Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.

Featured Replies

Drljali smo o ovome onomad kad je prva presuda bila, sve smo ovo već ispričali.

  • Replies 6.4k
  • Views 536.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mi ostadosmo danas bez dvoje dece. Ne nase, al smo uz ovu odrastali. I jos dvoje je dozivotno istraumirano. Ceo dan i pola noci sa ovim roditeljima, ukratko - jezivo. Informacije ne dopiru do mozga. N

  • ubibobi
    ubibobi

    Jutros me je nazvao jedan moj bliski klijent i saradnik i izjavio da mu je u masakru poginula ćerkica od 11 godina. Nas dvojica smo se videli to jutro upravo u vreme kada se sve to događalo i tada mi

  • Šanse nema da postignem da iščitam ceo topik pa ću verovatno ponoviti nešto što je već rečeno. Od juče pratim vesti, forum, mreže, toliko informacija stiže brzino svetlosti da smo prosto nenavikn

Posted Images

Steta sto je pdf otvoren, odnosno public jer ne zelim da iznosim stvari kroz koje licno prolazim ali imam direktno iskustvo sa klincem od 14 godina koji je u skolu nosio noz "za samoodbranu". Klinac je najbolji djak i predsednik odeljenja, roditelje ne znam ali niti zlostavljaju dete, niti ga zapostavljaju. Klinac socijalan, lepo vaspitan, nacitan, prijatan. To sto mu roditelji nisu pronasli noz je druga stvari i odakle mu ideja da ga nosi, nego ga navatala nastavnica dok se hvalio drugaru na skolskoj pauzi. Ono sto ga je trigerovalo da nosi noz za "samoodbranu" je skroz druga stvar, mnogo dublja ali sta god da je u pozadini je skroz neproporcionalno. Mozda je imao neke posledice, tipa razgovor sa policijom ali to je to. Jednostavno niti policija niti sudstvo mu nista ne mogu, tek ne roditeljima. Prosto sistem nije napravljen tako da na ovakve stvari reaguje. Nema mnogo veze sa slucajem u Ribnikaru ali eto, jebemliga malo da se izluftiram. Nije moje dete, ne opravdam nikog samo kucam u prazno dok gledam kako mi sede rastu, naprasno

Sigurno je to. (Promena odeljenja - to može samo da bude jedan od pokazatelja, ali vrlo slab indikator za bilo šta)

Inače, setila sam se sad ovako, iz škoslkog pravilnika o pojačanom vaspitnom radu: ukoliko se roditelj ne odaziva i ne učestvuje sa školom u tome, škola može podneti prekršajnu ili krivičnu prijavu protiv roditelja.

Na primer. Dakle, da, u pravilnicima i zakonima postoji niz obaveza roditelja, a jedna od njih je i da mu pruži zadovoljavajuće emocionalno okruženje u kom odrasta. Nije zanemarivanje da zatvoriš dete u podrum i ne daš mu da jede

Edited by Svemir Zeka

14 minutes ago, Filozof manijak said:

Prodžaraj rolleyes

Iskreno me zanima kako je to definisano u zakonu.

Potpuno razumem tvoj stav kao psihologa ali ovde se diskusija vodi iz pravne vizure.

Barem ja tako vidim

Evo i pravna vizura to kaže.

Zašto je to uradio? Ko je odgovoran za to što je on uradio? Ko ga je trigerovao?

Čiji je propust?

Da li su ga deca žrtve trigerovala a škola napravila propust jer stručna lica nisu adekvatno radila svoj posao?

Ili je problem u disfunkcionalnosti te porodice i apsolutnom zanemarivanju.

Možda ništa od toga...

Možda mu nije ni bio potreban bilo kakav poseban razlog jer je naprosto psihopata kakvih ruku na srce ima i više nego što možemo da pretpostavimo...

Ono što je njemu bilo potrebno jeste mogućnost da ostvari svoj naum a tu mogućnost je direktno ostvario otac ostaviviši mu neobezbeđeno oružje na dohvat ruke a koje je i u asocijativnom smislu odigralo bitnu ulogu

24 minutes ago, Uskebasi said:

Da, opste poznato je da se u Srbiji oruzje tesko ilegalno nabavlja...

Ovom presudom (koja ce naravno ponovo pasti) KK je stavljen u isti red zrtava svojih roditelja, kao roditelji ubijene dece. Sama ta cinjenica je dovoljna da covek zakljuci da nesto nije u redu sa presudom. Zamislite scenario u kome KK stane u red naplate stete pre porodica ubijene dece. No dobro, bar je neko lincovan pa je narod zadovoljan.

Kako ponovo, pasti, pa sud se pozvao na sve odgovarajuće propises_w

Evo i pravna vizura to kaže.

12 minutes ago, Svemir Zeka said:

Zanima šta ti misliš, da li roditelji krivci ili žrtve?

Edited by Filozof manijak


"Ono što je utisak to je poruka suda s kraja pretresa, gde je sudija citirao patrijarha Pavla i rekao: 'Molim vas, braćo, da čuvamo porodicu'. Takođe, citirao je još jednog duhovnika i rekao: 'Kada deca kucaju na vraša vrata vi ih ovorite, ako ih vi ne otvorite, otvoriće ih neko mnogo crnji i gori'", rekla je punomoćnik oštećenih Zora Dobričanin. 

"To je bila poruka sudije koji je apelovao na to da ova presuda treba da ima efekat i u generalnoj prevenciji, da se pomeri granica krivične odgovornosti, da se spusti granica do koje je neko dete i neodgovoran, sada je to 14 godina i on je smatrao da je to previsoka granica. Takođe, smatra da treba zabraniti igrice i da treba zabraniti odlazak dece u streljanu", kazala je Dobričanin. 

s_ws_ws_w

Sad će to ovaj sudija i Zora Dobričanin da isprave, po uputama patrijarha Pavla i Nikolaja Velimirovića, samo malo strpljenja, društvo je u fazi oporavka.

I nije nimalo populizam

Edited by James Marshall

Slično je pričala i ova sudija jutros na Pinku. Nije pominjala patrijarha, ali je držala moralnu tiradu.

Inače, moj utisak je da su Zora i još neki advokati maksimalno izmanipulisali roditelje ubijene dece.

Edited by bejzbolka

2 minutes ago, Filozof manijak said:

Zanima šta ti misliš, da li roditelji krivci ili žrtve?

Pa zar poslednji pasus mog posta nije direktni odgovor na ovo pitanje?

38 minutes ago, Uskebasi said:

Da, opste poznato je da se u Srbiji oruzje tesko ilegalno nabavlja...

I to je po tebi ekvivalentno držanju oružja i municije u kući kao i odvođenju maloletnog lica u streljanu?

7 minutes ago, ubibobi said:

Pa zar poslednji pasus mog posta nije direktni odgovor na ovo pitanje?

Greškom sam te kvotovao, pitao sam Svemir Zeku, sorry

Jedna od uloga kazne je odvracanje:

"Odvraćanje: Obeshrabrivanje kriminala usađivanjem straha. Specifično odvraćanje usmereno je na sprečavanje određenog počinitelja da ponovi kazneno delo, dok opste odvraćanje ima za cilj upozoriti javnost šta će se dogoditi ako prekrše zakon."

Ovu kaznu roditeljima vidim u ovom kontekstu.

Kompleksan slucaj, u kom od (verovatno) rodjenog psihopate, koji odrasta u porodici u kakvoj je odrastao, u drustvu/sistemu koje je takvo kakvo je, dodjemo do tako tragicnih posledica.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.