Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

Na drugoj strani opet nije resenje ni itotalni surveillance.

 

Mislim da ako drzave krenu vise da cenzurisu i kontrolisu  ajd da kazem polupsihopate  sa interneta da stvari samo jos vise eskalirati.

Link to comment

Kurir javlja da policija razmatra da krene u pretragu jezera. Mislim da ovo samo pokazuje koliko nikakav napredak u istrazi nije postignut.

 

Jezero je udaljeno nekoliko kilometara odatle, mala nije mogla nikako da dodje do tamo, jedino ako imaju ideju da je neko bacio u jezero. Mislim da se samo gubi vreme, verovatno uopste nije tu u okolini.

  • +1 2
Link to comment

Jbg, nemaju baš ništa izgleda, nikakav trag…

Kontam da je neki zločin da bi moralo biti nešto, a čini se da i oni polako otpisuju tu opciju.


Kanali vode do jezera, verujem da se na to misli. :sad:

Edited by mraki
  • Tužno 1
Link to comment

Više se i ne razmatra da je mala sama otišla bilo gde...

Jednostavno se moraju ispitati sve moguće opcije koliko god bile malo verovatne. Zato se u prvim danima potrage uvek ide na to da je tražena osoba živa i svi resursi se bacaju na tu stranu... zato su i pretražili ovaj tunel ma koliko mala šansa postojala. Sad nažalost očigledno imaju razloga da sumnjaju drugačije :(

 

U poslednje vreme sam pogledao nekoliko videa o tragedijama pri ronjenju ili suvom istraživanju pećina. Jedan slučaj mi je posebno teško pao. Sistem pećina uključuje suvi deo i potopljeni deo... u potopljenom delu nestane ronilac, spasilačke službe zatvore pećinu kompletno za pristup i odluče se da traže samo u potopljenom delu jer nije bilo poznato da postoji veza između ta dva dela pećine. Odbiju svaku vrstu pomoći od iskusnih ronilaca i speleologa i kao što rekoh zabrane pretragu suvog dela. Da stvar bude gora, nastave potragu samo jednom nedeljno jer su smatrali da ne traže živu osobu... posle 6 nedelja otvore pećinu i ekipa iskusnih poznavalaca te pećine nađe čoveka preminulog na suvom delu za manje od jednog dana. Zalutao je pri ronjenju i uspeo da izroni na suvom delu ali je odlučio da ostane na jednom mestu kao što se preporučuje kad čovek zaluta. Preživeo je preko mesec dana u potpunom mraku, kod sebe nije imao ništa od hrane :(

Edited by arheolog1981
  • Tužno 7
Link to comment

Neprestano vrtim u glavi scenario, pokušavajući da pronađem objašnjenje koje bi bilo logično. Kako je jebeno moguće da dete iščezne u tako kratkom periodu vremena. Ne pronalazim odgovor. Ni otmica mi sad ne deluje realno, zato što podrazumeva da je neko pratio, vrebao, bio sakriven i da je iskoristio baš momenat kada se žena, na vrlo kratko vreme, uputila ka autu (mada je prva verzija bila ka kući). To podrazumeva čitavu logistiku i jako dobro poznavanje terena. Ako je tako bilo kuda je otišao. Peške, u tunel, kolima? Šansa da je neko slučajno naišao i baš u tom tenutku rešio da otme dete i da se sve to desilo za vreme dok je žena išla do kola, to je toliko neverovatno da je gotovo isključeno.

 

Najrealniji zaključak mi je da se čitav događaj nije desio onako kako je opisan ili barem ne u tako kratkom vremenskom okviru.

 

Policija sigurno ima mnogo više informacija, pa samim tim i materijala za zaključivanje i povezivanje. A opet, ono što policija radi, ni sam više nisam siguran na šta ukazuje. Pomislim da oni uopšte nemaju dilemu da je dete u blizini, samo ne mogu da nađu gde tačno. Mislim, ne znam, spekulišem. Ali ne da mi mira.

