Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

Pa mada svi pišu "close" nije ovo ni tako blizu. To je isto dijete od 2 godine tako da nešto više od 3 kilometra je zapravo dosta daleko. I pitanje je jel odmah bio tamo, crn je to slučaj nažalost, deda je bio svećenik u crkvi koja je sad središte skandala zbog seksualnog zlostavljanja djece, otac je ekstremni desničar s poviješću nasilja...

Link to comment
5 minutes ago, Carolostadien said:

Pa mada svi pišu "close" nije ovo ni tako blizu. To je isto dijete od 2 godine tako da nešto više od 3 kilometra je zapravo dosta daleko. I pitanje je jel odmah bio tamo, crn je to slučaj nažalost, deda je bio svećenik u crkvi koja je sad središte skandala zbog seksualnog zlostavljanja djece, otac je ekstremni desničar s poviješću nasilja...

Svakako, ništa se tu još precizno ne zna dok policija ne izađe sa detaljima. Tri kilometra je vazdušne linije, što u tom predelu znači mnogo više šetanja ako je uopšte to opcija za tako malo dete. Ne samo da postoji šansa da je naknadno tu ostavljen već i da je tu primarno sahranjen i da su delovanjem vremenskih prilika otkriveni ostaci. Nadam se da će ustanoviti da li je nesrećan slučaj ili ta mala komuna ima ozbiljnog manijaka koji čeka sledeću priliku 

Link to comment
3 hours ago, bags said:

Juce su nasli kosti onog decaka Emila iz Francuske sto je spominjan i na ovoj temi.

 

Jao majko Isusova. Izmedju ostalpog odmah je krenulo sa spekulisanjem da je kidnapovan ili ubijen pa sakriven, iskreno to nije dobro ni tom timu shto trazi stavljati u glavu (ne znam jel imalo neke uloge i to, al eto...) Uzas bukvalno.

Link to comment
3 hours ago, Svemir Zeka said:

Joj daj bože da je ovo dete u Beču ona. Želim da verujem u sve

Isto bih volela.

Mada mi je malo neverovatno da neki potencijalni otmičari vode to dete tako ulicom, slobodno. Sada, dok se još intenzivno traga.

Ili su neizmerno bahati, ili glupi , ne znam.

  • +1 1
Link to comment

Znam da se sad svi za slamčicu hvataju, ali šanse za to su jako male.

U bilo kom vrtiću ili parkiću možemo naći dete koje liči…

 

Problem je što eto, ni posle 5-6 dana nema ničeg konkretnije od tog snimka iz Beča. 
Kapiram da policija mora ispitati i taj trag, ali ovi lešinari koji dolivaju… saznaju kažu da se dete otimalo. :fur:

Edited by mraki
Link to comment

Stiglo je i ovde u medije ali su ljudi vise nego skepticni.

 

Prilicno sam siguran da ako ima i delic sumnje da bi to mogla biti ona austrijska policija vec u debeloj potrazi.

Link to comment

Ljudi moji jesam li ja jedini kome je "prodavanje"otmica poslednja opcija.Ja ne znam koliko osoba moze da bude glupa,ili luda da to uradi.Majka koja bi prodala dete ne bi moglo da se to ne primeti.Tj okolina bi znala da je na to spremna.Pa u mojoj varosici ima par zena koje su "zaostale"nizeg IQ pa one i pored toga nikada ne bi prodale dete.Sto se tice otmice,toliko je prepreka za to i peripetija.Od da neko otme svoje dete,bivsi muz,bivsa zena itd..ali da neko to uradi radi materijalne koristi..mislim da je izuzetno retko.Da me neko pogresno ne shvati koliko "vredi"dete na crnom trzistu..Ja ne verujem da je na ovom snimku Danka.Mogu da poverujem ako su otmicari zaostali.Ja ostejem pri teoriji da je dete i dalje negde u blizini.Evo vidimo za ovog malog francuza

Link to comment

Valjda do sad vec znaju koje je to poruke majka obrisala iz telefona.

Mada koliko je samo Telekom poklonio kartica niko iole razuman nema potrebe da kompromitujuce poruke salje sa svog broja sa ugovora.

Link to comment
30 minutes ago, bags said:

Stiglo je i ovde u medije ali su ljudi vise nego skepticni.

 

Prilicno sam siguran da ako ima i delic sumnje da bi to mogla biti ona austrijska policija vec u debeloj potrazi.

