Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

Mislim, neusporedivo, ali meni kad je umirala majka, a bila je osoba koju sam sigurno najviše ikad volio i osoba koja je mene voljela kako me nikad nitko neće voljet, bio sam potpuno blokiran. Nisam suze pustio. Ni kad je umrla. Ni na sprovodu. 

Pa sam dva dana nakon sprovoda bio kod tate i zaboravio svoj ključ i onda mi je on dao njen ključ od mog stana koji je imala. Pa sam jedva došao kući i tamo se raspao kao nikad u životu i plakao satima. 

 

 

  • +1 1
  • Tužno 14
Link to comment

Ma okej, niko i nije komentarisao majčino ponašanje (ili je meni nešto promaklo?)

Ali pitanje da li je neko sa sigurnošću video dete u dvorištu je sasvim legitimno. 

  • +1 3
Link to comment

Ma ovdje i nije, nego kažu ljudi da Kurir piše (ili neki od tabloida) da je "majka previše mirna" pa je to sumnjivo.

 

To i kažem, normalniji ljudi na forumu uz svu anonimnost, nego mediji.

Edited by Carolostadien
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Carolostadien said:

Mislim, neusporedivo, ali meni kad je umirala majka, a bila je osoba koju sam sigurno najviše ikad volio i osoba koja je mene voljela kako me nikad nitko neće voljet, bio sam potpuno blokiran. Nisam suze pustio. Ni kad je umrla. Ni na sprovodu. 

Pa sam dva dana nakon sprovoda bio kod tate i zaboravio svoj ključ i onda mi je on dao njen ključ od mog stana koji je imala. Pa sam jedva došao kući i tamo se raspao kao nikad u životu i plakao satima. 

 

 

 

boze me prosti, ja sam jedva cekao da mi majka umre, jer se toliko zlopatila da taj njen zivot vise nije imao nikakvog smisla, vec bio golo mucenje. reagovanje na tragediju nije nikakav argument. ok, ovo nije uporedivo sa situacijom izgubljenog deteta, ali razne okolnosti navode ljude na razna ponasanja. posto je trudna mozda pokusava da sacuva to dete u stomaku, lupam.

a propo price oko toga sta se moze dobiti od trogodisnjeg deteta u nekom stresnom okruzenju, evo jedan moj primer. imao sam pet ili sest godina i sa igralista sam odlutao od kuce ne tako daleko, ali dovoljno da se izgubim. poceo sam da placem, covek me video, ja kazem izgubio sam se, on pita gde zivim. ja u tom trenutku nisam mogao da se setim adrese iako sam je inace znao. valjda od soka, straha, sta god. on krene da me odvede u policiju, ali usput naidje komsija koji me onda vratio kuci.

  • +1 2
  • Tužno 2
Link to comment

Ovo za dijete i mene zanima. Ja sam onu ženu koja ima kameru shvatio kao da je mama s djecom prošla ulicom pješke. Neki su izgleda shvatili kao da je prošao auto. Ako je auto tko zna jel bila curica u njemu. Ili - jel bila živa. 

 

 

Link to comment
8 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ma okej, niko i nije komentarisao majčino ponašanje (ili je meni nešto promaklo?)

Ali pitanje da li je neko sa sigurnošću video dete u dvorištu je sasvim legitimno. 

naravno

(i) ja sam to pitao

 

posto ovu temu pratim ovde i na N1 i to tako sto povremeno procitam naslove, tek poneku vest otvorim

tabloide ne citam, tv nemam

Spoiler

delom sto nemam vremena, vise sto nemam stomak

iluzorno je vise i pisati o tome da su probili svako jebeno dno

to bi morala biti jedna od vaznijih oblasti koja ce se urediti kad se oslobodimo sns vlasti

 

pa me intreresovalo kao cinjenicno stanje, da li je neko od forumasa negde pokupio takvu informaciju

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Carolostadien said:

Ovo za dijete i mene zanima. Ja sam onu ženu koja ima kameru shvatio kao da je mama s djecom prošla ulicom pješke. Neki su izgleda shvatili kao da je prošao auto. Ako je auto tko zna jel bila curica u njemu. Ili - jel bila živa. 

Isto sam i ja shvatila, da su prošli šetajući se… posle je ispalo prošla su tri automobila (ne računajući policijski): majka, otac i komšija s Puntom.

