Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

16 minutes ago, Čovek iz B.R.I.S.E.L.A said:

Meni je još pre par godina pričao ovde u Belgiju jedan psihijatar kome završavam nešto na crno kako je on kroz svoju praksu i rad sa brojnim homoseksualnim pacijentima primetio vezu između pederluka i pedofilije. Veli on meni kako deca koja su prošla pedofilski tretman od strane sopstvenih roditelja manijaka gotovo po pravilu izrastu u homoseksualce. Još gore, ako se, na primer, poput svojih očeva i sinovi odluče da budu prikriveni pederi te zasnuju porodicu, gotovo je izvesno da će i oni imati neutaživu želju da naguze sopstvenog mališana. Dakle, prema njemu su pederluk i pedofilija različite faze jedne te iste bolesti i ne može se govoriti ni o kakvom izboru koji pojedinac svesno pravi u mladosti. Takođe je uvideo da je jedan od najuočljivijih simptoma te bolesti patološko laganje. Veli kako su taki ljudi još od malih nogu prisiljeni da lažu. Kad ih odrasli pitaju imaju li simpatiju u školu oni će uzviknuti - imam, zove se Vesna - a u istom trenu će pomisliti na onog malog od komšije Janka. E sad, ukoliko je ovo tačno, zamislite samo koliko je opasno dati homoseksualcima da usvajaju decu. Ko zna šta sve njima tad može past na pamet. 

 

Još u prošlom veku je najgori lejm bio pisati s klonova po forumima. 

Link to comment
3 hours ago, Svemir Zeka said:

 

Jebote, o čemu mi ovde pričamo. 

 

Na ovo konkretno neću više da se javljam, bizarno mi deluje što uopšte bilo šta objašnjavam.

Zeko, i @Midgeta i ja smo rekle da drag nije za decu, je l ti misliš da mislimo suprotno, šta? Pošto nije mi jasno šta ti je bizarno da objašnjavaš i kome da objašnjavaš?

  • +1 1
Link to comment
Just now, Patty Lee said:

Zeko, i @Midgeta i ja smo rekle da drag nije za decu, je l ti misliš da mislimo suprotno, šta? Pošto nije mi jasno šta ti je bizarno da objašnjavaš i kome da objašnjavaš?

Pa ti si mi navodila kao odgovor da postoje emisije i svašta nešto drag, što je opšteprihvaćeno maltene u nekim zemljama, onda da drag sam po sebi nije seksualizovan, i kao replike meni komentare vezane za generalno trandža, kros i drag kulturu koja je daleko šira od seksualizovanog, pa sam dobila impuls da se suzi tema, odnosno da se razume šta je moja poenta. 

Link to comment
20 hours ago, Svemir Zeka said:

 

Tu je veći problem što se osoba (dete) ne odvede na vreme kod psihijatra, jer se smatra da ne treba i da je sramota otići, ili će se početi s nekim lekovima, a to svakako nije poželjno, lakše je zaobići.

Međutim, kad se ode, uglavnom se konstatuje ako ga ima.

 

Boze sacuvaj. Nemaju pojma da prepoznaju najklasicnijeg Aspergera u fulu ('nije autistican ako je imao devojke'), a ne nekog ko je blazi na spektrumu. Lecenje ADHDa kod nas ni ne postoji. Mada ja se ne zalim, i kad krene nesto od toga kod nas da se implementira sigurno ce sve lose da rade i da unistavaju ljude pogresnim terapijama tako da...

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, gospa buba said:

aha samo mi ti reci di cu da odem :s_w:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

Ma kakvi, je ne govorim nikom di da ide, niti lepim etikete .

 

Nego mi simpatićna ova Rođina binarna klasifikacije po ovom pitanju. :D

Link to comment
22 hours ago, Malkmus said:

Da, ima svega i svakako se leči™.

U mojoj okolini nije u pitanju transseksualni problem, srećom, te je situacija dosta lakša.

Ali, interesantan je onaj podatak da je trećina mladih imala karakteristike autizma ili bila autistična, pretpostavljam visokofunkcionalno. To u Srbiji ili ne bi konstatovali ili bi konstatovali tek tu i tamo.

 

Kao otac autisticnog deteta se potpuno slazem sa konstatacijom da u Srbiji ne bi bio konstatovan autizam kod takvih osoba, iz prostog razloga sto je barem dve trecine dijagnoza autizma na zapadu obicno poziranje. Autisticna deca uopste ne kapiraju te gender stvari, ne kapiraju ni mnogo jednostavnije. Ko moze da komunicira gender dileme, nije autistican uopste.

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment

Autizam je neverovatno širok pojam. Postoji visokofunkcionalni, koji nikad nije zvanično raslojen na teži, srednji i lakši oblik. Ovo bi bio naučnopopularni film o lakšim do eventualno srednjim slučajevima. link na Youtube

Takvi ljudi mogu da žive skoro pa normalno, ako su na vreme prepoznati.

Link to comment
23 minutes ago, Malkmus said:

Autizam je neverovatno širok pojam. Postoji visokofunkcionalni, koji nikad nije zvanično raslojen na teži, srednji i lakši oblik. Ovo bi bio naučnopopularni film o lakšim do eventualno srednjim slučajevima. link na Youtube

Takvi ljudi mogu da žive skoro pa normalno, ako su na vreme prepoznati.

 

Neki zive i vise nego normalno, neki i ne znaju da su autisticni jer su to samo vrlo blage crte. Pogotovo kod zenskih osoba. Ja za neke zenske osobe znam samo jer su im sinovi vidljivi, ili recimo imala sam drugarica koje su dijagnostifikovane dobro posle tridesete, ili nisu nikad ni dijagnostifikovane jer nikakvih problema u zivotu nemaju pa sto bi i isle kod lekara i trazile dijanozu. Zavisi cesto od kolicine/doze tih gena.
U Srbiji se pod autistican podrazumevaju deca sa vidljivijim problemima sto je bilo i moje vidjenje do relativno nedavno, ali sam autizam je ustvari kako ga i zovu spectrum.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...