Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

Ja nekako mislim da ako se sumnja na zločin, na terenu bi bili forenzičari a ne bageri koji mogu uništiti sve dokaze.

Edited by mraki
Link to comment
3 hours ago, Carolostadien said:

Nije moglo upasti, ali je moglo biti bačeno. Bez prejudiciranja, ali to je nešto što svakako moraju istražiti.

Ma gde nije moglo upasti. Mi ne znamo kako izgleda taj teren.

Može biti sve na oko normalno, prekriveno travom, lišćem ili ko zna čim a ispod neka pukotina i rupa u koju malo dete lako upadne. Još se lako zavuče i provuče negde gde odrastao čovek ne bi mogao.

Čini se da i potraga sad ide u tom pravcu, oni su prvenstveno (verovatno nepotrebno) pretraživali puno širi krug. Da porodica nešto krije, već bi ih slomili.

 

Nažalost, to sve sad već zvuči jako loše, malo dete, 3 dana.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, kud u maglu Simoviću said:


to je ono što me zabrinjava u ovom slučaju

taj u malči se skrivao na 100m od njegove rodne kuće

 

prvo veče kada su rekli da su u potragu uključeni termovizijski dronovi, a ispostaviće se bez rezultata, bilo mi je jasno da dete nije na toj lokaciji

 

 

i pored svega se trudim da budem optimista

Ma klasika, kad god neko od državnih organa krene da se hvali nekim cudima neviđenim, to ti je isto ko Vučićevo prviputuistoriji. Ne verujem im ništa, ne sad u ovom slučaju, nego generalno.

 

Što više vremena prolazi i što više oni dovlače policijskih kola i bagera, rastu šanse da kontaminiraju eventualno mesto zlocina.

 

Mada, ako majka stvarno nedajbože skriva nesto, mislim da su šanse minimalne da je Danka uopšte bila tu na tom mestu. Pre će onda biti da je istraga namerno navučena tamo, a da je devojčica na nekom potpuno drugom mestu.

Edited by bejzbolka
  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, kralj said:

Užasno mi je ovo licitiranje sa scenarijima. 

 

Danka :wub:

Jako se izvinjavamo. Loši smo ljudi...

Edited by Svemir Zeka
  • +1 6
Link to comment
9 hours ago, mraki said:

Ma gde nije moglo upasti. Mi ne znamo kako izgleda taj teren.

Može biti sve na oko normalno, prekriveno travom, lišćem ili ko zna čim a ispod neka pukotina i rupa u koju malo dete lako upadne. Još se lako zavuče i provuče negde gde odrastao čovek ne bi mogao.

Čini se da i potraga sad ide u tom pravcu, oni su prvenstveno (verovatno nepotrebno) pretraživali puno širi krug. Da porodica nešto krije, već bi ih slomili.

 

 

A gle, svi bismo voljeli da si ti u pravu pa još da i ispadne nekim čudom sretan kraj bez obzira na to koliko je vremena prošlo.

 

Nažalost, ja baš suprotno mislim. Što se tiče "naoko normalnog" naravno da je to moguće, ali je u tom slučaju nevjerojatno da stručne službe to nisu pronašle odmah. A ova rupa je i prema medijima bila raščišćena bagerima.

 

Što se tiče ovog zadnjeg, opet nažalost mislim suprotno i mislim da upravo prekid daljnjeg pretraživanja znači da imaju pouzdanu sumnju / pokazatelje da je djevojčica ili neposredno oko kuće ili da nije nikad ni bila tamo, a to je onda svakako vrlo loš znak. Preveliko je to područje da bi samo tako zaključili da su sve pregledali, kako kažeš da oko kuće može biti neka rupa koliko tih tek može biti na cijelom tom terenu.

Link to comment

Obzirom da su se pojavili timovi za spasavanje iz ruševina, izgleda da je radna teorija da je dete upalo u taj famozni tunel.

Strašno.

Link to comment

Ništa ni od tunela ako je vjerovati Kuriru...

 

E sad ovaj njihov glavni kaže da je prema njihovim saznanjima majka tek sat i pol nakon nestanka obavijestila oca, a onda nakon toga i policiju. Tko zna da li je to istina, ali je u svakom slučaju opći metež informacija jer za onu kameru se pričalo - prolazi majka pa pola sata kasnije onaj neki auto projuri i odmah iza njega otac. Dvije potpuno različite priče (vremenski).

 

Uglavnom, Kurir po današnjoj intonaciji tekstova na zadatku da i definitivno optuži majku u potpunosti. Jel lamaću, nagađaju ili imaju baš i nečiji zadatak da polako priviknu javnost na to...

