Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

Moja poenta je bila da postoji  iskustvo na osnovu kojeg se nesto radi u istrazi jer slicnih slucajeva kao ovaj na zalost imaju daleko vise nego sto javnost zna, a ne da je svaki policajac u patrolnim kolima Rambo licno.

 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, radisa said:

Pogledati dokumentarac "How to create sex scandal"...

Ili igrani The Hunt (Jagten)

  • +1 3
Link to comment

u slucajevima nestanka osobe obavezno se javi neko ko je kao vidio kako luta sumama i poljima, igra sah ispred zadruge ili kupuje kartu za feribot u materini. kao sto zuta stampa lesinari, lesinare i civili zeljni slave na bizaran nacin. da ne govorimo o tome sto se glasine sirenjem iskrive.

 

prije dvadesetak godina imala sam u najblizem okruzenju slucaj nestale osobe, na srecu zavrsio se dobro. naslusala sam se svacega, gdje je bila i sta je radila, zacudo bas u majici koju ima na slici objavljenoj u medijima, a da je slika stara bar godinu, ne odgovara godisnjem dobu i sl. 

 

sa kuririma i drustvenim mrezama to je sada multiplikovano, kao i sve, sto se tice mreza i na dobru i na losu stranu, a govoreci o zutoj stampi dobre naravno nema.

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, Carolostadien said:

GSS radi jako profesionalno, u Hrvatskoj je to jedina služba u koju imam 100% povjerenje

Sad videh da je HGSS ponudila pomoć u potrazi, verujem da bi s obzirom na svoje iskustvo po dalmatinskim vrletima mogli izuzetno doprineti u pogledu pretrage vrtača. Ali sve su manje šanse za taj scenario...

Link to comment

Da se nagoveštava da je majka nije ništa neobično, tabloidi jedva čekaju da ovo pretvore u još jedno ubistvo pevačice. Pa ovaj je, pa nije, pa ipak možda jeste i tako u krug. Svi će u jednom trenutku makar jednom da potvrde svoje sumnje, e jesam ti rek'o da je to i to. Drugo, istorijat organa reda i mira širom sveta je prepun hapšenja ljudi da se smiri javnost. Bukvalno hapsi bilo koga i teraj na robiju čisto da se zatvori slučaj i da se niko ne sekira i sumnja kakav monstrum luta napolju. Sve u svemu, ne planiram ništa da pratim niti bilo kome da verujem. Još postoji šansa da će sve dobro da se završi.

  • +1 2
Link to comment

ja  u startu nisam verovala da je to dete tu, tj kada nije pronađena prvi dan

videla sam kako 10 ljudi maximum, a često je to u pola manje, pretražuje područje duplo veće od 10 km2, često se u planini zagubi stoka

nekada krupnija, a nekada nestane i jagnje

zato sam spominjala lokalce, oni nepogrešivo znaju mesta gde bi moglo da se spotakne, zaglavi, polomi noga i sl

 

ne mogu ni da zamislim kako izgleda pretraga sa 500 ljudi, tu ne bi smelo ništa da promakne, bez obzira na maskirnu jaknicu, ma na bilo šta

500 ljudi za 48 sati je u stanju da prečešlja svaki pedalj od tih 10 km2

  • +1 3
Link to comment

Trazi se nesto kao dokaz koji ce oboriti neku tvrdnju roditelja, verovatno zajedno nesto lazu.

Neko je rekao nesto sumnjivo a tesko dokazivo, sa nekim tragom koji je blizu al duboko za obaranje te tvrdnje.

Link to comment

Ovo sto se pitate da li je neko od komsija  video dete tog dana.Tj da su ga videli van kola,na toj poljani ili sta je vec.Verovatno jesu..je li nekom logikom da nisu,majku i oca sigurno ne bi pustali.Ja se ponavljam ,otmica mi nikako ne pije vodu.jer je kratak i rizican potez za realizaciju.Takodje ogrooman rizik,koji nije vredan truda..a da je cak i nesto uradjeno detetu..suvise je kratak period da bi se to sakrilo Mislim na period dolaska tu i nestanka.Mada bolesnik moze da postupano neracionalno.Takodje mi je smesno sto navode da je majka prvo sama trazila dete.Pa naravno vec je zena mislila da je tu negde i nekim normalnim razmisljanjem da nije mogla da odmakne mnogo i da se negde mota oko kuce.Npr ta informacija mi nekako odmah baca sumnju sa majke...jer da je nesto uradila detetu mogla bi duze da ne alarmira bilo koga.

