Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

 

 

10 minutes ago, Defunctus said:

Can a pregnant woman undergo a polygraph test?
Yes. There are no studies by the APA that prove testing a pregnant woman has any negative impact on the result. As we are measuring breathing, sweating and heart rate. Usually in the late stages of pregnancy it would be uncomfortable to sit for a long time and also have instruments such as breathing sensors and a blood pressure cuff attached. We always advise that if you are unsure then to consult a doctor before the time. You also need to make your own mind up to do the test and sign a consent form. If at any stage a pregnant woman is not feeling well or wants to stop the process then this is done.

 

https://www.theliedetector.co.uk/faq

 

Kod nas ne može (a vrlo moguće i kod vas jer imamo slične osnovne zakone koji vuku iz Jugoslavije porijeklo):

 

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2009_07_76_1835.html

 

Članak 70.

Poligrafskom ispitivanju ne smije se podvrgnuti:

1. osoba koja je pod utjecajem alkohola, opojnih droga ili drugih psihoaktivnih tvari,

2. osoba koja ima ozbiljna srčana oboljenja,

3. osoba u stresnom stanju,

4. osoba koja uzima lijekove za smirenje,

5. osoba koja pokazuje vidljive znakove duševne bolesti ili poremećenosti,

6. osoba koja osjeća intenzivnu fizičku bol,

7. trudnica i rodilja,

8. dijete.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, б1lme3 said:

naravno da ne mislim da je dete od dve godine micalo grane, ali ako sad rasciscavaju teren jer postoji verovatnoca da je nekako upala, ta mogucnost je postojala isti dan

 

jebemu mater, valjda je detaljan pretres imanja na kom su se nalazili u trenutku nestanka nesto sto se podrazumeva

Znas i sam kad je neko siblje grane,krs...da nema sanse da nesto propadne kroz to.Mozes i na 2 metra da budes u visini da te drzi to granje,trje,krs.Par put sam rasciscavao tako nesto,moze ladno covek od 100kg da stoji.Tko da ne verujem da je dete moglo da popadne kroz to.Tako da to nisu mozda odmah zeli u obzir,pogovtovu verovatno sto dete ne bi moglo proci,prici tom granju.Jedino da je onako sitno proletelo kroz bas neku "procep"u tom granju.Mozda su oktrili rupu ispod tog krsa,pa i da to provere...

Link to comment
11 minutes ago, aram said:

Da li je moguće da je višegodišnje vučićevo ispiranje mozga poligrafom i ovde dalo rezultate?

 

Nije. Mislim da se samo komentariše to što je mnogima bilo nepoznato da trudnice ne idu na poligraf.

  • +1 2
Link to comment

Nije moglo upasti, ali je moglo biti bačeno. Bez prejudiciranja, ali to je nešto što svakako moraju istražiti.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Carolostadien said:

Nije moglo upasti, ali je moglo biti bačeno. Bez prejudiciranja, ali to je nešto što svakako moraju istražiti.

Naravno..mene samo buni ako je to dete vidjeno taj dan,tj da je vidjeno na toj lokaciji od svedoka,sa kamera odakle vec...sve osim nesrecnog slucaja mi pada u vodu.Tj sve opcije osim nesrecnog slucaja su mi manje realne.nekako ljudi olako pricaju o omtici deteta...ne mislim na forumu nego uospteno.Nije ovo USA,gde su megalopolisi.gde je "lako"oteti dete.Srbija je premala za otmice,pogotovu dece..naravno ima izuzetaka.M berberin,oni Francuzi...ali su to bas retke pojave.Od svih kriminalnih dela na postoru EXYU mislim da je otmica na poslednjem mestu.Te oteto dete da bi ga prodali...pa jebe mu majku da zelim da zaradim nekim nelegalnim aktivnostima,otmica deteta bi sigurno bila poslednja opcija.nego valjda ljudi vole tako neke ekstremne stvari..tj da idu u krajnosti.

Edited by bestia
Link to comment

Ovo o kanalima i rupi je na nivou tri litre sto drama.

Postoji rupa u zemlji koja je ulaz u vertikalni saht koji se spusta do podzemnih kanala koji su dugacki 10km?

Ko je i cime iskopao 10km podzemnih kanala od rijeke do rudnika? I koja je svrha rupe? 
I kako majka ne zna da postoji ta rupa ako je tu odrasla?

Edited by Paul Gompitz
Link to comment
24 minutes ago, Carolostadien said:

 

 

 

Kod nas ne može (a vrlo moguće i kod vas jer imamo slične osnovne zakone koji vuku iz Jugoslavije porijeklo):

 

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2009_07_76_1835.html

 

Članak 70.