 

I ja sam skeptičan da je to ovo dete. Da bi stigli iz Bora do Beča morali bi da pređu šengensku granicu sigurno, a možda i dve granice, i za to bi im trebali falsifikovani dokumenti solidnog kvaliteta, a verovatno i lažni identiteti za sve koji u tome učestvuju, kao i za dete, i to da budu izrađeni unapred. To je već komplikovana operacija koja nije jeftina i mora da se planira unapred, a dete bi trebalo da se tipuje da bi sve to bilo spremno, što mi ne deluje da je slučaj.

  • +1 5
Link to comment
29 minutes ago, bestia said:

Ljudi moji jesam li ja jedini kome je "prodavanje"otmica poslednja opcija.Ja ne znam koliko osoba moze da bude glupa,ili luda da to uradi.Majka koja bi prodala dete ne bi moglo da se to ne primeti.Tj okolina bi znala da je na to spremna.Pa u mojoj varosici ima par zena koje su "zaostale"nizeg IQ pa one i pored toga nikada ne bi prodale dete.Sto se tice otmice,toliko je prepreka za to i peripetija.Od da neko otme svoje dete,bivsi muz,bivsa zena itd..ali da neko to uradi radi materijalne koristi..mislim da je izuzetno retko.Da me neko pogresno ne shvati koliko "vredi"dete na crnom trzistu..Ja ne verujem da je na ovom snimku Danka.Mogu da poverujem ako su otmicari zaostali.Ja ostejem pri teoriji da je dete i dalje negde u blizini.Evo vidimo za ovog malog francuza

 

Mislim da malo tko misli da je to posebno vjerojatno, ali svi bismo voljeli da je tako nešto jer je to gotovo sigurno još jedina šansa da je dijete živo. I to jedino prodaja, jer tek otmica je apsolutno nemoguća - da mama pusti dijete s vida na minutu i baš tada se na totalno random mjestu, slabo naseljenom i gdje se svi poznaju, nađe otmičar i odmah reagira - to je tek znanstvena fantastika. I to loša.

 

A sad koliko je netko glup, zaostao ili lud... puno njih. I ja se slažem da je prodaja jako malo vjerojatna (a i ako je bila malo vjerojatno da bi to dijete završilo u Beču, to eventualno može negdje na istok), ali što se tiče gluposti, ludosti i zaostalosti, manje više su svi uvjereni, od struke do običnih ljudi, da je nemoguće da je tako malo dijete samo od sebe nestalo u tako kratkom roku kako to mama opisuje. Pa nam uz prodaju/otmicu ostaju još ružnije stvari za koje isto moraš bit glup, zaostao i lud. 

 

Meni se isto na prvu probudila nada, iako stoji sve navedeno zbog čega je to jako jako malo moguće. Ali mi je na prvu sličilo dijete, postojala je mogućnost, ali u usporedbi sa slikom koja je ciljano stavljena, ako pogledam sliku koja je valjda nastala na dan nestanka onda mi nažalost baš i ne liči, ono je vjerojatno starija slika.

Edited by Carolostadien
Link to comment

Ja koliko razumem, nema uopšte ozbiljnih indicija da je neki zločin u pitanju.

Naravno da ne mogu isključiti, i da istraga mora ići i u tom pravcu, ali kontam da bi već našli neke tragove u ponašanju i kretanju ljudi iz najbliže okoline, u telefonima, čemu već… priveli nekoga do sad.

Edited by mraki
Link to comment

Ma mislim, svi mi nagađamo i na ovu i na onu stranu. Meni se čini da je praktički nemoguće da je ovo samo neka strašna nesreća (eventualno u opciji da je mama ipak iz ovog ili onog razloga bila odsutna puno puno duže - što je opet kazneno djelo ako laže oko takve stvari).

 

Svakako bih volio da si ti u pravu pa i ako je najgora opcija da nije baš najcrnje do kraja (tu je i drugo dijete uostalom, strašna je opcija "stradala mi sestrica kao malom", ali još neusporedivo gora "ubili mi sestricu X i Y kao malom").

 

Ali nisam baš siguran da bi se nešto riješilo, a i da bi slomili nekog tako lako ako je psihopat. Ne kažem da ovaj ili onaj to jest, ali ako jest, ne ide to uvijek baš tako lako. Pa i za ovog malog u Francuskoj sad opet svi nagađaju da je bilo neko ubojstvo, možda i otmica, ali je i obitelj opet na udaru, a prošlo skoro godinu dana da nitko nije "slomljen". Ima i po svijetu slučajeva gdje je skoro 1/1 da su krivi roditelji ili jedan od njih ali nikad nisu pronađeni nikakvi dokazi koji bi omogućili suđenje.

Link to comment

Da li je potvrđeno da je Danka bila s majkom i bratom na mjestu odakle je (navodno) nestala?

Ili se i dalje sve samo temelji na majčinom iskazu?

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...