Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

Pa ako se to ne radi inače, a radilo se u ta dva dana, onda jeste neuobičajeno.

 

Mada policija, u teoriji, može da izvuče sve te pobrisane informacije. Ili u njima nema ničeg kompromitujućeg ili je istraga bazirana na saznanjima iz telefona, samo se ćuti o tome.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, radisa said:

Jbg, meni je to gubljenje vremena da idem i brisem pozive i poruke, sa druge strane, 100 puta mi se desilo da mi je trebalo nesto iz istorije, cak i 5-10 godina stare...

 

Sa trece strane, razumem da ako neko ima slabiji telefon i puno slika to moze biti problem...

 

Ja ostavljam pozive porodice/prijatelja unutar dve nedelje. Ostalo cao zdravo, desi mi se da tlf pozove nekog preko pola sveta (i bukvalno) ako je nezgodno ubacen u dzep ili tasnu. Mejlove ne brisem dok ih ne organizujem, ali to ne radim na tlf (exchange server). Gde su reklame ili drzava koja komunicira SMS i redovno i u slucaju neceg vanrednog. Fotografije za posao ( delovi opreme iz hiljadu uglova), ide na racunar.
Kontakte koji mogu da zatrebaju zbog posla ili prakticno u svakodnevnom zivotu cuvam. Hrcak mesto (cuvanje potrebnog) mi je komp.

 

Ne bih trolovala ovo dalje. Samo mi je bilo cudno.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Mogu sigurno, jedino nisam siguran da mogu baš tako brzo kako je netko rekao (tipa "pola sata") - pozive vjerojatno brže, sadržaj poruka vjerojatno sporije. Iako, opet, ako to i je sporije (možda i griješim) sigurno može brzo kome su slane pa se opet dođe do te osobe. 

 

A sad neovisno o svemu, jasno je da policija ne daje takve stvari u javnost, koliko god su ljudi na iglama. Problem i je da je javnost očito saznala i više nego što je trebala, zato im je kolega i uhapšen.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Malvo said:

Nema objašnjenja jer normalan čovek mora da izađe iz zdravorazumske logike, a opet u toj uvrnutoj spoji neke tačkice. To je ono "how dare you" dok je ona u zemlju propala.

 

Verujem da se trenutno pregledavaju snimci sa svih mogućih nadzornih kamera u Boru kako bi utvrdili gde i kada je dete poslednji put zasigurno viđeno.

 

Imam jednu teoriju koja je naizgled odvratna, pa je neću napisati, ali bi značila da je dete živo i zdravo i da nije prodato (jer, nevezano za okolnosti, prodaja deteta zvuči triput bolesnije od otmice).

 

Isto....i mislim da to što je nama priča puna rupa i kontradiktorna potiče od toga što do nas ipak ne stiže sve što se saznalo, u skladu s pravilima o istrazi. Otuda naša pitanja a šta s ovim, s onim....sigurno više znaju od nas. 

 

 

2 hours ago, dùda said:

Mene zanima iskteno, nije retorsko pitanje već zbilja pitanje.

Da li vi brišete istoriju poziva i poruke iz telefona ?

Ja to nikada nisam radila pa i ne znam da li je to uobičajeno ili je neobično ?

Ja sam horderka, imam mejlove iz 2004. 😰

Gmail me non stop opominje da mi je prepunjen inbox

Telefon pun svakojakih gluposti, skrinšotova. Najviše me mrzi u životu da brišem elektronsko smeće 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment

sinoć su došle malecke da ovde provedu vikend. gledsm ovu manju, maju, vršnjakinja je možda u mesec sa ovim detencetom. stresao sam se.

  • +1 7
Link to comment
On 28.3.2024. at 16:53, bestia said:

Npr ta informacija mi nekako odmah baca sumnju sa majke...jer da je nesto uradila detetu mogla bi duze da ne alarmira bilo koga.

policajci se ne bi saglasili sa tobom. prebrzo prijavljivanje nečijeg nestanka policiji, pre nego što se iscrpe svi razumni pokušaji pronalaženja osobe unutar porodice, ozbiljan su alarm za policiju (tu dolazi i način na koji neko govori kada prijavljuje... videti pod zoran marjanović ili onaj u americi, peteresen beše (?), što je ubio ženu.

 

21 hours ago, Carolostadien said:

postporođajna depresija može potrajati, ali jako su rijetki slučajevi 2 godine i ne može se pojaviti nakon 2 godine...

imala sam koleginicu koja je imala ppd, i trajalo je nekoliko godina.

ovde osoba ima ćerkicu od godinu i deset meseci, i pritom je trudna - festival hormona i svakojakih stanja u periodu dobrano manjem od dve godine.

 

16 hours ago, radisa said:

Nekad su ludaci imali gajbicu i ćošak u parku, sad imaju megafon da ih čuje ceo svet...

problem je u tome što se široka populacija više prima na ludake nego na razum i oprezno, analitičko sagledavanje.

