Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

Poligraf nije izmislio Vučić. Poligraf je pomoćno sredstvo, koje, već smo spominjali, nema vrednost dokaza na sudu. Ali može da bude pomoćno sredstvo, jer u proceni motivacije ljudskog ponašanja ne postoji nijedno egzaktno merilo, pa čak ni izjava počinioca nije stopostotno pouzdana. 

  • +1 3
Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

Poligraf je pomoćno sredstvo

...koje služi policiji da usmeri istragu.

 

Nije čudotvorno sredstvo, nije ni sto posto pouzdano, ali ima svoje mesto. Slažem se.

  • +1 1
Link to comment

ama nema svoje mesto u ozbiljnim službama, nemojte da pišete stvari o kojima ne znate dovoljno

 

tamo gde treba 'da se usmeri', tamo se usmerava ali to nisu ozbiljne službe

 

takav je MUP srbije

 

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, aram said:

ja samo da podsetim da nije slučajno da poligraf ne može biti dokaz na sudu.

Iz ovoga se izuzimaju samo Japan, Indija i Indonezija.

Lično sam saglasna sa onim kako je kod nas.

Link to comment

nije slučajno ni da se na korišćenje poligrafa u istrazi ne primenjuje službena tajna. sasvim je legalno izneti u javnost i podatak da li je neko odbio poligraf, kao i rezultate poligrafskog ispitivanja ukoliko je prihvatio. tako da da, služi za usmeravanje.

Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

:laugh:

 

 

smara me da ti kvotujem koliko si puta to ponovila ovde

 

ali nema veze, uživaj, laku noć

Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

ponovila šta? 

 

da ne znaš dovoljno

 

ili si stručnjakinja i za istrage i poligraf

 

u tom slučaju svaka čast

 

a i u prvom

Link to comment

Ono što ja zasigurno znam je na čemu se zasnivaju podaci dobijeni na poligrafu. 

Ja bih verovatno sa svojim simpatikusom bila kriva za sve žive zločine, da me neko pita. 

Ali takođe znam i koliko je pouzdano bilo šta drugo što se zasniva na psihološkoj proceni. Jedino neki materijalni dokaz, sve ostalo je upitno. Zato kažem pomoćno.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

 

takođe hoću da potvrdim ovo gore da iz nastupa pre svega policajke nije moglo da se zaključi da deca sa majkom nisu bila na tom imanju u banjskom polju, naprotiv.

 

Slika devojčice koju gledamo ovih dana nastala je tog dana na tom mestu. Tu odeću je imala na sebi u vreme nestanka. Ne vidim kako je to moglo biti fejkovano, a da se ne utvrdi jednostavnom proverom detalja na slici ili samog telefona.

 

4 hours ago, Carolostadien said:

Opet kažem, vjerojatno bi svi odmah potpisali da ti budeš u pravu i da ako je i tragedija nije ona najcrnja moguća, ali zaista ne razumijem logiku da "zločin nema smisla". Svaki zločin je neshvatljiv normalnoj osobi sam po sebi, ali u kontekstu mogućih događaja ima svakog smisla. I ne bi bio ni prvi ni zadnji takav koliko god je to strašno.

 

Smisla nema otmica. Možda čak ni prodaja iako se tome valjda svi nadamo jer je jedina opcija da je dijete živo (uz otmicu, ali otmica je potpuno besmislena). Zločin ima. Ne nužno namjeran, može biti i nehotičan pa ga se iz panike skriva (potpuno generalno i ne aludirajući da se to ovdje dogodilo u Hrvatskoj vjerojatno svake godine ima minimalno jedan slučaj da netko ubije vlastito dijete/unuka i to najčešće upravo na selu, pri vožnji u rikverc). Ima i još strašnijih opcija ali o njima ne bih. Kao i onih "običnih" da je mama jednostavno psihopat. I opet - ne ova konkretna, sad govorim samo načelno, ali to je isto nešto što se po svijetu događa na dnevnoj bazi. Tisuće majki su ubile svoju djecu. Iz najsuludijih razloga. I neke se godinama izvlačile. Tako da nažalost - zločin ili nesreća za koju je kriv netko iz obitelji imaju svakog smisla u kontekstu mogućnosti što se ovdje dogodilo.

U ovom hipotetičkom scenariju pričamo o trudnici koja je nehotice naudila svom detetu, uspela u vrlo kratkom roku da prikrije dokaze i oslobodi se tela, kao i da laže policiju svakodnevno već gotovo nedelju dana. Jbg, meni stvarno nema smisla.

Ako ništa drugo, takva osoba bi se slomila vrlo lako i priznala sve.

 

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment
Just now, Eleniko said:

da ne znaš dovoljno

 

ili si stručnjakinja i za istrage i poligraf

ja na ovoj temi nisam iznela nijedan svoj stav, osim onoga za šta jesam fakukltetski obrazovana - a to je merenje biosignala elektronikom, odnosno rekla sam koji signal može (tačnije koji ne može) da ometa drugi.

sve ostalo što sam napisala je jasno citiranje drugih ljudi i onoga što su oni rekli na medijima (major policije, jurić, pandur poligrafista)

ili citiranje zakona.

 

a za šta si ti stručan i kvalifikovan od onoga što ova tema pokriva (pravo? bezbednost? rad uređaja za merenje signala iz organizma? kriminalistika?) - ne znam.

nijedan stvarno stručan čovek u bilo kojoj oblasti nikada, ali nikada ne nastupa tako napadno i nadobudno u odnosu prema drugim ljudima. ni jedan jedini.

 

takev manir komunikacije doživela sam u životu samo od iskompleksiranih know-it-all likova koji nisu odmakli dalje od srednje škole, i baš ih to tera da nastupaju prema ljudima nadmeno i sa omalovažavanjem.

ovo ti nije prvi put da se tako ophodiš prema meni.

  • +1 9
Link to comment
3 minutes ago, Ted said:

 

što se tiče poligrafa kao alata koji policija koristi u istrazi, radi se o sasvim legitimnom sredstvu, bez obzira na to što ne može da se koristi na sudu.

Ispravi me ako grešim, ali da li je tačno da u istrazi može da se koristi neovlašćen snimak nekoga bez njegovog pristanka (na primer ako preti ili je nasilan), ali se ne može koristiti na sudu?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...