manufaktutu za preradjevine - dzemovi i slatko, plus rakija i vino. 

Generalno, proizvodi boljeg kvaliteta za visu srednju klasu.

Da bih mogao da se bavim proizvodnom voca i grozdja moram nesto da znam o tome, pa se sada ucim i ide mi sasvim solidno.

 

Jedino me kolje ona rakija, slabo se razumem, mozda bratanac ili moje mladje dete, ima opasan potencijal. Mnogo je ljubopitljiv ;)

 

 

U ulici se nalazi oko 50 kuca, i u oko 15 su ljudi koji tamo stalno zive, vecinom zato sto zele. Jos 10ak budu sezonci (april - novembar). Ima samo jedna porodica domorodaca, unuk se vratio sa porodicom u dedinu kucu.

 

Generalno, vecina ljudi/komsija su vredni i radni, nema njanjanja, da se zale i sl. I hoce da pomognu :) ima i par lopova, ali ce vreme/prirodni sat uciniti svoje.

Ljudi su vecinom 50+, koji su deci ostavli stan i preselili se na "selo".

 

Uslovi zivota su generalno ok. Imamo ulicnu rasvetu, asfalt (demokrate uradile 2008 pred izbore), gradsku vodu (sns uradio 2015/6 pred izbore), korektnu struju (moj ups retko reaguje) koja moze da nestane kada su letnje oluje na sat vremena. Internet je odlican, oko 100Mb/s kod sva 3 operatera. Smece se odnosi jednom nedeljno, sneg se cisti u roku od par sati nakon prestanka padavina - poredjenja radi ulice izmedju Bulevara i V.Ilica custi samo sunce, grtalica nije prosla jos od 1963 ;)

Prevoz ide po redu voznje, ima vise linija, 408 GSP i nekoliko Lasta. Na 10-15 nesto naidje. Do Trosarine/Autokomande im treba oko 40 min. Posle je gradska voznja :)

U Prnjavotu postoji ambulanta i terenska sluzba, ljudi koji su koristili kazu da su jako ljubazni - za razliku od DZ Zvezdara koji su stalno nadrkani i bezobrazni.

Postoji i vrtic i skola, takodje u Prnjavoru. To je 2km (1 stanica prevozom) od mene. 

Ripanj (6-7 min voznje, par stanica 404) je varosica, ima Maksi i par privatnika, pijaca, zanatlije, ...

 

Kao i svako mesto van grada ima svoje prednosti i mane, pa ko kako voli :)

 

Ima li nekih sekti tamo? :truedetective1: 

Link to comment
57 minutes ago, Lord Protector said:

Ko hoće da privuče mlađi svet na vikendicu treba da napravi bazen. To je savet čoveka iz Laktaša koji sam čuo pre mnogo godina. On je napravio  veliki bazen, dosta je uložio u njega, ali je privukao omladinu. Moraju da imaju nešto za zabavu i druženje, ne samo arbeit.

 

 

ok, znači ništa od bazena

 

hvala

  • +1 2
  • Haha 7
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...