Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

Nije sve skretanje pažnje, izmišljanje i teorija zavere.

 

U okruženju imam mlađu osobu koja od predpubertetskog perioda ima problem da oseća da ima karakteristike oba pola. Ta mlada osoba je prošla mnogo toga lošeg i u okruženju koje misli da je to foliranje i/ili klinačka zbunjenost i sa lekarima koji smatraju da je to do hemije mozga, pa su išli na problem najtežom hemijom. Ostali detalji nisu za forum.

 

Jeste čudno i rogobatno to sa lepezom novih čudnozvučećih pojmova, međutim može se možda naći koja lična priča da se sazna kakvi su to ljudi, kako se oni osećaju, kakve probleme imaju pre nego što se generalizuje i lupi etiketa zgubidana, tražilaca pažnje ili pre nego što budu proglašeni voljnim ili nevoljnim elementom šire zavere.

Edited by Malkmus
  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Malkmus said:

Nije sve skretanje pažnje, izmišljanje i teorija zavere.

 

U okruženju imam mlađu osobu koja od predpubertetskog perioda ima problem da oseća da ima karakteristike oba pola. Ta mlada osoba je prošla mnogo toga lošeg i u okruženju koje misli da je to foliranje i/ili klinačka zbunjenost i sa lekarima koji smatraju da je to do hemije mozga, pa su išli na problem najtežom hemijom. Ostali detalji nisu za forum.

 

Jeste čudno i rogobatno to sa lepezom novih čudnozvučećih pojmova, međutim može se možda naći koja lična priča da se sazna kakvi su to ljudi, kako se oni osećaju, kakve probleme imaju pre nego što se generalizuje i lupi etiketa zgubidana, tražilaca pažnje ili pre nego što budu proglašeni voljnim ili nevoljnim elementom šire zavere.

 

Ima mnogo mlađih ljudi tu vrstu problema, uvek ih je i bilo, pitanje je samo kakva vrsta pomoći im se nudi, i što je najbitnije u kom uzrastu.

 

Imaš ovde svedočenje žene koja je godinama radila na klinici za adolescentsku promenu pola, pa opisuje malo više od "pokoje lične priče". Naći ćeš svega i svačega, od 11 godina naviše.

 

Link to comment

Pa Tavistock klinika (to jest GIDS - Gender Identity Development Service) u Engleskoj se zbog toga sad zatvara/reorganizuje, jer ukratko, pravili su više štete nego koristi (+ imaš slučaj Kire Bel, devojke koja se nakon nekoliko godina predomislila a već je načinila promene na svom telu koje ne može da, u nedostatku boljeg izraza, ispravi; nije ih dobila na sudu). Zato mislim da je vrv tačno ono što kaže whistleblower iz članka što je Vini okačio. Sprovešće istragu i zanima me šta će biti na kraju, ali to je preslikana priča kao i za Tavistock.

  • Hvala 2
Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

 

Imaš ovde svedočenje žene koja je godinama radila na klinici za adolescentsku promenu pola, pa opisuje malo više od "pokoje lične priče". Naći ćeš svega i svačega, od 11 godina naviše.

 

Da, ima svega i svakako se leči™.

U mojoj okolini nije u pitanju transseksualni problem, srećom, te je situacija dosta lakša.

Ali, interesantan je onaj podatak da je trećina mladih imala karakteristike autizma ili bila autistična, pretpostavljam visokofunkcionalno. To u Srbiji ili ne bi konstatovali ili bi konstatovali tek tu i tamo.

Link to comment

Jbte, ja sve ovo što ste napisali čitam i neveruem™

Osećam se kao da sam izašao iz Perućice juče :isuse:

Koliko je ljudsko društvo degenerisano ovim nekontorlisanim osvajanjem sloboda™, sve ti jebem. 

:frust:

  • Tužno 1
Link to comment
2 hours ago, Leia said:

Ali da li je realno da se legit doktori bave ovim mambo dzambo terapijama?! Dr.Mengele bi bio ponosan :ph34r:

 

"Legit" je dosta rastegljiva kategorija. skoro kao i "mambo-džambo".

 

Moglo bi se reći da je legitimno da psihijatar štancuje nalaze telesne disforije, čak po obrascu koji mu je izdala sama klinika koja mu šalje pacijente. Čovek samo radi svoj posao, lupa pečate, uzima pare, boli ga uvo kako će posle da se tim mladim ljudima pomaže™ - to je do drugog departmana. 

 

A drugi departman (klinika) isto može da kaže da je legitimno valjati hormonske terapije predpubertetskoj deci jer, evo, imaju nalaz specijaliste koji kaže da je u pitanju još jedan slučaj telesne disforije, šta hoćete, zar da dete pati?