Poligrafskom ispitivanju ne smije se podvrgnuti:

1. osoba koja je pod utjecajem alkohola, opojnih droga ili drugih psihoaktivnih tvari,

2. osoba koja ima ozbiljna srčana oboljenja,

3. osoba u stresnom stanju,

4. osoba koja uzima lijekove za smirenje,

5. osoba koja pokazuje vidljive znakove duševne bolesti ili poremećenosti,

6. osoba koja osjeća intenzivnu fizičku bol,

7. trudnica i rodilja,

8. dijete.

 

Zakon o policiji, član 57.

 

Poligrafskom ispitivanju ne može da se podvrgne:

1) lice koje je pod uticajem alkohola, opojnih droga ili drugih psihoaktivnih supstanci;

2) lice koje ima ozbiljna srčana oboljenja ili respiratorne smetnje;

3) lice u izrazito stresnom stanju;

4) lice koje je pod dejstvom lekova za smirenje;

5) lice koje pokazuje vidljive znake duševne bolesti, privremene duševne poremećenosti ili je u drugom bolesnom stanju koje onemogućava ispitivanje;

6) lice koje oseća intenzivan fizički bol;

7) trudnica i porodilja;

8) lice koje nije navršilo 14 godina života.

 

 

Link to comment

Priča o otmici ima vrlo malo smisla ako tu navodno ne dolaze često. Neko bi morao da ih prati danima da bi iskoristio takvu priliku. Ne kažem da toga nema, nažalost ima i moguće je, ali je vrlo malo verovatno. Meštani bi morali da vide nekoga negde, nije to veliki grad gde se ljudi ne poznaju, uljezi odmah upadaju u oči, posebno u po bela dana. Neko bi negde nešto čuo ili video, ako ne majka, bilo ko drugi.

 

Ne "napada" se majka kao takva, nego kao poslednja osoba koja je, navodno, bila u kontaktu s detetom. Jednaka je verovatnoća da je otac nešto kriv. Ili možda čak ne ni njih dvoje, nego neko drugi iz porodice. Ali je majka ta koja ju je navodno izgubila iz vida i dete propalo u zemlju. I nije akcenat na "izgubila", nego na "propalo u zemlju". Nešto se tu ne uklapa. A prva laž u ovakvom slučaju otvara Pandorinu kutiju.

  • +1 2
Link to comment
31 minutes ago, Paul Gompitz said:

Ovo o kanalima i rupi je na nivou tri litre sto drama.

Postoji rupa u zemlji koja je ulaz u vertikalni saht koji se spusta do podzemnih kanala koji su dugacki 10km?

Ko je i cime iskopao 10km podzemnih kanala od rijeke do rudnika? I koja je svrha rupe? 
I kako majka ne zna da postoji ta rupa ako je tu odrasla?

 

moguce ventilacioni hodnik do nekog starog otkopa

Link to comment
1 minute ago, Malvo said:

Ne "napada" se majka kao takva, nego kao poslednja osoba koja je, navodno, bila u kontaktu s detetom. Jednaka je verovatnoća da je otac nešto kriv. Ili možda čak ne ni njih dvoje, nego neko drugi iz porodice. Ali je majka ta koja ju je navodno izgubila iz vida i dete propalo u zemlju. I nije akcenat na "izgubila", nego na "propalo u zemlju". Nešto se tu ne uklapa. A prva laž u ovakvom slučaju otvara Pandorinu kutiju.

Nigde dosovce ne pise da li je neko video dete tu,tj da li je dete uopste doslo tu.Komsije koje su videle auto,mogle su mozda videti sina u kolima i pretpostaviti da je i mala tu.Meni po ovome svemu sto citamo(to sve treba uzeti sa rezervom)odaje utisak da policja ima svedoke koje su videli dete tu.Jer da nema tih svedoka,ne bi bilo potrebe da se krece u potragu po sumi,vec bi je ispitivali gde je dete ako nije doslo sa njima.

Link to comment

nije za ovu temu, ali ne znam gde bi drugo

kako ljudi zive u boru?

gledam na mapama, od ranije sam znao da je jebeno, ali ne bas u ovoj meri

onaj grad je bukvalno prepolovljen, lezi na kopu, okruzen kopovima, onim "jezerima" koja su napunila stare kopove itd itd

koji je ti nivo zagadjenja, prasine, buke?

Link to comment
32 minutes ago, б1lme3 said:

nije za ovu temu, ali ne znam gde bi drugo

kako ljudi zive u boru?

gledam na mapama, od ranije sam znao da je jebeno, ali ne bas u ovoj meri

 

 

 

Mislim da smo na temi o zagađenju pisali koliko je tamo toksičan vazduh i koliko ljudi umire od zagađenja...

  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...