Thursday at 15:365 days Nova.rsOvako je sudija obrazložio presudu Kecmanovićima: Do deta...Vladimir i Miljana Kecmanović, roditelji dečaka ubice koji je počinio masovno ubistvo u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", osuđeni su danas pred Višim sudom u"Ne uzimajući politiku u obzir nadamo se da će ova presuda podstaći izmenu zakona u smislu smanjenja godina za izvršenje krivičnog dela, zabranu dece u streljanama i kontrolisanje sadržaja na internetu za najmlađe", završio je sudija Dragan Martinović.N1 Info RSAdvokat Božović: Presuda Kecmanovićima bi trebalo da bude...Glavni advokat porodica oštećenih u slučaju "Ribnikar" Ognjen Božović smatra da je Viši sud detaljno obrazložio zapuštanje i zapostavljanje maloletnog K.K.
Thursday at 16:245 days N1 Info RSIrina Borović o presudi Kecmanovićima: Žalićemo se, ni da...Advokatica Irina Borović, koja je deo odbrane roditelja dečaka koji je počinio masovno ubistvo u OŠ "Vladislav Ribnikar", rekla je da će se na presudu žaliti
Thursday at 17:015 days Volela bih da nam Irina objasni kako se putem MRI utvrđuje ne/postojanje psihijatrijskog poremećaja.
Thursday at 17:075 days 5 minutes ago, Svemir Zeka said:Volela bih da nam Irina objasni kako se putem MRI utvrđuje ne/postojanje psihijatrijskog poremećaja.Irina kaže da se sud na to pozvao u obrazloženju, a ona smatra da je neutemeljeno.
Thursday at 17:285 days 19 minutes ago, bejzbolka said:Irina kaže da se sud na to pozvao u obrazloženju, a ona smatra da je neutemeljeno.Ok. A kako objašnjava da nije došlo do zapuštenosti? Ona dovodi u pitanje zašto se nalazi u psohijatrijskoj ustanovi?
Thursday at 17:325 days 1 minute ago, Svemir Zeka said:Ok. A kako objašnjava da nije došlo do zapuštenosti? Ona dovodi u pitanje zašto se nalazi u psohijatrijskoj ustanovi?Obrnut je teret dokazivanja. Tužilaštvo mora da dokaže da je došlo do zapuštenosti, a ne da odbrana dokaže da nije došlo. U tom smislu, ona kaže da u postupku nije rađeno veštačenje Koste, odnosno da stručna lica nisu dala svoje mišljenje, tako da ona smatra da sud nije mogao da to utvrdi sam, bez pomoći stručnjaka.
Thursday at 17:385 days Popular Post Duboko se ne slažem sa ovom presudom. Niko ne odgaja svoje dete da bude ubica niti je detetova zapuštenost uzrok zločinu. Iako roditeljska odgovornost nesporno postoji, svaljivanje čitave krivice na njih je propuštanje šanse da se presudom definišu pravi razlozi zločina. Nekoliko uznemirujućih rečenica o odgovornosti ne samo modernog srpskog društva, nego i sveta koji prestaje da bude zajednica i društvo a postaje skup samodovoljnih sociopata u kome sve, uključujući i druga ljudska bića, mora služiti pojedincu čak iako je taj pojedinac po svojim sposobnostima skroman.Živimo u svetu u kom je zadovoljenje svih želja dostupno svakome i gde se sve granice gube. Ono, možeš da se prijaviš u vojsku po izboru da zakonito ubijaš u Ukrajini, možeš da kupiš ženu, dečaka, dete. Čak postoje i agencije. Sve znanje ovoga sveta i svaki porok ovoga sveta su ti, sa prosečnom platom, dostupni na par klikova. Sve ti je dozvoljeno i moguće.Taj svet je stvorio KKa. Ono što je mračno jeste što se taj amoralni svet u Srbiji, ne znam kako je drugde, dovodi do ekstrema. U svetu koji nema meru, u kome je sve dozvoljeno, odgovor na zlo se ne ceni prema zlu koje ti je počinjeno nego prema nečijem ličnom osećaju povređenosti. A što je veći ego veća je i povređenost i manje je osećaja za druge. I onda i deca postaju legitimne mete. Detetu.Nebitno je da li će otac provesti 5 10 ili 15 godina u zatvoru. Neće to uticati na Jovana Jovića da detetu ne daje da pije rakiju i da ga ne vodi u streljanu ili da gleda gole pevaljke na šabačkom vašaru. Ova presuda je mogla biti jedna od tih stvari koja će bar malo uticati na stvarni problem. Nije.