 

3 hours ago, dùda said:

Da li vi brišete istoriju poziva i poruke iz telefona ?

redovno, to mi je navika ostala iz posla gde je obimna komunikacija i potreba da se snalaziš u tome bila srž onoga što sam radila.

čim obradim nešto to je ili složeno u podfolder ili obrisano.

ne krijem ništa, ali sam zaboravna, i kada mi je nešto i dalje u telefonu, nisam sigurna da li treba nešto u vezi sa tim da preduzmem ili ne.

takođe, brisanje svega nepotrebnog otklanja mogućnost da dupetom pozoveš neki broj, ili da pogrešnoj osobi ukucaš u viber nešto neprilično.

nikada mi motiv nije bila tajna ili prikrivanje, pošto mislim da jednom digitalno otisnuto uvek može da se rekonstruiše, ako imaš alat.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, Fakundo Sava said:

Policija bi morala da se obrati javnosti sa konkretnim stvarima ,nema tu nikog da štite

sve je iskompromitovano još prvog dana 


Slažem se. Posle 5 dana i velikog uznemirenja javnosti policija je morala izaći sa nekim informacijama, verovatno i održati konferenciju za štampu, naravno da ne bi sve otkrili ali bar neke informacije da kažu, šta je uradjeno i slično. Ovako se cela zemlja svakodnevno informiše isključivo preko jebenih tabloida.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, dùda said:

Pa negde sam pročitala da je majka, da li isti dan ili dan ranije, brisala neke pozive i poruke.

Meni je to bilo čudno, ali kažem, ja nisam merilo.

Ovo treba uzeti sa velikom rezervom.

Da je to istina i da se tu krije nešto, slučaj bi već bio rešen.

Oni sad nadleću okolinu helikopterima… deluje da nemaju ništa, nikakav trag.

 

edit: videh kako je neki portal napisao i “saslušana dvojica muškaraca sa kojima je majka imala svakodnevni kontakt, razmenjivala poruke i pozive…”

To naravno mogu biti članovi porodice, ali su džukele napisale tako da implicira nešto drugo.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

Teorija o "prodaji", po strani njena monstruoznost, na prvi pogled deluje moguća, ali, ako već roditelj(i) nema moralni problem sa tim, zar nije logičnije da se proda dete za koje majka nije vezana i čiji bi se pravni i fizičkostvarni nestanak mogao mnogo lakše pokriti - ono u stomaku. Ona je trudna, zar ne. Čak ni to nema nikakvog smisla.

Link to comment

Sasvim moguće da netko lupeta. A i ne vjerujem ipak da je tu riječ o prodaji, iako, kažem, koliko god bila suluda ta opcija čak i navijam za nju jer se bojim da je to jedina opcija u kojoj je dijete još živo.

 

53 minutes ago, pt 2.0 said:

 

imala sam koleginicu koja je imala ppd, i trajalo je nekoliko godina.

ovde osoba ima ćerkicu od godinu i deset meseci, i pritom je trudna - festival hormona i svakojakih stanja u periodu dobrano manjem od dve godine.

 

 

Ma znam, ali relativno je rijetko, a još rjeđe da se ne bi dosad već manifestiralo na razne načine - a ako je, da to dosad nitko ne bi negdje blebnuo.

Edited by Carolostadien
Link to comment
Just now, Carolostadien said:

a još rjeđe da se ne bi dosad već manifestiralo na razne načine - a ako je, da to dosad nitko ne bi negdje blebnuo.

ne znam, ne pratim ovaj slučaj po medijima (smatram da ih treba spaliti sve).

dobila sam SMS, videla inicijalnu vest, izbezumila se.

nemam dobar osećaj o ishodu od prvog trenutka. 

Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

ne znam, ne pratim ovaj slučaj po medijima (smatram da ih treba spaliti sve).

dobila sam SMS, videla inicijalnu vest, izbezumila se.

nemam dobar osećaj o ishodu od prvog trenutka. 

 

A ni ja nažalost, jer je od početka bilo jasno da je nemoguće da je mamina verzija istinita. Prvo sam se nadao da je "samo" riječ o tome da ju je nešto zamantalo, da je zaspala (dvoje male djece, sigurno je premorena), da se zanijela na mobitelu pa se u užasu boji priznat, koliko god bilo grozno - nije ono najgroznije, a na početku je onda bilo i šanse da je dijete možda zbilja odlutalo pa da je nađu. Ili da ju je netko vidio pa nema pojma čija je i privremeno je skloni. 

 

Kako vrijeme prolazi mislim da mora biti nešto jako crno, od čega je prodaja najbolja moguća stvar :/

Edited by Carolostadien
  • +1 1
Link to comment

Mene zanima da li mup ima resursa da analizira signale sa baznih stanica. 

 

Sve mob. uređaje koji su se zatekli u tom selu u vrijeme nestanka. 

Sve spomenute uređaje čiji je signal zabilježen na drugim baznim stanicama nakon trenutka nestanka. 

Sve uređaje koji su uključeni nakon nestanka u reonu od 150 kilometara. 

Da li je alarmirana policija Rumunije i Bugarske.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...