Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

Quote

"Moje pitanje je da li je dete uopšte bilo na tom mestu u momentu nestanka. Ne postoji nikakva naznaka da je dete zaista bilo tu", rekao je Igor Jurić.

  • -1 1
Link to comment

Ovo je sad već ozbiljno lupetanje, da li njegovo ili je neki tabloid zlonamerno preneo…

Koliko kapiram, nema sumnje da je ona slika nastala baš tog dana na tom mestu, nešto pre nestanka.

To bi bar bilo lako utvrditi da je laž.

 

edit: sinoć nije rekao ništa slično, pa tipujem ipak na lešinare.

Edited by mraki
  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, Svemir Zeka said:

Mislim - Amber alert imaju i u Austriji? Već bi trebalo da znaju, a ne da procesiraju satima.

Ako se ne varam Austrija i Mađarska od zemalja u okruženju nemaju amber alert ,

a Hrvatska ima alert koji šalju preko fejsa i instagrama 

A alert u velikim zemljama je regionalan na primer u krugu 150-200 km 

  • Hvala 2
Link to comment
4 hours ago, LaLinea said:

Nisam videla da je @gsb pisala o tome, hvala.
 

Ako nemamo opremu, postavlja se pitanje zasto nemamo, a imamo za nacionalne stadione, EXPO, onolike kamere za face recognition koje uredno sluze da prepoznaju ucesnike protesta i ponekog nesavesnog vozaca, kao i za sve ostale gluposti koje se promovisu u poslednje vreme.

 

Alerting sistem ili imas ili nemas, ne sme alerting da zavisi od mobilnog operatera, ni u ovom nesrecnom Pronadji me slucaju, ni u slucaju pozara, poplave ili bilo kog hitnog obavestavanja javnosti. 


Zato što je Amber Alert kod nas pravljen potpuno naopako i besmisleno sa maltene jedinim ciljem da se obezbedi uhlebljenje Igoru Juriću, plus ovo:
https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/amber-alert-je-izgovor-za-dodatno-uskracivanje-prava/

  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment
5 hours ago, LaLinea said:

Ovaj alert za Danku, ovi nasi nesposobnjakovici su poslali kao obican SMS preko mobilnih operatera i zbog toga je isporuka bila putem SMS koji je mnogima stigao sa puno zakasnjenja. U svakom slucaju, targetirali su brojeve na nasim mob operaterima, a ljudima koji su u Srbiji sa nenacionalnim SIM karticama nije ni stigao.

objasnila je policajka na pinku sinoć, zajedno sa jurićem, kako amber alert kod nas funkcioniše, i šta će biti preduzeto u vezi sa njegovim unapređenjima:

- MUP je odmah u 14h alarmirao sve granične prelaze i počeo da sprovodi svoje procedure.

- MUP ne aktivira naš amber alert dok ne uradi neku vrstu validacije da se dati događaj kvalifikuje za amber alert. kada su to uradili, aktiviran je sistem.

- sistem trenutno funkcioniše preko mobilnih operatera, koji mogu da pošalju max 50k poruka u minuti, hence to da su ljudi u etapama dobijali SMS-ove.

- MUP planira nabavku broadcasting opreme tj. sistema

- takođe, dogovoreno je skoro potpisivanje ugovora sa Viberom koji ima mogućnost slanja mnogo većeg broja poruka u minuti, plus može da šalje sliku.

 

edit. sad vidim ovo aramovo, nisam pročitala, ali da mi ne istekne edit dok čitam, samo da napomenem da je jurić toliko nahvalio naš amber alert, te hrvati fascinirani, oni nemaju ništa ni blizu, te to je njegovo životno delo, te... jeste, doduše, pominjao nešto oko zaštite podataka kao problem, ali ne na način da sam ja uspela da shvatim o čemu se radi.

 

takođe hoću da potvrdim ovo gore da iz nastupa pre svega policajke nije moglo da se zaključi da deca sa majkom nisu bila na tom imanju u banjskom polju, naprotiv.

jurić je naginjao crnim prognozama tokom emisije, da bi onda na samom kraju rekao kako se ipak nada, bukvalno promenio ton, imala sam utisak da mu je neko sugerisao da ne mrači, toliko je promena stava bila očita...

 

 

Edited by pt 2.0
  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

Da li je policija zvanicno objavila (ukljucujuci i tu emisiju o kojoj pricate) bilo kakvu informaciju osim da je dijete nestalo?

Cak i ta izjava majke da se samo okrenula, odnosno otisla po vodu nije saopstenje policije?

 

Link to comment

Ovo Juricevo nije iz emisije, danas je opet komentarisao slucaj. Evo cele izjave, svasta je nalupetao.

 

Quote

 

Igor Jurić: Unapred planirano i smišljeno, odgovor leži u Srbiji

 

"Sigurno je to da se Danka ne nalazi na terenu koji je pretražen. Mnogo je toga nejasno, kako se dete tu našlo, kako se izgubilo, kako je moguće da nije bilo auta i slično. To su pitanja na koja nemam odgovor. Teren je detaljno pretražen, neko nešto mora da zna. Ovo je unapred planirano, unapred smišljeno. Taj uzrast od dve godine je ključan, mesto nestanka je čudno, sve nagoveštava da je morao da postoji plan da se ovako nešto desi", rekao je Jurić.

