Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

22 minutes ago, Midgeta said:

@Weenie Pooh

 

Pa nisu drag shows za decu, ja ne sporim, a ja bas volim taj tip zabave i da zivim u USA isla bi stalno da ih gledam.

 

Ove slike 2 jesu yikes, ali ja ne vidim kako ce to da istraumira decu do toga da zavrse na skid row-u.

Na ovoj drugoj slici je Violet Chacki, jedna od pobednica RuPaul Drag Race-a i sada prilicno uspesan i poznat model, tako da moguce da je dete htelo da ide da je vidi i da se slika sa njom.

RPDR je postao manje vise mejnstrim reality show tako da su i ex takmicari sada kao selebritiji, kapiram da to i deca gledaju sad kad je dostupnije (iako stoji da nije za decu, ali svasta nije za decu pa deca gledaju).

Ova prva slika jeste gadna, priznajem.

 

 Neće svako da završi na Skid Rowu, ali predispozicije im roditelji svakako stvaraju kad ih već u tom uzrazu uče da se novcem nagrađuje mlataranje sisama, pravim ili lažnim. 

 

Glorifikacija sex worka je jedna jako podla rabota; klincima se pod oblandom destigmatizacije uvaljuju neke opasne zablude. Već danas je prepun Twitter devojaka koje se vajkaju kako mizerno zarađuju putem OnlyFans i klonova, kako su stekle pogrešan utisak da tu pare padaju sa neba, a realna struktura je strmo piramidalna kao i sve ostale u kapitalizmu; mali broj enormno uspešnih kojima ide sav publicitet i ogroman broj neuspešnih i kojima niko ne želi da priča.

 

Ništa manje opasna nije ni ideja da si sa 10-12 godina emancipovana sveznajuća jedinka, Evo o tome malo više ima da kaže dete sa gornje slike, umetničko ime Laktacija :isuse: 

 

 

"You need new parents" majndsete je osnova groominga; ko u tom fenomenu vidi samo desničarske teorije zavere a ni u kom slučaju stvarnu opasnost za decu... tu pomoći nema.

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
8 minutes ago, Budja said:

 

 

To zapravo znaci da konzervativci mogu da uvecaju svoju koaliciju obrazovanim liberalnim zenama feministima srednje i starije dobi i sjebu liberale koji prvo donesu zakon (Spanija, Svedska, Finska, Skotska) pa onda moraju da ga povlace.

 

Zaista je potreban talenat da taj sloj izbacis iz liberalne koalicije.

Nije toliko do talenta, taj sloj zaista nije toliko liberalan koliko ga smatraju.

Link to comment

@Weenie Pooh

 

Ovo za onlyfans i sex work si spot on, slazem se.

 

 

A sa 10-12 godina nisi sveznajuca jedinka, naravno, mada ovo dete je fakticki child star, a oni su uvek tretirani kao odrasli i kao kasice prasice za roditelje.

Sad u social media eri cesto roditelji sami koriste decu kao marketinski prop i cak ih i grumuju u nekoj meri, meni je bilo bolesno kad su Dvjen Vejd i zena mu trejdmarkovali svoju cerku kao bebu u shadybabytm i napravili od nje meme i posle tu pokusali da tu naprave neki biznis kao linija decije opreme/odece valjda, ali vecini je to bilo smesno.

 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Weenie Pooh said:

"You need new parents" majndsete je osnova groominga; ko u tom fenomenu vidi samo

Bukvalno. To je grooming po difoltu. Sve to, i onaj dečko je grumiran.

Možda ne bi bilo loše objasniti šta je to. 

Radi se o prodobijanju, zadobijanju detetovog poverenja, zarad bilo čega, a u najgorem slučaju zlostavljanja. 

Dete se posmatra kao dete i tu saglasnost nema nikakvu ulogu. 

A u dobrom broju slučajeva grooming može da da sliku dobrovoljnosti. 

Deca imaju svoje faze u razvoju intelektualnih kapaciteta, prvo, dakle, dete od 8 godina je na nivou konkretnih operacija, ume da operiše konkretnom stvarnošću, ne razume apstraktne pojmove, mnogo toga što mu se može desiti ne može da razume ali može da istumači pogrešno. Da ne idem na ranije uzraste. Deca od nekih 11-12 godina polako formiraju formalne operacije, počinju da razumeju sve svetske nepravde, metafore, da se opiru odraslima u cilju da se iskažu kap svoji, ali oni su takođe vrlo neformirani i vrlo podložni groomingu, čak možda i više. 

Ti kad bez zle namere dete od 12 godina uvodiš u drag, ti ga kako kaže Budja, utornjavaš, nigde ja tu ne vidim slobodan izbor, ali je očito da će se većine progresivnih™ radije složiti da si nazadan i eventualno faš, a u boljem slučaju terf ako dovedeš u pitanje štaradi kurac (fejk ali kurac) na ustima trogodišnjeg deteta. 

