Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

1 minute ago, smooth.Op said:

Slučaj nestale Danke je prvo pokretanje Amber alert sistema u Srbiji. Amber alert služi da se javnost obavesti o nestanku maloletnog deteta u cilju da se dopre do što više građana i na taj način povećaju šanse da se brže dođe do informacija. I to je to. Što se tiče ovog slučaja Ambert alert je uradio svoje. Dalje je na delu samo potraga, odnosno istraga. 

Mislim - Amber alert imaju i u Austriji? Već bi trebalo da znaju, a ne da procesiraju satima.

Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Mislim - Amber alert imaju i u Austriji? Već bi trebalo da znaju, a ne da procesiraju satima.

 

Verovatno deluje u okviru zemlje. Ne obaveštavaju se sve zemlje u regionu (na kontinentu).

  • +1 1
Link to comment

Pravi alerti, koji se salju broadkastingom, mogu targetirati odabrane regione ili celu zemlju. Ne stizu kao SMS nego kao sistemski alerti, oglasavaju se prodornim zvukom i stizu maltene istovremeno na sve uredjaje koji imaju SIM kartice u targetiranoj zoni, bez obzira kojoj zemlji pripada SIM kartica.

 

Ovaj alert za Danku, ovi nasi nesposobnjakovici su poslali kao obican SMS preko mobilnih operatera i zbog toga je isporuka bila putem SMS koji je mnogima stigao sa puno zakasnjenja. U svakom slucaju, targetirali su brojeve na nasim mob operaterima, a ljudima koji su u Srbiji sa nenacionalnim SIM karticama nije ni stigao.

 

Nadam se da je dete zivo i da ce ga ipak naci. 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, LaLinea said:

Pravi alerti, koji se salju broadkastingom, mogu targetirati odabrane regione ili celu zemlju. Ne stizu kao SMS nego kao sistemski alerti, oglasavaju se prodornim zvukom i stizu maltene istovremeno na sve uredjaje koji imaju SIM kartice u targetiranoj zoni, bez obzira kojoj zemlji pripada SIM kartica.

 

Ovu vrstu alerta sam dobijala tokom nekoliko dana prosle godine kada sam se zadesila u poplavljenom podrucju u Grckoj. 

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, LaLinea said:

Pravi alerti, koji se salju broadkastingom, mogu targetirati odabrane regione ili celu zemlju. Ne stizu kao SMS nego kao sistemski alerti, oglasavaju se prodornim zvukom i stizu maltene istovremeno na sve uredjaje koji imaju SIM kartice u targetiranoj zoni, bez obzira kojoj zemlji pripada SIM kartica.

 

 

Mislim da je @gsb prvog ili drugog dana napisao/la da mi tu opremu za broadcasting nemamo. Tako da ...

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, mraki said:

Pogledao emisiju na preskok.

Ništa novo sve u svemu, hvalospevi na račun mupa i ministra, Pronadji me sistema, medija…

Očekivano, vrlo oprezno sa ostalim izjavama i podacima.

 

- majka nije odbila poligraf već se prosto ne radi kod trudnica.

- plavi punto ispitan i nebitan

- nije baš direktno rečeno, ali shvatio sam da nema sumnje da je devojčica došla tu sa majkom i da je to ispraćeno preko gomile pregledanih snimaka.

 

@Ted jasno sve, samo dosta je već vremena prošlo, i iako se kao i ti nadam da imaju nešto bitno što ne otkrivaju u cilju istrage, moj opšti utisak je da nemaju ništa.

 

Izvinjavam se što upadam sa verovatno glupim pitanjem. Pretpostavljam da su isključili opciju da je neko kolima udario dete i onda ga pokupio i odneo da ukloni tragove obzirom da nikog nije bilo unaokolo? Verovatno su nekako našli i identifikovali sve automobile koji su u to vreme prolazili kroz selo?

Link to comment

Nije glupo, to su dugo sumnjali za ovog dečkića u Francuskoj da je moguća opcija. Samo što za to isto nema šanse u verziji da je mama "samo otišla do auta (koji je 10 metara dalje) po vode". 

Tu opet onda mora biti neka verzija da je mama bila puno dulje odsutna, a nadam se da imaju i tu mogućnost u vidu i da je onda i ovo prekontrolirano koliko se može.

Link to comment
30 minutes ago, Deda Drda said:

Mislim da je @gsb prvog ili drugog dana napisao/la da mi tu opremu za broadcasting nemamo. Tako da ...

Nisam videla da je @gsb pisala o tome, hvala.
 

Ako nemamo opremu, postavlja se pitanje zasto nemamo, a imamo za nacionalne stadione, EXPO, onolike kamere za face recognition koje uredno sluze da prepoznaju ucesnike protesta i ponekog nesavesnog vozaca, kao i za sve ostale gluposti koje se promovisu u poslednje vreme.

 

Alerting sistem ili imas ili nemas, ne sme alerting da zavisi od mobilnog operatera, ni u ovom nesrecnom Pronadji me slucaju, ni u slucaju pozara, poplave ili bilo kog hitnog obavestavanja javnosti. 