Edited by Ted
  • +1 4
Link to comment
32 minutes ago, Ted said:

Neprestano vrtim u glavi scenario, pokušavajući da pronađem objašnjenje koje bi bilo logično. Kako je jebeno moguće da dete iščezne u tako kratkom periodu vremena. Ne pronalazim odgovor. Ni otmica mi sad ne deluje realno, zato što podrazumeva da je neko pratio, vrebao, bio sakriven i da je iskoristio baš momenat kada se žena, na vrlo kratko vreme, uputila ka autu (mada je prva verzija bila ka kući). To podrazumeva čitavu logistiku i jako dobro poznavanje terena. Ako je tako bilo kuda je otišao. Peške, u tunel, kolima? Šansa da je neko slučajno naišao i baš u tom tenutku rešio da otme dete i da se sve to desilo za vreme dok je žena išla do kola, to je toliko neverovatno da je gotovo isključeno.

 

Najrealniji zaključak mi je da se čitav događaj nije desio onako kako je opisan ili barem ne u tako kratkom vremenskom okviru.

 

Policija sigurno ima mnogo više informacija, pa samim tim i materijala za zaključivanje i povezivanje. A opet, ono što policija radi, ni sam više nisam siguran na šta ukazuje. Pomislim da oni uopšte nemaju dilemu da je dete u blizini, samo ne mogu da nađu gde tačno. Mislim, ne znam, spekulišem. Ali ne da mi mira.

zapravo mislim da nije

cini mi se da pod otmicom svi podrazumevaju one najcesce iz filmova da je u ptanju trgovina decom ili neki pedofil, cini mi se da je mogucih ishoda gde je neko odveo dete, daleko vise

 

i taj kraj u kom se desilo, nije u pitanju naseljeni deo nekog manjeg udaljenog sela, gde se svi znaju i primetili bi bilo sta neobicno/obratili paznju na strance

ovo je prigradsko naselje, ta kuca je relativno odvojena (od ociju komsiluka) i naslanja se na sumu koja se opet granici sa gradom

Link to comment

Nema objašnjenja jer normalan čovek mora da izađe iz zdravorazumske logike, a opet u toj uvrnutoj spoji neke tačkice. To je ono "how dare you" dok je ona u zemlju propala.

 

Verujem da se trenutno pregledavaju snimci sa svih mogućih nadzornih kamera u Boru kako bi utvrdili gde i kada je dete poslednji put zasigurno viđeno.

 

Imam jednu teoriju koja je naizgled odvratna, pa je neću napisati, ali bi značila da je dete živo i zdravo i da nije prodato (jer, nevezano za okolnosti, prodaja deteta zvuči triput bolesnije od otmice).

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, Malvo said:

Nema objašnjenja jer normalan čovek mora da izađe iz zdravorazumske logike, a opet u toj uvrnutoj spoji neke tačkice. To je ono "how dare you" dok je ona u zemlju propala.

 

Verujem da se trenutno pregledavaju snimci sa svih mogućih nadzornih kamera u Boru kako bi utvrdili gde i kada je dete poslednji put zasigurno viđeno.

 

Imam jednu teoriju koja je naizgled odvratna, pa je neću napisati, ali bi značila da je dete živo i zdravo i da nije prodato (jer, nevezano za okolnosti, prodaja deteta zvuči triput bolesnije od otmice).

da, to je ono sto smo pominjali i sa cim javnost nije nedvosmisleno upoznata, a polazna je tacka za bilo kakvo dalje razmisljanje

Link to comment
1 hour ago, Malvo said:

Nema objašnjenja jer normalan čovek mora da izađe iz zdravorazumske logike, a opet u toj uvrnutoj spoji neke tačkice. To je ono "how dare you" dok je ona u zemlju propala.

 

Verujem da se trenutno pregledavaju snimci sa svih mogućih nadzornih kamera u Boru kako bi utvrdili gde i kada je dete poslednji put zasigurno viđeno.

 

Imam jednu teoriju koja je naizgled odvratna, pa je neću napisati, ali bi značila da je dete živo i zdravo i da nije prodato (jer, nevezano za okolnosti, prodaja deteta zvuči triput bolesnije od otmice).

