Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

1 minute ago, dùda said:

Mene zanima iskteno, nije retorsko pitanje već zbilja pitanje.

Da li vi brišete istoriju poziva i poruke iz telefona ?

Ja to nikada nisam radila pa i ne znam da li je to uobičajeno ili je neobično ?

Ja ne. Ali znam dosta ljudi koji to opsesivno rade. Brišu čak i cele konverzacije gde nema ničega što bi moglo ikog da zanima. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, dùda said:

Mene zanima iskteno, nije retorsko pitanje već zbilja pitanje.

Da li vi brišete istoriju poziva i poruke iz telefona ?

Ja to nikada nisam radila pa i ne znam da li je to uobičajeno ili je neobično ?

Nikad to nisam radio, to nema bas nekog smisla....

 

Imam poruke i pozive sacuvane od kad koristim Samsunge, a to je jedno 10-12 godina... Ne razumrm sto bi to iko svesbo radio ako nesto ne skriva... Sa druge strane, ne moram ja sve da razumem...

  • +1 4
Link to comment
8 minutes ago, dùda said:

Mene zanima iskteno, nije retorsko pitanje već zbilja pitanje.

Da li vi brišete istoriju poziva i poruke iz telefona ?

Ja to nikada nisam radila pa i ne znam da li je to uobičajeno ili je neobično ?

nikad. i mejlove samo ako su reklame. imam sve od postanka sveta, osim onoga shto je sistem sam izgubio ili nestalo u transferu sa jedne mashine na drugu. ali ja nikad.

  • +1 2
Link to comment
Just now, radisa said:

Nikad to nisam radio, to nema bas nekog smisla....

 

Imam poruke i pozive sacuvane od kad koristim Samsunge, a to je jedno 10-12 godina... Ne razumrm sto bi to iko svesbo radio ako nesto ne skriva... Sa druge strane, ne moram ja sve da razumem...

Mislim da to može biti indikativno samo ako su obrisani pojedini pozivi i pojedine poruke. Mada je to malo šuplja priča jer bi za pola sata od operatera dobili informaciju koga je zvala, ko je nju zvao i kakve su poruke u pitanju pod pretpostavkom da je koristila SMS i regularan poziv. Nisam dovoljno upućen da znam kako je preko aplikacija.

Link to comment

Gde bude starije dete dok su mu roditelji u policiji? Decak mora da ima bar 4-5 godine, dovoljno da ume da kaze da li je sestrica bila sa njima u kolima i kad ju je poslednji put video.
Pretpostavljam da ne sme da se ispituje dete po zakonu, ali nasa policija ga se sigurno "ne drzi kao pijan plota", a ovde je u pitanju spasavanje zivota.
Moglo bi to kroz igru-crtanje da se sazna od deteta, dok mu roditelji daju izjave.
  

Link to comment
4 minutes ago, *edited by mod said:

Mislim da to može biti indikativno samo ako su obrisani pojedini pozivi i pojedine poruke. Mada je to malo šuplja priča jer bi za pola sata od operatera dobili informaciju koga je zvala, ko je nju zvao i kakve su poruke u pitanju pod pretpostavkom da je koristila SMS i regularan poziv. Nisam dovoljno upućen da znam kako je preko aplikacija.

Ti mislis ds ljudi kontaju da operater ima sveee o njihovim pozivima sačuvano? I kretanju, da ne zaboravimo...

 

 

  • +1 3
Link to comment
23 minutes ago, dùda said:

Mene zanima iskteno, nije retorsko pitanje već zbilja pitanje.

Da li vi brišete istoriju poziva i poruke iz telefona ?

Ja to nikada nisam radila pa i ne znam da li je to uobičajeno ili je neobično ?

 

ne brišem ništa, osim neke besmislene fotografije i snimke koji nastanu slučajno.  ono kad slikam svoje koleno i slično ili kad je fotografija mrljava.

 

resetovao sam i pobrisao sve sa prethodnog telefona kad sam kupio novi, a taj dao ćerki. jasno, pre toga sam sve prebacio na novi telefon.

Edited by Ted
  • Hvala 1
Link to comment
25 minutes ago, radisa said:

Nikad to nisam radio, to nema bas nekog smisla...


zar operater to sve ne cuva? Ja brisem kad se nakupi, mnogo, a nakupi se brzo i zbog posla. Iz prakticnih razloga. Nije mi palo na pamet da je to sumnjivo. Moze da se proveri uvek. 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Lucia said:

Gde bude starije dete dok su mu roditelji u policiji? Decak mora da ima bar 4-5 godine, dovoljno da ume da kaze da li je sestrica bila sa njima u kolima i kad ju je poslednji put video.
Pretpostavljam da ne sme da se ispituje dete po zakonu, ali nasa policija ga se sigurno "ne drzi kao pijan plota", a ovde je u pitanju spasavanje zivota.
Moglo bi to kroz igru-crtanje da se sazna od deteta, dok mu roditelji daju izjave.
  

izjave tako malog deteta se mogu uzimati samo izuzetno i pod određenim uslovima. uobičajeno u prisustvuju roditelja (ako nisu osumnjičeni) i psihologa i nakon što psiholog da procenu da je date u sposobno da da iskaz o nečemu. to se radi u prostoru koji nije policijska stanica ili neka soba za saslušanje već negde gde se dete oseća prijatno.