Pa i ovo za sam trenutak nestanaka, inicijalno su SVI preneli da je majka bila s decom na toj čistini/poljani, okrenula se na dve sekunde da drugom detetu da vode i devojčica je u te dve sekunde isparila… što je naučna fantastika i naravno, odmah su krenule “ma nešto je tu čudno” priče, jer i jeste nenormalno čudno. Sad ispada da je žena otišla do obližnje kuće/vikendice da uzme vode (ne razumem je l to onda znači da su deca ostala sama na tom polju ili je povela samo dečaka a nju ostavila?) što već ima mnogo više smisla (ali onda definitivno nisu bile “samo dve sekunde”).

 

U pravu je Ted, treba sve ovo čitati s pola mozga, jer bukvalno ne možeš da se pouzdaš ni u jednu informaciju, a i da ne poludiš gratis.

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, б1lme3 said:

naravno

(i) ja sam to pitao

 

posto ovu temu pratim ovde i na N1 i to tako sto povremeno procitam naslove, tek poneku vest otvorim

tabloide ne citam, tv nemam

  Hide contents

delom sto nemam vremena, vise sto nemam stomak

iluzorno je vise i pisati o tome da su probili svako jebeno dno

to bi morala biti jedna od vaznijih oblasti koja ce se urediti kad se oslobodimo sns vlasti

 

pa me intreresovalo kao cinjenicno stanje, da li je neko od forumasa negde pokupio takvu informaciju

ja sam do danas pratila na sto strana pa sad malo stala,  i to je i moje pitanje- ima li ikoga da je nju video sa dvoje dece na toj livadi gde je bila, u naselju. Ja nisam videla tu info, policija valjda ima makar kog svedoka, nisu u obavezi da sve te info nama isporučuju , pretpostavljam bar da za tako bazičnu info imaju neke potvrde. Ako nemaju , onda je porodica zaista za ispitivanje

Link to comment

Mislim, ne možeš da ne razmišljaš. Evo sad kad pišemo ovde, a meni je ovde sigirno okruženje, lakše mi je (ne stoji mi pozadinski da me zoba u mali mozak) i to je ljudska potreba

 

Valjda će ovde ljudi znati za granice, ako ih negde imaju to je ovde. I brisaće se neprimereno

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, ljuttko said:

ima li ikoga da je nju video sa dvoje dece na toj livadi gde je bila, u naselju.

Sad ću da budem Radiša koji je u crnoj rupi sa dokumentarcima, ali vezano je za svedoke… gnjaviću minimalno pošto je ozbiljna tema.

Spoiler

Kad sam pročitala onu izjavu svedoka da je video neko dete kako “ide u pravcu šume”, odmah mi je pao na pamet slučaj iz USA, nikad nije razjašnjeno šta se tačno desilo ali nestala je devojčica od, recimo, 9 godina. Istragu je nepovratno direjlovalo što su se (nakon što je na TV-u objavljeno kako dete izgleda, kad je poslednji put viđena… mala crnkinja je u pitanju) javila dva nepovezana svedoka, kamiondžije koji su prijavili da su videli u dato vreme dete kako “ide u pravcu šume” (rani jutarnji časovi, zima, mrkli mrak, ruralna sredina btw). I to se do dan danas vodi kao nerešena misterija, baš zbog tih detalja koji nemaju nikakvog smisla i logike. A ti ljudi su vrv samo hteli da budu od pomoći…. (kao i sada kad su ljudi poleteli da dignu svoje dronove, pa su ometali policijske). Mnogo godina kasnije je isplivalo da je policija (i maltene svi meštani) bila prilično sigurna da nema tu misterije, nego da je jedan član šire porodice odgovoran ali jednostavno nisu imali dokaza (ni telo nikad nije nađeno).

 

 

Edited by Patty Lee
Link to comment
Just now, Patty Lee said:

Sad ću da budem Radiša koji je u crnoj rupi sa dokumentarcima, ali vezano je za svedoke… gnjaviću minimalno pošto je ozbiljna tema.

:(

Link to comment

Moj je utisak da su tabloidi ovaj put prilično oprezni, kakvi lešinari inače znaju da budu. Obuzdavaju ih još uvek, kontam u interesu istrage.

Naravno, ološi kakvi jesu traže klikbejtove na druge načine.

Link to comment
1 hour ago, Paul Gompitz said:

Kakva god da je srpska policija, plasim se da su i preiskusni u ovakvim tragedijama. Ne nuzno ovi u Boru, ali ne vjerujem ni da u ovom slucaju glavne poteze vuce lokalna policija.

 

Pa i nisu se nešto proslavili u nekim ranijim potragama. Malčanski berberin im je bežao 15-20 dana sa onom devojčicom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...