Ja nemam nikakvu teoriju samo jednako danima ne uspevam  da oslobodim mozak od razmišljanja  . I grešna mi duša , što rekle babe, ta razmišljanja mi se vrte ( na osnovu onoga što mi kao znamo) oko porodice - kako i zašto se trudna žena sa dvoje skroz male dece uputila u  potpuno nesredjeno dvorište da se deca igraju u ružnom kišnom danu a onda , po prvoj verziji samo se okrenula da drugom detetu da vode , sada postoji i  druga priča, ipak se udaljila da odnekle uzme vodu za drugo veće dete, ako je tako, povela veće dete sa sobom dok je išla po vodu a ostavila manje dete, bebu takoreći  u mokrom dvorištu  mimo vidokruga  baš kratko ( koje onda nestane ) taj sled dogadjaja ako se tako odvijao nikako nije logičan. negde mi je izletelo da su se njena deca igrala i sa nekom komšijskom decom  tu, sitna logika bi bila da ih je ostavila oboje  i pošla po vodi ali bi valjda ta neka druga deca ako su tu bila umela da kažu šta se desilo sa devojčicom. U celoj nelogičnoj priči, ona je pošla po vodu sa starijim detetom a manje ostavila , pada kiša i dvorište izgleda ko posle apokalipse pa i da je 20 koraka  razdaljina   tu mi mozak stane na - nema šanse. Tačno je jedino, nema zdravorazumske logike , niko od nas što gledamo sitne kockice bez da smo sigurni da su i one prenete verodostojno ih ne vidi , valjda iko u tom policijskom timu ima makar kakve relevantne podatke da sklapa i najnelogičniju sliku il više njih. da kao u onim krimi serijama ima bar neke podatke koji su  nedvosmisleno tačni

  • +1 4
Link to comment

Policija bi morala da se obrati javnosti sa konkretnim stvarima ,nema tu nikog da štite

sve je iskompromitovano još prvog dana 

 

 

Link to comment

Samo da ponovimo što je neko ranije rekao da je ova licitacija raznim scenarijima baš mučna. 

A da ne pominjem ono tipično za sve forume, kako svi odjednom i lako  postaju eksperti za sport,  pandemije, avionske nesreće, politiku, ratne strategije pa evo sada i slučajeve nestalih lica - a ovi što im je to posao navodno nemaju pojma.

  • +1 4
  • -1 1
Link to comment

Ljudi su uznemireni slučajem i samo razmišljaju naglas, pokušavaju da razumeju šta se desilo taj dan… ne vidim problem ni u čemu napisanom ovde, a da je sve ukupno mučno, jeste.

 

Lično odbijam da sumnjam na porodicu bez nečega konkretnijeg, dok oni prolaze kroz najgori pakao…

Sve te sitne detalje da li je dala vodu iz auta ili kuće, gde je parkirala itd uzimam sa ogromnom rezervom i ne vidim nelogičnosti.
Sve u svemu, da nešto kriju, mislim da bi ih slomili već vrlo lako.

Edited by mraki
  • +1 3
Link to comment
6 hours ago, Ted said:

Neprestano vrtim u glavi scenario, pokušavajući da pronađem objašnjenje koje bi bilo logično. Kako je jebeno moguće da dete iščezne u tako kratkom periodu vremena. Ne pronalazim odgovor. Ni otmica mi sad ne deluje realno, zato što podrazumeva da je neko pratio, vrebao, bio sakriven i da je iskoristio baš momenat kada se žena, na vrlo kratko vreme, uputila ka autu (mada je prva verzija bila ka kući). To podrazumeva čitavu logistiku i jako dobro poznavanje terena. Ako je tako bilo kuda je otišao. Peške, u tunel, kolima? Šansa da je neko slučajno naišao i baš u tom tenutku rešio da otme dete i da se sve to desilo za vreme dok je žena išla do kola, to je toliko neverovatno da je gotovo isključeno.

 

Najrealniji zaključak mi je da se čitav događaj nije desio onako kako je opisan ili barem ne u tako kratkom vremenskom okviru.

 

Policija sigurno ima mnogo više informacija, pa samim tim i materijala za zaključivanje i povezivanje. A opet, ono što policija radi, ni sam više nisam siguran na šta ukazuje. Pomislim da oni uopšte nemaju dilemu da je dete u blizini, samo ne mogu da nađu gde tačno. Mislim, ne znam, spekulišem. Ali ne da mi mira.

 

Sve ostalo slično razmišljamo, a ovoj prvoj rečenici bih dodao - "... zato jer ne želimo da bude ono što je jedino logično."