  • +1 8
Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

 

Verovatno deluje u okviru zemlje. Ne obaveštavaju se sve zemlje u regionu (na kontinentu).

Meni nema logike da je samo u okviru zemlje, ako je jedna od prvih postavki nestanka dece trgovina ljudima. 

Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Meni nema logike da je samo u okviru zemlje, ako je jedna od prvih postavki nestanka dece trgovina ljudima. 


Pa policija obavestava drugu policiju koja ima ingerencije na svojoj teritoriji.

 

Ne mogu se izdavati signali upozorenja/uzbune koji su deo sireg sistema signala na teritoriji druge drzave.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, mraki said:

Da, mislim da je moguće da im promakne nešto i da je dete negde tu.

 

Ma to jednostavno fizički nije moguće. Garantujem ti životom da dete od dve godine ne može samostalno da pređe ni 500 metara, kilometar u vrh glave. Selo bi, leglo, vrtelo se u krug, plakalo, neko bi ga čuo ili video i pre nego šta ga dva dana traži 200 ljudi sa svom mogućom opremom. 

  • +1 3
Link to comment

Slažem se da dete nije moglo samo otići daleko.

Ali mislim da je moglo negde upasti, propasti, otkotrljati se… a da im to promiče i dalje i pored opsežne pretrage.

Ne poznajem teren, ali koliko sam video tu su rupe, kanali, deponija neka koju su bagerima raščišćavali (što mi je i dalje neverovatno jer su mogli uništiti neke dokaze ako ih je bilo)…

 

Meni to i dalje deluje kao najverovatnija opcija, otmica ili neki drugi zločin nemaju smisla i ne verujem da su mogli proći neopaženo i biti izvedeni u tom vremenakom okviru.

Edited by mraki
  • +1 5
Link to comment

Opet kažem, vjerojatno bi svi odmah potpisali da ti budeš u pravu i da ako je i tragedija nije ona najcrnja moguća, ali zaista ne razumijem logiku da "zločin nema smisla". Svaki zločin je neshvatljiv normalnoj osobi sam po sebi, ali u kontekstu mogućih događaja ima svakog smisla. I ne bi bio ni prvi ni zadnji takav koliko god je to strašno.

 

Smisla nema otmica. Možda čak ni prodaja iako se tome valjda svi nadamo jer je jedina opcija da je dijete živo (uz otmicu, ali otmica je potpuno besmislena). Zločin ima. Ne nužno namjeran, može biti i nehotičan pa ga se iz panike skriva (potpuno generalno i ne aludirajući da se to ovdje dogodilo u Hrvatskoj vjerojatno svake godine ima minimalno jedan slučaj da netko ubije vlastito dijete/unuka i to najčešće upravo na selu, pri vožnji u rikverc). Ima i još strašnijih opcija ali o njima ne bih. Kao i onih "običnih" da je mama jednostavno psihopat. I opet - ne ova konkretna, sad govorim samo načelno, ali to je isto nešto što se po svijetu događa na dnevnoj bazi. Tisuće majki su ubile svoju djecu. Iz najsuludijih razloga. I neke se godinama izvlačile. Tako da nažalost - zločin ili nesreća za koju je kriv netko iz obitelji imaju svakog smisla u kontekstu mogućnosti što se ovdje dogodilo.

 

36 minutes ago, Malvo said:

 

Ma to jednostavno fizički nije moguće. Garantujem ti životom da dete od dve godine ne može samostalno da pređe ni 500 metara, kilometar u vrh glave. Selo bi, leglo, vrtelo se u krug, plakalo, neko bi ga čuo ili video i pre nego šta ga dva dana traži 200 ljudi sa svom mogućom opremom. 

 

A i to, opet, samo ako mame jako dugo nije bilo. Tako malo dijete se u minuti može izgubiti u velikom gradu (teško da bi i u Boru moglo) ili u nekakvom trgovačkom centru u gužvi, ovdje gdje je sve pregledno, a jest u kontekstu "samo sam otišla po vode do auta", nema ni za to šanse. 

 

Plus malecka ni nema 2 godine, godina i 10 mjeseci, nema strogo pravila ali to je motorički još nesigurno dijete. Na asfaltu bi pala da trči 50 metara, kamoli tamo.

Edited by Carolostadien
  • +1 4
Link to comment

Ma nema veze da li je majka otišla po vodu ili zaspala na dva sata. Dete tog uzrasta, posebno ako je karakterišu kao mirnu, nije sposobno za toliki prelazak lošeg terena niti uopšte ima želju za tim. Uplašilo bi se u nekom trenutku, zaustavilo i počelo da plače i traži majku. 

 

  • +1 9
Link to comment

Ma i to stoji, samo kažem, ako je mama zaspala na dva sata onda se moglo dogoditi i svašta drugo. Jako malo moguće i dalje, ali ipak postoje nekakve mogućnosti. Dok ako je bilo to da mame nema samo minutu po meni nažalost nema ni najminimalnije mogućnosti da se dogodila neka nesreća za koju nitko nije kriv.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...