 

(Što se mambo-džambo terapija tiče, mene je zapanjilo da najskuplja pedijatrijska klinika u Beogradu za upalu pluća opušteno prepisuje homeopatske preparate. Ali to nema veze sa ovom temom.)

Edited by Weenie Pooh
  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Malkmus said:

To u Srbiji ili ne bi konstatovali ili bi konstatovali tek tu i tamo.

 

Tu je veći problem što se osoba (dete) ne odvede na vreme kod psihijatra, jer se smatra da ne treba i da je sramota otići, ili će se početi s nekim lekovima, a to svakako nije poželjno, lakše je zaobići.

Međutim, kad se ode, uglavnom se konstatuje ako ga ima.

Link to comment
3 hours ago, Leia said:

Ali da li je realno da se legit doktori bave ovim mambo dzambo terapijama?! Dr.Mengele bi bio ponosan :ph34r:

 

aha, mnogo bi bilo bolje da se ovako ozbiljnim problemima bave vracare, beli magovi i sajhici™

  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Tu je veći problem što se osoba (dete) ne odvede na vreme kod psihijatra, jer se smatra da ne treba i da je sramota otići, ili će se početi s nekim lekovima, a to svakako nije poželjno, lakše je zaobići.

Međutim, kad se ode, uglavnom se konstatuje ako ga ima.

Ne i "skriveni", suptilni Asperger. Ali, da ne širim...

Link to comment
Nije sve skretanje pažnje, izmišljanje i teorija zavere.
 
U okruženju imam mlađu osobu koja od predpubertetskog perioda ima problem da oseća da ima karakteristike oba pola. Ta mlada osoba je prošla mnogo toga lošeg i u okruženju koje misli da je to foliranje i/ili klinačka zbunjenost i sa lekarima koji smatraju da je to do hemije mozga, pa su išli na problem najtežom hemijom. Ostali detalji nisu za forum.
 
Jeste čudno i rogobatno to sa lepezom novih čudnozvučećih pojmova, međutim može se možda naći koja lična priča da se sazna kakvi su to ljudi, kako se oni osećaju, kakve probleme imaju pre nego što se generalizuje i lupi etiketa zgubidana, tražilaca pažnje ili pre nego što budu proglašeni voljnim ili nevoljnim elementom šire zavere.
kad se svede na pojedinca ko je neko nash, uvek je sve drugachije.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

"Legit" je dosta rastegljiva kategorija. skoro kao i "mambo-džambo".

 

 

Razlika je samo u - konsenzusu. 

Već koliko sutra može da se napravi konsenzus da je  npr egzorcizam legit terapija odredjenih psihijatrijskih poremećaja et voila. 

Max Von Sydow ima da dobije svoje mesto u istoriji medicine na keca. :happy:

Link to comment
1 hour ago, 3opge said:

 

aha, mnogo bi bilo bolje da se ovako ozbiljnim problemima bave vracare, beli magovi i sajhici™


Nisi bas prepoznao poentu, elem -

Mene cudi sto ozbiljni doktori po svemu sudeci imaju prilicno diletantski pristup svemu ovome, bez previse razmisljanja barem par koraka unapred

Ali cemu cudjenje sto vec neko rece kad imate i onoliki opioid crisis, dele se teski opijati protiv bolova kao tic tac bombone i nikom nista 

Link to comment
37 minutes ago, Leia said:


Nisi bas prepoznao poentu, elem -

Mene cudi sto ozbiljni doktori po svemu sudeci imaju prilicno diletantski pristup svemu ovome, bez previse razmisljanja barem par koraka unapred

Ali cemu cudjenje sto vec neko rece kad imate i onoliki opioid crisis, dele se teski opijati protiv bolova kao tic tac bombone i nikom nista 

 

Nemaju doktori diletantski pristup vec strah od legalnih kani ako ne slede vazeci protokol.

Sto bi se cimali da ih posle roditelji tuze za ovo ili ono.

 

I tu je problem preteranog kako zakonskog uredjivanja tih oblasti gde je lekarski/sihooski/terapijski kriterijum i iskustvo kljucan.

 

I, meni se cini, postoje barem tri razlicite kategorije koje zahtevaju drugaciji tretman:

1. Dete koje se ne ukpala u vazeci rodni stereotip (decak sa lutakama, devocjcica sa auticima) ali su sasvim komotni u svojoj kozi, ali tu onda nesto roditelji drame.

2. Dete/tinejdzer sa psiholoskim problemima koji nisu nuzno "rodne" prirode ali ih osoba kao take prepoznaje usled buke okoline i skrene levo kod Alburkerkija sa tretmanom (videti Vinijev link).

3. Dete/tinejdzer sa problemima zaista "rodne" prirode koje zahteva takvu vrstu paznje i pracenja (ne psecenja preko kolena) a koje mozda ima i lude roditelje koji bi ga poslali u Crnu Reku.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...