 

Problem je što kako smo i sami komentirali sve to njihovo pojedinačno ne mora ništa značiti, ali sad već polako (ako je sve to istina) sa "poziv sat i pol nakon nestanka", "slikanje djeteta iz tri ugla", "cijelo vrijeme je potpuno mirna"... bojim se dolazimo do onog "Ako hoda kao patka..."

Link to comment
4 minutes ago, Carolostadien said:

 

Problem je što kako smo i sami komentirali sve to njihovo pojedinačno ne mora ništa značiti, ali sad već polako (ako je sve to istina) sa "poziv sat i pol nakon nestanka", "slikanje djeteta iz tri ugla", "cijelo vrijeme je potpuno mirna"... bojim se dolazimo do onog "Ako hoda kao patka..."

Moj problem je što će da nam ispričaju da hoda, kao patka, gače kao patka, leti kao patka... A da li to stvarno radi me nemamo pojma, niti ćemo imati...

 

Ovo je "Pevačica na nasipu", vol2... AKo je neki zločin, nikad nećemo tačno znati šta se desilo... Ako je dete samo propalo negde, možda nekad i saznamo...

 

Nego, jel' ima nekih koji povezuju vanzemljce, sataniste, prodaju dece i slično sa ovim? Ne gledam TV, ne čitam ništa o slučaju osim forumu (i ponešto u Danasu i Vremenu), a na youtiubeou mi ne iskače takav sadržaj, pa ne znam, ali bi bio iznenađen da nema toga...

Link to comment

Ima naravno, ne baš na portalima, ali ima na FB masovno neka djevojčica koja je navodno s neke stranice "Usvajanje u Srbiji" i koja malo liči na Danku pa je kod te ekipe koja je u zavjerama već masovno slučaj riješen.

 

Plus ovi koji su još level više pa misle da je sve false flag operacija da se ljudi ne bune jer Kosovo ulazi u Savjet Europe.

(ili za ove baš stvarno napredne - zato da se uvali Amber Alert kao nešto normalno a glavni cilj je da damo djecu na čipiranje)

Edited by Carolostadien
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

 

Nego, jel' ima nekih koji povezuju vanzemljce, sataniste, prodaju dece i slično sa ovim?

Kako ne. Bukvalno jutros mi je jedna (inače normalna) osoba iznela teoriju da su baba i deda tipovali dete. Pitam odakle sad to, kaže videla je na tviteru dokaze tj. neki skrinšot sa “sAjTa Za PrOdAjU dEcE” pa kao, ima slika deteta koje jako liči na ovo nisu tu čista posla… trebalo je da postavim još neka potpitanja ali činilo mi se ako se zadržim još malo u njenoj blizini postaću protivnik demokratije.

  • Hvala 1
Link to comment

sekcija na kupindu, malo rabljema djeca

 

edit, majka je privedena u policiju, pise nova

Edited by morgana
Link to comment

Blic kaže da je dan uoči nestanka i na dan nestanka obrisala velik broj poziva i poruka, ali pozivaju se na Informer, a ako je svijet stvarno spao na to da smeće koje smeće baca u svoju kantu za smeće kao Informer prvi saznaje takve stvari onda neka i pomremo svi.

Link to comment
5 minutes ago, Carolostadien said:

Blic kaže da je dan uoči nestanka i na dan nestanka obrisala velik broj poziva i poruka, ali pozivaju se na Informer, a ako je svijet stvarno spao na to da smeće koje smeće baca u svoju kantu za smeće kao Informer prvi saznaje takve stvari onda neka i pomremo svi.

Uopšte ne sumnjam da Informer može prvi da dobije informaciju iz policije. Problem je što se đubretu ništa ne može verovati, pa ne znamo da li su saznali ili prosto izmislili vest.

  • +1 4
Link to comment

Kako god bilo, sve je super čudno - što se više zna sve je čudnije.

 

Jer koliki god bio užas još i ajde za to da sve više stvari upućuje na majku, nego je stvar da i kod nje nema po onom što mi znamo nekog povoda. Otac je u šoku, stalno plače i konstantno pod psihološkom pomoći pa ispada da ne zna - s njegovima su živjeli donedavno, ljudi baš ništa ne pričaju o ovoj sumnjivo, susjedi i svi ostali isto tako, ne u stilu "pozdravljali su na cesti" nego izričito kažu da nikad nisu čuli buku ili da viču na djecu a kamoli išta drugo, da je stalno bila s djetetom u parkiću, šetali, na društvenim mrežama se vidi da vode djecu u ZOO, Deda Mrazu, ovo ono.... postporođajna depresija može potrajati, ali jako su rijetki slučajevi 2 godine i ne može se pojaviti nakon 2 godine...

 

A opet u startu jako jako čudna i gotovo sigurno netočna informacija da je samo uzela vode za malog i ova nestala bez traga i glasa na selu, gdje je i sve pregledno u tom startu. Ta brisanja poruka, "prigodne" fotke, ponašanje... :/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...