 

Edited by bestia
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, bejzbolka said:

Pa i nisu se nešto proslavili u nekim ranijim potragama. Malčanski berberin im je bežao 15-20 dana sa onom devojčicom.


to je ono što me zabrinjava u ovom slučaju

taj u malči se skrivao na 100m od njegove rodne kuće

 

prvo veče kada su rekli da su u potragu uključeni termovizijski dronovi, a ispostaviće se bez rezultata, bilo mi je jasno da dete nije na toj lokaciji

 

 

i pored svega se trudim da budem optimista

  • +1 3
Link to comment
57 minutes ago, zmanic said:

Trazi se nesto kao dokaz koji ce oboriti neku tvrdnju roditelja, verovatno zajedno nesto lazu.

Neko je rekao nesto sumnjivo a tesko dokazivo, sa nekim tragom koji je blizu al duboko za obaranje te tvrdnje.

Kapiram, mada ne mora nužno biti rušenje tvrdnji roditelja. Ako postoje neki sveži tragovi, bager ih može uništiti.

Samo razmišljam naglas, ali šta znam ja… valjda oni znaju šta i zašto rade.

 

Kako javija N1, na teren su pristigla jos dva bagera (kombinirke). Bageri ne rade iskopavanja vec se radi na iznosenju

smeca i otpada. Teskom mehanizacijom

obara se drvece u blizini i oko dvorista kuce iz koje je nestala devojcica.

edit: fotka te kućice

GJwPLz7W4AAHslW?format=jpg&name=small

Edited by mraki
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, mraki said:

Kapiram, mada ne mora nužno biti rušenje tvrdnji roditelja. Ako postoje neki sveži tragovi, bager ih može uništiti.

Samo razmišljam naglas, ali šta znam ja… valjda oni znaju šta i zašto rade.

 

Kako javija N1, na teren su pristigla jos dva bagera (kombinirke). Bageri ne rade iskopavanja vec se radi na iznosenju

smeca i otpada. Teskom mehanizacijom

obara se drvece u blizini i oko dvorista kuce iz koje je nestala devojcica.

 

Jedino ako dete nije vidjeno duze pa trace neko kopanje koje vishe nije sveze, inache bukvalno nishta ne razumem. Uzas.

Link to comment

Šta god da rade, neka rade. Za razliku od drugih, mišljenja sam da celokupnu kriminalističku policiju + sve ostale aktivirane ne čine baš ograničene osobe diletanti, valjda nešto i znaju. 

 

 

  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, bestia said:

Takodje mi je smesno sto navode da je majka prvo sama trazila dete.Pa naravno vec je zena mislila da je tu negde i nekim normalnim razmisljanjem da nije mogla da odmakne mnogo i da se negde mota oko kuce.Npr ta informacija mi nekako odmah baca sumnju sa majke...jer da je nesto uradila detetu mogla bi duze da ne alarmira bilo koga.

 

 

I dalje u biti ostaje glavno pitanje da li je netko zaista i pouzdano vidio dijete tamo. Ako jest ja isto mislim da majka nije kriva u smislu da je napravila nešto djetetu (ali mi od početka postoji realna mogućnost da je nehotice došlo do toga da dijete bude puno duže samo). 

 

Ako nije onda opet ovo ništa ne znači. Niti znači da je kriva niti znači da nije. Jedna opcija je i insceniranje nestanka nakon što se dogodila neka nesreća/tragedija (ili zločin).

 

Sve je to grozno, samo problem je da u neku veću umiješanost roditelja ne želimo vjerovati, a sve ostalo je realno još manje vjerojatno. 

 

U suštini, jedino u čemu roditelji ama baš nikako nisu umiješani je otmica, a to je (koliko god istovremeno i dalje najbolja opcija jer je samo u tom slučaju dijete možda živo) daleko daleko najnevjerojatnije. To je gotovo suludo ako se tako nešto ispostavi. To da se tako poklopi sve da negdje u "zabiti" (ne mislim ovo uvredljivo po to selo/naselje nego u smislu malog nenaseljenog mjesta) malo dijete ostane bez nadzora na vrlo kratko vrijeme i baš se tad tu pojavi manijak koji ne razmišlja ni trena nego ga otima - to bi teško prošlo i u filmu.

 

Kad se sve ogoli - drugo ni nema. Ili je otmica (po meni praktički nemoguće), ili je mama bila iz ovog ili onog razloga odsutna puno duže, ili joj je netko jako blizak napravio nešto namjerno ili slučajno, ili su je prodali (što isto ne mogu ni pojmit). 

  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, mraki said:

edit: fotka te kućice

GJwPLz7W4AAHslW?format=jpg&name=small

 

To je mislim pojata (šupa ili štala), ovde ima snimak kuće. Ona je znatno veća, ali očigledno nije uopšte u dobrom stanju.

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...