Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

22 minutes ago, Carolostadien said:

Ma mislim, svi mi nagađamo i na ovu i na onu stranu. Meni se čini da je praktički nemoguće da je ovo samo neka strašna nesreća

 

Meni se čini da je to i dalje najverovatnija opcija.

 

Btw, u hit tvitu upravo sad Jurić, major policije i ne znam ko još… nisam siguran koliko je gledljivo, ali pokušaću.

Edited by mraki
Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Ja koliko razumem, nema uopšte ozbiljnih indicija da je neki zločin u pitanju.

Naravno da ne mogu isključiti, i da istraga mora ići i u tom pravcu, ali kontam da bi već našli neke tragove u ponašanju i kretanju ljudi iz najbliže okoline, u telefonima, čemu već… priveli nekoga do sad.

 

dal su i  kakve su tragove našli, mi realno ne možemo da znamo i nije za očekivati da ispliva u medijima

 

činjenica da niko nije priveden, takođe ne znači puno. komplikovane istrage imaju neku svoju strategiju i ceni se u kom trenutku će neko biti priveden ili formalno osumnjičen. ako očekuješ od nekog lica da će kontaktima ili kretanjem dati još informacija ili povezati sa nekim drugim licima, onda ga pratiš, ne privodiš odmah. naravno, sve je to teorija, ja ne znam šta se dešava u ovoj istrazi pošto nemam informacije, osim ovih koje se objave po medijima.

 

npr. kod trgovine narkoticima se dešava da naša policija pusti transport koji ide od zapadne Evrope, preko Balkana i Srbije pa negde južno (ili kontra), gde se vrši hapšenje. to se radi, naravno u saradnji državnih policija. tako da nekada naša policija ima samo zadatak da isprati tranasport od Horgoša do Makedonije npr. ili obratno (posle praćenje preuzima policija druge države), pa se samo hapšenje dešava na teritoriji neke treće države. reaguje sa samo ako se desi nešto nepredviđeno, tipe skrenu sa rute, promene rutu, naprave kontakte sa nekim do tada nepoznatim licima isl.

Edited by Ted
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Pogledao emisiju na preskok.

Ništa novo sve u svemu, hvalospevi na račun mupa i ministra, Pronadji me sistema, medija…

Očekivano, vrlo oprezno sa ostalim izjavama i podacima.

 

- majka nije odbila poligraf već se prosto ne radi kod trudnica.

- plavi punto ispitan i nebitan

- nije baš direktno rečeno, ali shvatio sam da nema sumnje da je devojčica došla tu sa majkom i da je to ispraćeno preko gomile pregledanih snimaka.

 

@Ted jasno sve, samo dosta je već vremena prošlo, i iako se kao i ti nadam da imaju nešto bitno što ne otkrivaju u cilju istrage, moj opšti utisak je da nemaju ništa.

Edited by mraki
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
36 minutes ago, Ted said:

 

dal su i  kakve su tragove našli, mi realno ne možemo da znamo i nije za očekivati da ispliva u medijima

 

 

jest, baš tako funkcioniše naša policija u vezi sa tabloidima

 

setimo se KZŠ  posle ribnikara a ovo je već na sličnom medijskom nivou

 

da imaju bilo šta opipljivo i kredibilno već bi bilo u specijalnim izdanjima tabloida i nacionalnih televizija

 

a i ovako samo je pitanje kada će krenuti stopama ubistva iz borčaje

Link to comment

To više niko ne može da zna. Logično je da jeste, s druge strane njima je onaj zlotvor sa sve devojčicom bežao danima. A možda i nije. Više je nejasno šta se zaista radi, šta se podmeće da bi se na drugoj strani radila istraga ili sačuvao život deteta, a šta je propust policije. 

 

Ono što sad već sigurno možemo da kažemo je da se dete nije izgubilo i da je u pitanju nekakvo veliko zlo. I zlikovci su i dalje na slobodi. Paradoksalno je da to može i detetu da sačuva život u ovom trenutku.

 

Nekako želim da verujem da je sve ovo inscenirano usled mutnih ličnih i porodičnih odnosa i da je dete tamo negde, živo i zdravo. 

  • +1 3
Link to comment

I jedna stvar me kopka. 