 

ako su roditelji u policiji dete je po pravilu kod rodbine (braća, sestre, bake, deke) a uključen je i centar za socijalni rad koji može da imenuje privremenog staratelja

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

nominalno ni jedno takvo ponashanje u vezi sa sopstvenim podacima ne bi trebalo da je sumnjivo.

Link to comment

Pa negde sam pročitala da je majka, da li isti dan ili dan ranije, brisala neke pozive i poruke.

Meni je to bilo čudno, ali kažem, ja nisam merilo.

Link to comment

Meni je problem što toga ima podosta.

 

Apsolutno SVE što je potencijalno sumnjivo može imati sasvim normalno objašnjenje.

 

Problem je da je toga svega sad već poprilično (jasno, koliko je moguće vjerovati medijima - ali s druge strane eto uhapsili i policajca koji im odaje stvari pa nije da baš naslijepo bubaju).

 

S tim da je u samom startu problem da manje-više sada već i svi stručnjaci glasno govore da dijete nije moglo nestati u tako kratkom roku. 

 

Možda nije ono najcrnje, možda je neodgovornost. Možda je otišla sjest u auto i zanijela se na mobitelu računajući da djeci ne može ništa biti. Možda je flertala s nekim pa zato i sve brisala. Lupam naravno, ali sigurno nije dijete u pola minute nestalo bez traga i glasa. E sad, ako je mamu bilo što zaokupiralo na 15-20 minuta ili dulje onda već možda i može. Iako su i dalje jako male šanse jer tako mala djeca još nemaju ni siguran hod, ako bi i krenula 99% bi krenula prema mami, a ne malo u istraživanje onako bezveze, itd. a i da krene ne bi vjerojatno daleko odmakla jer bi padala (ima i pelenu), nešto bi je zaokupiralo, ne bi samo eto put pod noge pa dokle stignem. A da je neka misteriozna jama koju od stotina ljudi još nitko nije vidio u neposrednom okruženju od par desetaka metara, to je isto praktički nemoguće.

 

 

Izvan toga za sve se da naći objašnjenje.

 

Mirna je i hladnokrvna - šok, trudna je pa tko zna kakve obrambene mehanizme tijelo razvije...

Poruke - ima OCD pa stalno briše, ima ljubavnika....

Došla tamo nakon dugo vremena - pa to tek može biti zbog kuće ako se priča da su htjeli kupiti

Parkirala iza - ako je kuća malo zabačena ne želi da baš svatko vidi da su tu pogotovo ako su njeni rekli da ne bi prodali

Nisu odmah zvali policiju - na prvu najčudnije ali ne znam ni jel bi meni prvo palo na pamet da zovem, ako je recimo stvarno krajnje nevjerojatna stvar da je dijete zaista nestalo unutar jedne minute i ja bi prvo tražio na sve strane sam i ne bi gubio ni vrijeme na pozive (okej, sat i pol je malo stvarno previše, ali opet...)

Link to comment
13 minutes ago, Moonwalker said:


zar operater to sve ne cuva? Ja brisem kad se nakupi, mnogo, a nakupi se brzo i zbog posla. Iz prakticnih razloga. Nije mi palo na pamet da je to sumnjivo. Moze da se proveri uvek. 

Jbg, meni je to gubljenje vremena da idem i brisem pozive i poruke, sa druge strane, 100 puta mi se desilo da mi je trebalo nesto iz istorije, cak i 5-10 godina stare...

 

Sa trece strane, razumem da ako neko ima slabiji telefon i puno slika to moze biti problem...

  • +1 3
Link to comment
19 minutes ago, radisa said:

Ti mislis ds ljudi kontaju da operater ima sveee o njihovim pozivima sačuvano? I kretanju, da ne zaboravimo...

 

 

 

Pa mislim, evo i u ovom slučaju ona tri debila koji su javili da je drže u podrumu i da im se uplati 50.000 eura. 

Pa ih našli za pola sata. Nisu se čak ni pokušali sakrit, spojili se preko normalnog IP-a.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

nominalno ni jedno takvo ponashanje u vezi sa sopstvenim podacima ne bi trebalo da je sumnjivo.

 

To baš ne stoji.

 

Ako uvijek briše onda - da.

 

Ako postoji određeno odstupanje, onda naravno da je sumnjivo. Naravno da nije neki čvrst dokaz, ali ako se (ne znamo šta je u ovom slučaju pa pričam generalno) nije ništa brisalo prije ni poslije, a u dan-dva kada se nešto dogodilo je hrpa obrisanih poruka i poziva onda je sumnjivo. Jedno je ako stalno briše i uklanja iz svojih razloga, drugo je ako je u telefonu sve osim 26. i 27.3.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...