Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

4 hours ago, Paul Gompitz said:

Kakva god da je srpska policija, plasim se da su i preiskusni u ovakvim tragedijama. Ne nuzno ovi u Boru, ali ne vjerujem ni da u ovom slucaju glavne poteze vuce lokalna policija.

 

Šta pričaš? Pa malčanskog berberina je, posle višednevne potrage policije, pronašao neki deda tako što je ušao u svoju vikendicu, 2km od mesta nestanka devojčice.

Eto tako su iskusni.

  • +1 5
Link to comment

Mesto jeste remote, ali isto tako je u nekoj Svajcarskoj nedodjiji nestalo dete od 2-3 godine pre par godina. Baba i deda se pakovali da se vrate kuci, mali bio po dvorishtu, u jednom trenutku nestao, krenulo trazenje, pa poicija, mislim da se nikad nije saznalo nishta o detetu...

 

edit: prosle godine u nekom selu sa 10 kuca, dete videle komsije na putu kako seta samo ali se nisu alarmirale, i to je bilo poslednje vidjenje. Strasno.

Edited by Mel
Link to comment
3 minutes ago, Tihajeza said:

Šta pričaš? Pa malčanskog berberina je, posle višednevne potrage policije, pronašao neki deda tako što je ušao u svoju vikendicu, 2km od mesta nestanka devojčice.

Eto tako su iskusni.

Jedno je tražiti čoveka koji se krije, a drugo nestalo dvogodišnje dete.

 

Grešim dušu, no ovo meni sve više liči na inscenirani nestanak. Užas :sad:

  • +1 5
Link to comment

@Filozof manijak

Potpisujem, iako se takodjer nadam da griješim.

Koliko god (neko je ranije pisao) nije nimalo bitno što u tu kucu nije niko dolazio godinama, opet se postavlja pitanje zašto je baš sad odlučila dovesti djecu do te raspadnute stracare  (barem prema vidjenom)?!

Curica ima godinu i 10 mjeseci, dakle niti dvije pune godine, nije mogla tek tako odmaknuti i nestati, previše je sve mutno.

 

 

Link to comment

I meni isto. I to samo na osnovu postupaka policije (razdvajanje roditelja), obustava potrage po šumi, kopanje po okućnici.

  • Tužno 1
Link to comment

Neko je mnogo gledao True Detective...

 

U nekom trenutku sam pomislio da neko /vlast, institucije/ pokušava da hepiendom promoviše Amber Alert u Srbiji ali je u međuvremenu ovo postalo previše čudno i ne miriše na dobar ishod... Sad se bukvalno čeka neočekivana sila..

Edited by Eleniko
Link to comment

Normalno da istraga uvek ide i u pravcu roditelja, ali to opet ništa ne znači.

Kao ni to što je odvela decu u prirodu, apsolutno ništa čudno.

 

Ako već nagadjamo, meni je prva opcija da je dete negde upalo, propalo i da im to i pored svega promiče.

Otmica mi nekako nije verovatna, a ne želim da sumnjam na roditelje i pored svih hintova…

Edited by mraki
  • +1 3
Link to comment

Po meni je otmica gotovo nemoguća zaista, to bi stvarno bilo suludo. 

 

A ovo što je tebi prva opcija je nešto što se ja od početka uvjeravam jer mi je sve ostalo još groznije. Ali to ipak uključuje odgovornost majke do neke razine, jer to je moguće samo ako je njena odsutnost bila puno duža. Tako malo dijete na takvom terenu ne može u minuti (s tim da je prvo bilo "okrenula se da da vode" pa je onda bilo da je "otišla u kuću po vode" - ali ni to ne bi trajalo dulje od minute) nestat da je nema negdje na vidiku. Sad jedino da je rupa u krugu 50 metara oko kuće a da to uz svu ovu potragu nisu vidjeli a to je jako teško moguće.

 

 

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, Mel said:

Mesto jeste remote, ali isto tako je u nekoj Svajcarskoj nedodjiji nestalo dete od 2-3 godine pre par godina. Baba i deda se pakovali da se vrate kuci, mali bio po dvorishtu, u jednom trenutku nestao, krenulo trazenje, pa poicija, mislim da se nikad nije saznalo nishta o detetu...

 

edit: prosle godine u nekom selu sa 10 kuca, dete videle komsije na putu kako seta samo ali se nisu alarmirale, i to je bilo poslednje vidjenje. Strasno.

 

U Francuskoj, to je ovo što sam bio spomenuo u par komentara. Tamo je jedno vrijeme najozbiljnija sumnja bila da ga je netko udario autom i onda u panici i strahu pokupio i bacio tijelo tko zna gdje. 

 

I ovdje to teoretski može biti, ali onda opet ostaje da je mala ipak malo duže bila sama. Jer taj dečkić je bio dulje sam plus su ga mnogi vidjeli (ali zabačeno selo, svako radi svoje, djeca i inače bezbrižno landaraju okolo i nitko nije ništa posumnjao), njega su baš mnogi mještani vidjeli da hoda okolo sam.

Link to comment
49 minutes ago, Tihajeza said:

Šta pričaš? Pa malčanskog berberina je, posle višednevne potrage policije, pronašao neki deda tako što je ušao u svoju vikendicu, 2km od mesta nestanka devojčice.

Eto tako su iskusni.

Malcanski berberin je bio otmicar koji danima bjezi sa taocem. Na temi o Kuduzu se pise da se lik sa mentalnom retardacijom godinu dana krio od milicije na malom prostoru. 
Ja pricam o iskustvu policije u slucajevima porodicnih nesreca za koje javnost ni ne sazna. 
Ovo dijete sigurno nije oteo neko ko nema nikakve veze sa porodicom nego se bas slucajno neprimjecen stvorio na tom cudnom mjestu, i isto tako nestao sa djetetom.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Mel said:

u nekoj Svajcarskoj nedodjiji nestalo dete od 2-3 godine pre par godina. Baba i deda se pakovali da se vrate kuci, mali bio po dvorishtu, u jednom trenutku nestao, krenulo trazenje, pa poicija, mislim da se nikad nije saznalo nishta o detetu...

Prošlog leta se to dogodilo.

Još se ne zna ništa, isto je dve godine imao dečak.

  • Tužno 2
Link to comment
19 minutes ago, Patty Lee said:

Prošlog leta se to dogodilo.

Još se ne zna ništa, isto je dve godine imao dečak.

Bukvalno najgora opcija, da se nikad ne sazna ništa.

Takvi slučajevi su pakao.

Porodice gaje neku lažnu nadu, krenu lažne glasine i dojave…

Nadam se da to neće biti slučaj, kakva god da je istina.

  • +1 5
Link to comment

Nažalost, u ovom slučaju mi sve "miriše" na onu čuvenu Šerlok Holmsovu, "When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth".

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...