 

"Devojčica sa snimka liči na nestalu Danku. Želim da se zahvalim čoveku koji je snimio, to je veliki uspeh svih nas, uspeli smo da obavestimo i ljude u dijaspori. Raspisana je poternica, i to će se sigurno proveriti. Ne smemo isključiti naravno ovu mogućnost, ali mislim da odgovor leži ovde u Srbiji. Ja sam jako oprezan."

 

"Zaista mi je najveća želja, nada, da porodica nije upletena u ovo. Mislim da bi to bio poraz celog društva. S obzirom na nepristupačnost terena, položaj automobila, kako je dete nestalo. Ne možemo da znamo šta je motiv, ali se svaka nedoumica mora ispitati. E sad, ako je porodica, rodbina u pitanju, onda nekako ne možeš da pretpostaviš da može iz bilo kog razloga da naudi detetu, ali definitivno, ne možemo da ne sumnjamo dok ne budemo sigurni da zapravo to nije istina. Moje pitanje je da li je dete uopšte bilo na tom mestu u momentu nestanka. Nikakvih naznaka nema da je dete bilo tu", dodao je Jurić.

 

  • Hvala 1
Link to comment

Kakav čovek, pa nemam reči. 

Jebote, sinoć sedi u studiju sa policajkom i sve je u fazonu samo proverene informacije, štiti se istraga, policija radi svoj posao odlično, i sad on tu iznosi teorije.

Ogavan je.

I sve ovo što je napričao služi tome da kaže kako je naš amber alert super nešto, a dokaz toga mu je video iz Beča. Samopromocija ne sme stati.

 

Kad sam već isprovocirana da napišem i ovo - ja ne znam kakva je učinkovitost amber alerta. Kad sam dobila onu SMS poruku prve noći i kliknula na link i videla sliku deteta, prvo na šta sam pomislila bilo je: - Ali ja ovo dete na osnovu ove konkretne fotografije ne bih umela da prepoznam na ulici. 

Deluje mi da je dobro to što televizije na svakih pola sata prekidaju program da puste tu informaciju o nestanku Danke, i što su slike koje se tada vrte bolje za identifikaciju.

  • +1 4
Link to comment

Sad sam opet kliknuo na poruku tzv. Amber alerta i dobijam samo tekst koji je na nivou About us iz 2007.:isuse:

 

edit: ok, ima i logo

Edited by ragasto
Link to comment

U trudnoj ženi kucaju dva srca i poligraf nije moguć zbog toga.”

Policajka je ovo stvarno izjavila?:gospode:

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, FPLS said:

Ovo Juricevo nije iz emisije, danas je opet komentarisao slucaj. Evo cele izjave, svasta je nalupetao.

 

 

Ne znam šta se očekuje od čoveka koji je svojevremeno došao na genijalnu ideju da javno pokrade 30 tona nafte da bi pokrio kockarske dugove.

 

Da su radikali pametni, dali bi mu nekog da ga "vodi za ruku", pa makar i crnu udovicu.

  • Haha 3
Link to comment
4 minutes ago, Paul Gompitz said:

U trudnoj ženi kucaju dva srca i poligraf nije moguć zbog toga.”

Policajka je ovo stvarno izjavila?:gospode:

Neki pandur koji je ceo život poligrafista je napljuvao taj stav kao idiiotski i bio u fazonu pa ne stavljamo mi elektrode na stomak...

Link to comment
10 minutes ago, pt 2.0 said:

Neki pandur koji je ceo život poligrafista je napljuvao taj stav kao idiiotski i bio u fazonu pa ne stavljamo mi elektrode na stomak...

 

braniš poligraf kao takav?

 

ok, samo pitam

Link to comment
2 minutes ago, Eleniko said:

braniš poligraf kao takav?

zapravo, fokus moje izjave je na ofiranju gašićevog kadra (major policije koja je gostovala na pinku) tim jednim neznanjem. doduše, ona je pošteno rekla u emisiji da lično ne zna o tome dovoljno, i da su joj kolege tako rekle.

Ali su joj rekle pogrešno.

Strogo tehnički gledano, poligraf može da se koristi bez da plod ometa signale. Uopšte ne ulazim u druge aspekte, ili čak u opravdanost upotrebe poligrafa.

 

 

2 minutes ago, Eleniko said:

ok, samo pitam

Pogrešno ti je pitanje, ili prosto tendenciozno.

Trudnice po zakonu ne mogu na poligrafsko testiranje, i policija to od ove žene nije ni tražila. Kraj priče.

  • +1 1
Link to comment

Zena treba biti na pola trudnoce da bi se otkucaji bebinog srca mogli detektovalti elektrodama na stomaku. I to ako se dobro namjeste i elektrode i beba.
Ni ekg trudnice ne detektuje bebino srce, a kamoli poligraf.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...