Thursday at 17:475 days Popular Post Ni ja se ne slažem sa presudom, kao ni sa prethodnom, obrazlagao sam ranije naširoko, vodila se ovde rasprava, da se ne ponavljam.Od same presude više mi smeta što se u društvu neguje i sve više razvija atmosfera linča. Jutros je na Pinku kod Sarape gostovala, pazite sudija Apelacionog suda u Novom Sadu. Gospođa je sve vreme otvoreno navijala za osuđujuću presudu, govorila da po njoj nema sumnje da su oni krivi, da treba maksimalne kazne da im se razrežu itd. Preko puta nje je sedeo Saša Borojević koji je lupetao da se za ubistvo bube dobija veća kazna nego za ubistvo deteta i da nam je te zakone nametnula Evropska unija i da to treba menjati. Ona reč nije rekla na te budalaštine. To je sudija. Apelacionog suda. Šta onda očekivati od običnog naroda, predlagaće se vešanja još malo. Edited Thursday at 17:515 days by bejzbolka
Thursday at 17:505 days 3 minutes ago, nautilus said:Taj svet je stvorio KKa. Ono što je mračno jeste što se taj amoralni svet u Srbiji, ne znam kako je drugde, dovodi do ekstrema. U svetu koji nema meru, u kome je sve dozvoljeno, odgovor na zlo se ne ceni prema zlu koje ti je počinjeno nego prema nečijem ličnom osećaju povređenosti. A što je veći ego veća je i povređenost i manje je osećaja za druge. I onda i deca postaju legitimne mete. Detetu.Mislis li da takve dece/ljudi nije bilo pre i da ih nece biti i dalje?I zasto je taj nakaradan svet (ne kazem da nije) stvorio ovo bas od njega, a ne od nekog drugog deteta. Meni se cini da je on imao problem od rodjenja sa kojim se nisu ozbiljno pozabavaili u smislu da su promislili kakva je sredina za skolovanje i socijalizaciju adekvatna za njega. A posebno ne sprijateljiti ga sa oruzjem.Naravoucenije za druge bi bilo da se dete sa problemom koji on imao ne izlaze ultrakompetitivnoj sredini gde ce mu taj nizak prag biti istrigerovan u svakom slucaju. Drugi problem osim niskog praga trigerovanja je nikakva kontrola impulsa i plus na to pubertet gde hormoni udare u glavu i prosecnom detetu. Edited Thursday at 18:005 days by Moonwalker
Thursday at 17:505 days 2 hours ago, Jimmy Kowalski said:Nova.rsOvako je sudija obrazložio presudu Kecmanovićima: Do deta...Vladimir i Miljana Kecmanović, roditelji dečaka ubice koji je počinio masovno ubistvo u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", osuđeni su danas pred Višim sudom u"Ne uzimajući politiku u obzir nadamo se da će ova presuda podstaći izmenu zakona u smislu smanjenja godina za izvršenje krivičnog dela, zabranu dece u streljanama i kontrolisanje sadržaja na internetu za najmlađe", završio je sudija Dragan Martinović.N1 Info RSAdvokat Božović: Presuda Kecmanovićima bi trebalo da bude...Glavni advokat porodica oštećenih u slučaju "Ribnikar" Ognjen Božović smatra da je Viši sud detaljno obrazložio zapuštanje i zapostavljanje maloletnog K.K."Pozvao se na sve odgovarajuće propise, tako da ja verujem da u tom delu presuda je neoboriva."