 

Jer nije da nema ništa logično. Ima nešto nakon svega što znamo (čak uključujući medijska dodavanja i manipuliranja) što je savršeno logično. Ali je i najgroznije pa svi želimo da ne bude to.

 

Ne kažem da je to jedino moguće, svašta je ovdje moguće i svakakvi propusti su mogući, ali da ima jedna strašna stvar koja je sasvim logična - ima. 

 

Ja sam u fazi da navijam i uvjeravam se da je moguća takva suluda stvar kao što je prodaja. Jer nakon 4 dana to je vjerojatno jedina šansa da je dijete živo.

 

(i otmica, ali za otmicu ne mislim da je mala šansa nego nikakva, jednaka šansa je da su oteli vanzemaljci)

  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, ljuttko said:

Ja nemam nikakvu teoriju samo jednako danima ne uspevam  da oslobodim mozak od razmišljanja  . I grešna mi duša , što rekle babe, ta razmišljanja mi se vrte ( na osnovu onoga što mi kao znamo) oko porodice - kako i zašto se trudna žena sa dvoje skroz male dece uputila u  potpuno nesredjeno dvorište da se deca igraju u ružnom kišnom danu a onda , po prvoj verziji samo se okrenula da drugom detetu da vode , sada postoji i  druga priča, ipak se udaljila da odnekle uzme vodu za drugo veće dete, ako je tako, povela veće dete sa sobom dok je išla po vodu a ostavila manje dete, bebu takoreći  u mokrom dvorištu  mimo vidokruga  baš kratko ( koje onda nestane ) taj sled dogadjaja ako se tako odvijao nikako nije logičan. negde mi je izletelo da su se njena deca igrala i sa nekom komšijskom decom  tu, sitna logika bi bila da ih je ostavila oboje  i pošla po vodi ali bi valjda ta neka druga deca ako su tu bila umela da kažu šta se desilo sa devojčicom. U celoj nelogičnoj priči, ona je pošla po vodu sa starijim detetom a manje ostavila , pada kiša i dvorište izgleda ko posle apokalipse pa i da je 20 koraka  razdaljina   tu mi mozak stane na - nema šanse. Tačno je jedino, nema zdravorazumske logike , niko od nas što gledamo sitne kockice bez da smo sigurni da su i one prenete verodostojno ih ne vidi , valjda iko u tom policijskom timu ima makar kakve relevantne podatke da sklapa i najnelogičniju sliku il više njih. da kao u onim krimi serijama ima bar neke podatke koji su  nedvosmisleno tačni


tek sad citam temu, ne pratim domace medije, bila sam na putu kad mi je stigao pronadji-me sms...
posto ne znamo ni osnovne cinjenice, ni ja nemam nikakvu pretpostavku
ni sta bi bilo logicno

medjutim, ovo me je podsetilo na pricu iz mog detinjstva od pre ~50 godina kada sam bila uzrasta ove devojcice:

moja majka me je bar jednom ostavila samu (mozda sam imala 3 godine) u parkicu pored naseg solitera (Bgd) - u nekom kao betonskom bazenu sa peskom i toboganom
da bi otisla gore u stan da nahrani mog mladjeg brata i skuva rucak (!?)
(imam neko vrlo bledo, mozda medju najranijim, secanje osecaja straha zbog napustanja i kako se skupljam u cucanj ispod nivoa betonske ogradice da kopam po pesku - noj refleks)

ne secam se kako sam saznala kasnije da je to radila, ali kad sam je pitala:
zasto? zar nisi mislila da ce me neko odvesti? da cu izaci na kolovoz? da ce me napasti neki pas (bilo je lutalica tada)?
samo se smejala, kao "ma nece", ili cak "pa pogledala bih povremeno sa prozora da vidim da si tu" (a da nisam sta onda!?)

pri tome je moja mama normalno inteligentna, zavrsila je psihilogiju, rodjena i odrasla u gradu...

sta je bilo u njenoj glavi tada, nedokucivo mi je 

ok, sada su svi roditelji mnogo vise informisani sta detetu moze da se desi, ali ipak...
 

  • +1 2
  • Tužno 2
Link to comment

Mene zanima iskteno, nije retorsko pitanje već zbilja pitanje.

Da li vi brišete istoriju poziva i poruke iz telefona ?

Ja to nikada nisam radila pa i ne znam da li je to uobičajeno ili je neobično ?

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...