 

Da li se dobro sećam da je priča o nestanku krenula tako što je zaova postavila objavu na fejsbuku vrlo brzo, sa istom ovom slikom u jakni koja se sad masovno i zvanično koristi, a da je fotografija nastala tog istog dana? Da li sam dobro zapamtio?

Edited by Malvo
Link to comment
33 minutes ago, Mel said:

Ja sam dosadna, ali jel na kraju bilo ikakvog detaljnog pregleda lokalnih kuca i imanja?

Bukvalno su prvi dan pretražili sve kuće, ima vesti o tome na više portala. To je najbazičnija moguća stvar, ne znam odakle uopšte sumnja da je to urađeno 

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, Malvo said:

Ono što sad već sigurno možemo da kažemo je da se dete nije izgubilo i da je u pitanju nekakvo veliko zlo. I zlikovci su i dalje na slobodi. Paradoksalno je da to može i detetu da sačuva život u ovom trenutku.

 

Ne možemo to sa sigurnošću da kažemo.

Link to comment
57 minutes ago, mraki said:

- nije baš direktno rečeno, ali shvatio sam da nema sumnje da je devojčica došla tu sa majkom i da je to ispraćeno preko gomile pregledanih snimaka

Meni ovo govori da nema sanse da je majka nesto uradila.Takodje,koliko sam razumeo od momenta dolaska,do momenta nestanka i momenta prijavljivanja je proslo malo vremena.Zato sam ja ubedjen da je majka mogla da ozdlaze prijavu dok koliko toliko ne vidi sta ce ako je nesto  uradila.Ne znam ko mi je odgovorio da je obicno slucaj da prijave odmah kad se  desi nesto u porodicu gde je vise ljudi umesano..Ali ovde je majka bila sama.Fizicki je nemoguce da majka sakrije dete za tako kratko vreme.Nazalost,moguce je ako je daleko bilo mogla odmah da se otarasi tela.Razumem da tu ima neki potok,ima jezero ali je dalje.Da je bila pored neke ogromn reke..pa i da razumem da reka odnese ko zna gde.Ali kao sto mraki navodi i policija misli da ovde nema za sada price o tome da je izvrsen neki zlocin.Mislim da majka nije toliko vicna da je ne bi slomili da prizna.Ali opet mozda je ovo predstava i za nju,da se "slomi"sama..ko zna kakvi su realni planovi policije.Mada ovoliko dizenje tehnike,je prevelika cena da bi majku zavarali..

  • +1 1
Link to comment

Ma uopšte, meni bilo šta planirano deluje skroz nelogično i neizvodljivo u tom vremenskom okrivu. Čak i nešto što se recimo desilo u afektu verovatno iziskuje još više vremena da se prikrije.

Link to comment
2 hours ago, mraki said:

Pogledao emisiju na preskok.

Sad dovršila gledanje. Major policije sa iscrtanim obrvama i zlatnim satom.

Hvala Vučiću, hvala Gašiću, ponosna sam na MUP, itd.

Ipak, dve stvari moram da pohvalim:

- jasno je rekla onim silnim pandurima u penziji što se vucaraju od Hepija do Informera preko K1 i Pinka da bi zaista mogli da prestanu da javno daju uputstva potencijalnim zločincima.

- dobro je opisala koji sve vidovi istrage au trenutno u toku i u kakvoj su korelaciji sa “pronađi me” platformom, a da nije odala ništa.

 

iz činjenice da je došla u emisiju i da emisija nije bila tabloidna ovog puta (sem hvala Vučiću dela i od nje i od Jurića) crpim mršavu nadu da se MUP bliži razrešenju nestanka.

a možda sam samo očajna.

Link to comment

Žena je prilično elokventna i sve što sam čuo deluje odmereno i na mestu.

Na stranu vladajuća ekipa i hvala na njihov račun (bez toga valjda ne može), na mene je ostavila ok utisak, lepo predstavila službu u kojoj radi. Takav bi manje-više i trebao da bude javni nastup jednog zvaničnika.

Uliva nadu da ima tu dosta ljudi koji odgovorno rade svoj posao, ali opšti utisak je i dalje da u ovom slučaju i pored svega toga nemaju ništa. :sad:

Edited by mraki
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...