Thursday at 17:545 days 1 minute ago, Moonwalker said:Mislis li da takve dece/ljudi nije bilo pre i da ih nece biti i dalje?I zasto je stvorilo bas od njega, a ne od nekog drugog deteta. Meni se cini da je on imao problem od rodjenja sa kojim se nisu ozbiljno pozabavaili u smislu da su promislili kakva je sredina za skolovanje i socijalizaciju adekvatna za njega. A posebno ne sprijateljiti ga sa oruzjem.Naravoucenije za druge bi bilo da dete sa problemom koji on imao ne izlaze ultrakompetitivnoj sredini gde ce mu taj nizak prag biti istrigerovan u svakom slucaju. Drugi problem osim niskog praga trigerovanja je nikakva kontrola impulsa i plus na to pubertet gde hormoni udare u glavu i prosecnom detetu.Budaletine od roditelja, to su. Čemu objašnjavanje uopšte, čuj stvorilo društvo ubicu od Koste, a nije od Andrije koji je nastradao, ili mnogo, mnogo drugih dečaka koji igraju igrice i dostupni su im klikovi. Majka da se udara u dupe sa samo dve godine.
Thursday at 17:565 days KK je psihopata i moguće je da bi takav bio i da je imao najbolje i najposvećenije roditelje na svetu.A decu svakako ne treba učiti da rukuju vatrenim oružjem.
Thursday at 17:595 days 10 minutes ago, nautilus said:Duboko se ne slažem sa ovom presudom. Niko ne odgaja svoje dete da bude ubica niti je detetova zapuštenost uzrok zločinu. Iako roditeljska odgovornost nesporno postoji, svaljivanje čitave krivice na njih je propuštanje šanse da se presudom definišu pravi razlozi zločina. Nekoliko uznemirujućih rečenica o odgovornosti ne samo modernog srpskog društva, nego i sveta koji prestaje da bude zajednica i društvo a postaje skup samodovoljnih sociopata u kome sve, uključujući i druga ljudska bića, mora služiti pojedincu čak iako je taj pojedinac po svojim sposobnostima skroman.Živimo u svetu u kom je zadovoljenje svih želja dostupno svakome i gde se sve granice gube. Ono, možeš da se prijaviš u vojsku po izboru da zakonito ubijaš u Ukrajini, možeš da kupiš ženu, dečaka, dete. Čak postoje i agencije. Sve znanje ovoga sveta i svaki porok ovoga sveta su ti, sa prosečnom platom, dostupni na par klikova. Sve ti je dozvoljeno i moguće.Taj svet je stvorio KKa. Ono što je mračno jeste što se taj amoralni svet u Srbiji, ne znam kako je drugde, dovodi do ekstrema. U svetu koji nema meru, u kome je sve dozvoljeno, odgovor na zlo se ne ceni prema zlu koje ti je počinjeno nego prema nečijem ličnom osećaju povređenosti. A što je veći ego veća je i povređenost i manje je osećaja za druge. I onda i deca postaju legitimne mete. Detetu.Nebitno je da li će otac provesti 5 10 ili 15 godina u zatvoru. Neće to uticati na Jovana Jovića da detetu ne daje da pije rakiju i da ga ne vodi u streljanu ili da gleda gole pevaljke na šabačkom vašaru. Ova presuda je mogla biti jedna od tih stvari koja će bar malo uticati na stvarni problem. Nije.KK je imao neku vrstu burnouta, nenormalni broj izostanaka, nespavanje u krevetu na ekskurziji, menjanje odeljenja. Bio je u nekoj trci za koju nije imao neurolosku stabilnost. To treba da se prepozna i da se prebaci u okruzenje nizeg pritiska, ako ima ko da prepozna i ako imaju gde da ga prebace. I ne oruzje u kuci. I jos milion stvari ali zeznuto je, on jeste imao neku psihijatrijsku akutnu situaciju preko osnovnog problema.
Thursday at 17:595 days 1 minute ago, Halvard said:KK je psihopata i moguće je da bi takav bio i da je imao najbolje i najposvećenije roditelje na svetu.A decu svakako ne treba učiti da rukuju vatrenim oružjem.Ovo je najtačniji rezime, po mom mišljenju. Mali je psihopata, a roditelji su to samo lepo zalivali manjkom obraćanja pažnje + doneli mu oružje na izvolte.
Create an account or sign in to comment