Jump to content
IGNORED

Vikendice / bekstvo iz grada


Recommended Posts

1 minute ago, Eleniko said:

 

ja imam grčki boravak preko ženinog boravka. eu zakon o spajanju porodice koji čak ni grci ne mogu da ospore, sem što su mi izbili iz džepa 500e za advokata da me sprovede kroz taj ridikulozni postupak i prikupim mislim 19 različitih papira.

 

prvo se dobije boravak na 5 godina pa posle toga stalni boravak. radna dozvola uključena od početka.

 

 

Tako je. Interesantna stvar kod tog boravka je da je to EU zakon. Znachi tvoja zena kao Nemica u Grchkoj ima pravo da se spoji sa svojim non-EU supruznikom bez ikakvih uslova. Kad bi neki Hristopulos sa ostrva hteo da npr dovede suprugu iz Srbije, na nju bi se odnosili GR nacionalni zakoni i tu bi mozda teze ishlo poshto su chesto ti nacionalni zakoni mnogo restriktivniji.

I posle EU nek propadne, eeeee.

 

Link to comment

@Lord Protector

 

vec je isparcelisano..samo ne znam za gradjevinsko zemljiste..njegov plac jeste

i jedan veliki plac na brdu je vlasnistvo beocinske fabrike cementa i neki su uzeli u zakup na 99god i ok su,relativno su tihi mada imaju neko dete koje ima krosericu sa kojom divlja po brdu...ostalo okolo su njive

Link to comment

imajući u vidu da je ovde ispoljena znatna rezerva za trajno bivanje negde van beograda zbog lekara/bolnice, kako stoji sa pravom na zdravstvenu zaštitu u zemljama mediterana. od CG do španije.

Link to comment

u grčkoj mora da se plati, u zavisnosti od paketa koji hoćeš - od 100 do više hiljada e godišnje.

 

s tim da ima neka caka koju nisam još proučio - da se posle 65 god starosti osiguranje više ne plaća. odnosi se na državno, naravno, ne privatno.

 

cene privatnih usluga se ne razlikuju bitno u odnosu na nas, poseta nekom elementarnom specijalisti je oko 50e. bila, ne znam za sada.

 

e sad, moja žena upadne u dom zdravlja, niko joj ništa ne traži, prepišu joj recept na koji dobije lek koji plati.

 

obični lekovi slično koštaju kao kod nas, zajebaniji specijalistički su osetno skuplji, i to 50 posto. 

Link to comment

Kad smo kod primorja, kakva je situacija sa Crnom Gorom? Ima li tamo uopšte šta da se kupi? Naravno po iole razumnijim cenama? Ajmo PPP crnogorci javite se...

Link to comment

situacija je da sedimo jedni drugima na glavi, bar budvanski deo. od pol. juna do pol. septembra sve plaze su prekrivene lezaljkama, divljih vise nema, jer gde god se moze doci kolima, peske ili morem, ima nekog. od kad su rusi tu, nisu prazne ni zimi. kupaju se ljudi. bogatuni imaju kuce s bazenima, pa ni ne silaze na vasar.

kvadrat zemlje van bd, 5-10 km (i 1-2 km od mora), je 100 evra . kad se tu smestis, u sezoni, predvece-uvece, treba ti debeli sat u koloni do grada. u kom nema gde igla da padne, a kamo li parking mesto.

velika masna zurka.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 1
  • Hvala 2
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Kad smo kod primorja, kakva je situacija sa Crnom Gorom? Ima li tamo uopšte šta da se kupi? Naravno po iole razumnijim cenama? Ajmo PPP crnogorci javite se...

 
u hn novogradnji su cene bile kao i beogradske, info od pre dve godine

 

ne verujem da se nešto promenilo

Link to comment

nekretnine u herceg novom su povoljnije nego drugdje na cg primorju. novogradnju doduse ne znam, govorim o prosjeku. trend rasta je isti kao u bgd, sa dolaskom rusa i ukrajinaca odnosno povecanjem traznje i cijene su otisle gore.

Link to comment
10 hours ago, Mel said:

 

 

Tako je. Interesantna stvar kod tog boravka je da je to EU zakon. Znachi tvoja zena kao Nemica u Grchkoj ima pravo da se spoji sa svojim non-EU supruznikom bez ikakvih uslova. Kad bi neki Hristopulos sa ostrva hteo da npr dovede suprugu iz Srbije, na nju bi se odnosili GR nacionalni zakoni i tu bi mozda teze ishlo poshto su chesto ti nacionalni zakoni mnogo restriktivniji.

I posle EU nek propadne, eeeee.

 

 

Tako je i u UK bilo (lakse otici sa ne-EU supruznikom prvo negde u EU na tri meseca, srediti papire pa se vratiti u UK, nego pokusavati direktno ovde).

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, napadaj said:

 

Moguće je da je promenjena namena zemljišta u građevinsko

 

Koliko lako/tesko je to izvodljivo uraditi danas?

Link to comment
6 hours ago, jms_uk said:

 

Koliko lako/tesko je to izvodljivo uraditi danas?

ovih mojih 28 ari i dalje se vodi kao njiva/pašnjak. prethodi vlasnik je napravio kuću bez papira. ja, kada sam je kupio krenuo sam na njeno ozakonjenje. dobio sam upotrebnu dozvolu i obavezu da platim taksu za preimenovanje 5 ari(to je minimum) iz poljoprivrednog u građevinsko zemljište. taksa za to je bila reda 50€ a ukupan trošak ozakonjenja (geometar, projektant, takse) reda 450€.

 

dali je sada moguće naraviti kuću na pašnjaku pa krenuti kao ja a da nemaš člansku kartu, ne znam.

  • +1 3
Link to comment
17 hours ago, Lord Protector said:

 

Teško je taj tip kontemplativnog mira naći na poznatim turističkim destinacijama, posebno u sezoni. Eventualno kao Eleniko na nekom manje izvikanom ostrvu.

Drugo, ako hoćeš takav mir u poznatijim destinacijama, onda ti treba veliki plac, da si ušuškan, što je samo po sebi velika investicija, na moru placeve računaju u m2 a ovde u arima.

Ja ne volim zimu na moru, dosta mi je depresivna. Imao sam plac na CG primorju pa sam ga prodao.

 

 


Eventualno da pazarim neko manje izvikano ostrvo, ali nazalost nisam ni Bijonse ni Bil Gejc :cry::lolol:

Meni nije depresivno zimi jer nema ljudi (te letnje gužve i horde turista su mi totalni horor) nego jer nema dovoljno dnevnog svetla, najvise i volim ledene a suncane zimske dane dok vrucinu ne podnosim

Već sad (godinama unazad) za ”letovanje” biram neke severne destinacije (skandinavske zabiti, Baltik, Island..), možda da tamo negde bezecujem neku vikendicu samo da premostim te letnje mesece kad je u vecem delu sveta 🔥nesnosno🔥. A opet i za to mi deluje bolje iznajmljivati i ići svaki put negde drugačije…

 

 

  • +1 2
Link to comment
15 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

 
u hn novogradnji su cene bile kao i beogradske, info od pre dve godine

 

Pitao je za razumnije cene.:tongue:

  • Haha 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...