Thursday at 17:595 days 1 minute ago, Svemir Zeka said:Budaletine od roditelja, to su.Kad sam bila dete jednog malog su provukli kroz sistem (obdaniste, do zavrsetka skole i posla). Videli smo kao deca vec da je drugaciji. Imao je problem od rodjenja. Dok je otac bizo ziv da ga natera da popije lek (neka sizofrenija), nekako je islo. Otac umre relativno mlad, ovaj prestane da pije lekove i napravi tragediju ostatku porodice i ubije sebe. Edited Thursday at 18:025 days by Moonwalker
Thursday at 18:005 days Just now, Moonwalker said:Kad sam bila dete jednog malog su provukli kroz sistem (obdaniste, do zavrsetka skole i posla). Videli smo kao deca vec da je drugaciji. Imao je problem od rodjenja. Dok je otac bizo ziv da ga natera da popije lek (neka sizofrenija), nekako je islo. Otac umre relativno mlad, ovaj prestane da pije lekove i napravi tragediju ostatku porodice i ubije sebe.Jasno, i ovaj je rođen oštećen, ali sasvim sigurno ovim dvoma osuđenima nije to bilo u prvom planu.
Thursday at 18:025 days 4 minutes ago, Halvard said:KK je psihopata i moguće je da bi takav bio i da je imao najbolje i najposvećenije roditelje na svetu.A decu svakako ne treba učiti da rukuju vatrenim oružjem.Jedan od najgorih ljudi koje znam, vjerovatno i najgori ikad, najdevijantniji, koji je mučio ljude i time se kasnije hvalio naširoko, bio klasični sadista, ubijao te iste, kasnije dobio decenije robije u Hagu zbog toga, je kao klinac prikucavao mačke za parmake, a ćale mu držao knjižaru, na ranu da ga previješ, keva isto tako nešto, dvoje finih komšija. Potpuno je pogrešno izvoditi neke zaključke na osnovu pisanija medija ili pojedinačnih primjera.
Thursday at 18:065 days Založiti se za izmenu zakona o starosnoj granici, pa da fini roditelji ne robijaju umesto svoje psihopatske dece.
Thursday at 18:285 days Vec sam pisao nekad davno, imao sam u osnovnoj skoli neprijatelja, bukvalno ne samo roditelji, nego i rodbina, a znao sam ih sve, su bili fini ljudi. Na kraju je zavrsio u Vidimo se u citulji i umro mlad.Nisam siguran da li i koliko roditelji uopste mogu da uticu na ovakve slucajeve.
Thursday at 18:505 days Sve i da ne mogu više, ne treba da ga vode i uče pucanju, i ostave mu oružje na izvolte. Ja sam videla raznu decu. Baš raznu. Ali su roditelji ponešto vodili računa, nije im bilo dostupno enormno slobodno vreme i učenje pucanju, uz 1500 metaka u kući. Znači, kao i u svemu: nije jedan faktor. Nikad nije samo jedan faktor.
Thursday at 19:085 days Tu se postavlja pitanje da li su roditelji znali i ranije da li je mali psihopata (ili ima neko psihičko stanje, ili kako se to već naziva).Možda uopšte to nisu primećivali?Kako osuditi nekog za hladan odnos prema sopstvenom detetu? To nije ni zlostavljanje a ni zanemarivanje, kako je to definisano u zakonu. Mislim, oni sigurno nisu imali nameru da odgaje psihopatskog masovnog ubicu.Ovaj slučaj definitivno zahteva izmenu zakona. Za mene je u ovom slučaju suština fokusirati se na Kostinu ličnost, i otkud mu ideja da pobije drugove iz razreda.Insistiranje na krivici roditelja je bulvalno linč da se zadovolji javnost žedna osvete, a Kosta ne može krivično odgovarati.
Thursday at 19:165 days Da nije imao pištolj na izvolte, teško da bi uspeo da ostvari svoju fantaziju
Thursday at 19:235 days 13 minutes ago, Filozof manijak said:Kako osuditi nekog za hladan odnos prema sopstvenom detetu? To nije ni zlostavljanje a ni zanemarivanje, kako je to definisano u zakonuProdžaraću po porodičnom zakonu da nađem tačnu definiciju zanemarivanja. Kao psiholog, mogu da ti kažem da hladan odnos prema detetu uvek povlači i odgovarajuće ponašanje, koje se može podvesti pod zanemarivanje, a ponekad i pod zlostavljanje.
Thursday at 19:245 days Da, opste poznato je da se u Srbiji oruzje tesko ilegalno nabavlja...Ovom presudom (koja ce naravno ponovo pasti) KK je stavljen u isti red zrtava svojih roditelja, kao roditelji ubijene dece. Sama ta cinjenica je dovoljna da covek zakljuci da nesto nije u redu sa presudom. Zamislite scenario u kome KK stane u red naplate stete pre porodica ubijene dece. No dobro, bar je neko lincovan pa je narod zadovoljan.
Thursday at 19:265 days 8 minutes ago, Filozof manijak said:To je nesporno, ali ni izbliza ne daje odgovor na pitanje zašto?Zasto je menjao odeljenje? Open question.
Thursday at 19:285 days 4 minutes ago, Svemir Zeka said:Prodžaraću po porodičnom zakonu da nađem tačnu definiciju zanemarivanja.Kao psiholog, mogu da ti kažem da hladan odnos prema detetu uvek povlači i odgovarajuće ponašanje, koje se može podvesti pod zanemarivanje, a ponekad i pod zlostavljanje.Prodžaraj Iskreno me zanima kako je to definisano u zakonu.Potpuno razumem tvoj stav kao psihologa ali ovde se diskusija vodi iz pravne vizure.Barem ja tako vidim
Thursday at 19:325 days zanemarivanjeZanemarivanje predstavlja propuštanje pružaoca nege - roditelja, odnosno druge osobe koja je preuzela roditeljsku odgovornost ili obavezu da neguje dete čak i tokom kraćeg vremena (npr. bebisiter), da obezbedi razvoj deteta u svim oblastima: zdravlja, obrazovanja, emocionalnog razvoja, ishrane, smeštaja i bezbednih životnih uslova, a u okviru razumno raspoloživih sredstava porodice ili pružaoca nege, što izaziva ili može, sa velikom verovatnoćom, narušiti detetovo zdravlje ili fizički, mentalni, duhovni, moralni ili društveni razvoj. Ovo obuhvata i propuste u obavljanju pravilnog nadzora i zaštite deteta od povređivanja u onolikoj meri u kojoj je to izvodljivo.
Create an account or sign in to comment