Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

Lepa namera, mada ne vidim baš veliku potrebu.

 

Osnovna komponenta je preko mobilnih telefona. Prosto, svi mobilni korisnici u nekom regionu dobiju tekstualno obaveštenje o nestanku i okolnostima - tipa odeće žrtve ili automobila kindapera,. Čak i brojevi u romingu (ja sam dobio u New Orleansu), pa ako možeš pomoći, zoveš policiju i to je to. Ne moraš ništa da instališeš (telefoni već imaju podršku), nikakav sajt da proveravaš i sl. I obaveštenje je poprilično uočljivo, preko celog ekrana, nije kao obična poruka koju nekad preskočiš - mislim da i zvoni kao glasno dok ne pročitaš - mene je probudilo u sred noći.

 

Istina, postoje i dodatne komponente komunikacije - preko TV i radio stanica, bilborda i banera na sajtovima - ali ne znam ni da li je kod nas to planirano, a i s obzirom na penetraciju mobilnih telefona zaista i potrebno.

Link to comment
5 hours ago, Krošek said:

 

kakav dodatni posao?

Pa prvo što mi je palo na pamet, verovatno nije dobra ideja, (kao sve prve ideje) jeste da bude neki baner ili sl koji bi bio vidljiv 24-48h posle ne. Klikom na baner išlo bi se na stranicu koja će valjda biti spremna do 01.11.

 

Nekako samo topic gde će forumaši samii pisati o tome nije baš alert, još ako krene kakva diskusija... Izgubiće smisao alerta.

Zato sam mislio da bude nešto™ što će prvih 24/48 jasno upozoravati da imamo nestalo dete.

Link to comment
6 hours ago, Spooky said:

Lepa namera, mada ne vidim baš veliku potrebu.

 

Osnovna komponenta je preko mobilnih telefona. Prosto, svi mobilni korisnici u nekom regionu dobiju tekstualno obaveštenje o nestanku i okolnostima - tipa odeće žrtve ili automobila kindapera,. Čak i brojevi u romingu (ja sam dobio u New Orleansu), pa ako možeš pomoći, zoveš policiju i to je to. Ne moraš ništa da instališeš (telefoni već imaju podršku), nikakav sajt da proveravaš i sl. I obaveštenje je poprilično uočljivo, preko celog ekrana, nije kao obična poruka koju nekad preskočiš - mislim da i zvoni kao glasno dok ne pročitaš - mene je probudilo u sred noći.

 

Istina, postoje i dodatne komponente komunikacije - preko TV i radio stanica, bilborda i banera na sajtovima - ali ne znam ni da li je kod nas to planirano, a i s obzirom na penetraciju mobilnih telefona zaista i potrebno.

Jeste planirano i moguće da si u pravu. 

Nego nešto mi izgledalo kao OK dati doprinos, sigurno ima forumaša koji nema srb broj, koji su iz BiH, CG... 

Ali da, možda nema potrebe komplikovati stvari. 

Link to comment
2 hours ago, Zaboravan said:

Pa prvo što mi je palo na pamet, verovatno nije dobra ideja, (kao sve prve ideje) jeste da bude neki baner ili sl koji bi bio vidljiv 24-48h posle ne. Klikom na baner išlo bi se na stranicu koja će valjda biti spremna do 01.11.

Pa za Amber postoji stanje aktivan ili ne (od 1-24h) i ako je aktivan pokazuješ, ako ne, ne pokazuješ. Verovatno ima neki API za news sajtove koji to radi automatski.

Za onaj Amber koji me je probudio sam ujutro obavešten da se gasi jer je devojčica nađena živa i zdrava.

 

 

2 hours ago, Zaboravan said:

Jeste planirano i moguće da si u pravu. 

Nego nešto mi izgledalo kao OK dati doprinos, sigurno ima forumaša koji nema srb broj, koji su iz BiH, CG... 

Ali da, možda nema potrebe komplikovati stvari. 

Kao što rekoh, radi i za roming brojeve, ja sam sa srpskim brojem dobio Amber u USA. Naravno, ako forumaš ni fizički nije na teritoriji Srbije, onda neće ni dobiti Alert, ali kako i može da pomogne ako nije blizu mesta otmice / nestanka.

Link to comment
  • 1 month later...

1701209198-nestala-1024x638.jpg

 

U toku je treći dan potrage za Vanjom Gorčevskom (14), koja je nestala 27. novembra u Skoplju, kada je krenula u školu.

Vanja je visoka 175 centimetara i teška 58 kilograma. Ima tamno braon kosu, braon oči, nosi fiksnu protezu i ima mladež na desnoj strani lica.

U trenutku nestanka na sebi je imala plavu bluzu, crnu jaknu, crne farmerke sa bočnim džepovima, i bele patike sa braon prugama.

Devojčica je iz kuće izašla sa rancem, a kod sebe je imala iPhone.

  • Hvala 1
  • Tužno 6
Link to comment

Kad se traži nestala osoba (pa još dete), mnogo se nerviram što jako loše pamtim lica.

Evo sad piljim u ovu devojčicu ne bih li je upamtila što bolje, iako znam da su šanse da je ja sretnem u Beogradu minimalne.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...