  • +1 2
Link to comment

Nekada davno su mog pradedu koji (u)mislio da je Napoleon i tražio da mu se svi obraćaju sa "msje Bonaparta" poslali u instituciju za lečenje i kod stručnjaka da mu malo objasne relacije.

Danas bio dobio novu stavku u gender klasifikacjii iposebnu zamenicu za obraćanje.

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

...

Ti kad bez zle namere dete od 12 godina uvodiš u drag, ti ga kako kaže Budja, utornjavaš, nigde ja tu ne vidim slobodan izbor, ali je očito da će se većine progresivnih™ radije složiti da si nazadan i eventualno faš, a u boljem slučaju terf ako dovedeš u pitanje štaradi kurac (fejk ali kurac) na ustima trogodišnjeg deteta. 

wtf jebote. ali ako dobro razumem, ako to isto izvedesh nad detetom koje se ne 'svrstava' izvan 'standarda' (ili ga roditelj ne svrstava; jebemtizivot ja ne znam vishe gde da stavljam navodnike, osecam se ko kosovo sa zvezdicom :lolol: ) ni u jednu manjisku grupaciju, znachi regular dete, pre podne se igra u parku, vozi skejtic, popodne ga slikash u drag/neki kurac/neshto trece situaciji, onda ti oduzmu dete jer ga zlostavljash, ili shta? :unsure: jel to josh vazi?

 

pa mi smo ovde imali surovu dramu pre oko decenije di su nashem choveku nashli u usa fotografije sopstvene dece (sa kupanja u kadi, chini mi se) koje su za balkan tog doba i predjashnjeg (a i sadashnjeg) potpuno regularna stvar, i ne znam ni kako se zavrshilo, ali deca su - oduzimana.  ali danas, ako bi bio umetnik ili neko vishestruko osveshceno bice sa neke egzotichne scene, ili shtaznam neko ko je inlajn sa nekom od pretendujucih ideologija, onda moze? da svrstavash dete (iz bilo kog subjektivnog ili objektivnog) razloga u neku manjinsku grupaciju, da li to moze nekad da postane problem/zlostavljanje/neshto trece i da li se time iko bavi?

  • +1 2
Link to comment

@gospa bubaupravo sve to želim da kažem. Mislim, odnosi se direktno na onu sliku gore. Ne kapiram kako je to sad ostavljeno da se interpretira prema umetničkim slobodama. 

 

Deca jesu deca upravo jer ne podležu socijalnom konstrukcionizmu odraslih. 

Link to comment

Meni je još pre par godina pričao ovde u Belgiju jedan psihijatar kome završavam nešto na crno kako je on kroz svoju praksu i rad sa brojnim homoseksualnim pacijentima primetio vezu između pederluka i pedofilije. Veli on meni kako deca koja su prošla pedofilski tretman od strane sopstvenih roditelja manijaka gotovo po pravilu izrastu u homoseksualce. Još gore, ako se, na primer, poput svojih očeva i sinovi odluče da budu prikriveni pederi te zasnuju porodicu, gotovo je izvesno da će i oni imati neutaživu želju da naguze sopstvenog mališana. Dakle, prema njemu su pederluk i pedofilija različite faze jedne te iste bolesti i ne može se govoriti ni o kakvom izboru koji pojedinac svesno pravi u mladosti. Takođe je uvideo da je jedan od najuočljivijih simptoma te bolesti patološko laganje. Veli kako su taki ljudi još od malih nogu prisiljeni da lažu. Kad ih odrasli pitaju imaju li simpatiju u školu oni će uzviknuti - imam, zove se Vesna - a u istom trenu će pomisliti na onog malog od komšije Janka. E sad, ukoliko je ovo tačno, zamislite samo koliko je opasno dati homoseksualcima da usvajaju decu. Ko zna šta sve njima tad može past na pamet. 

  • Haha 2
Link to comment
4 minutes ago, Čovek iz B.R.I.S.E.L.A said:

Meni je još pre par godina pričao ovde u Belgiju jedan psihijatar kome završavam nešto na crno kako je on kroz svoju praksu i rad sa brojnim homoseksualnim pacijentima primetio vezu između pederluka i pedofilije. Veli on meni kako deca koja su prošla pedofilski tretman od strane sopstvenih roditelja manijaka gotovo po pravilu izrastu u homoseksualce. Još gore, ako se, na primer, poput svojih očeva i sinovi odluče da budu prikriveni pederi te zasnuju porodicu, gotovo je izvesno da će i oni imati neutaživu želju da naguze sopstvenog mališana. Dakle, prema njemu su pederluk i pedofilija različite faze jedne te iste bolesti i ne može se govoriti ni o kakvom izboru koji pojedinac svesno pravi u mladosti. Takođe je uvideo da je jedan od najuočljivijih simptoma te bolesti patološko laganje. Veli kako su taki ljudi još od malih nogu prisiljeni da lažu. Kad ih odrasli pitaju imaju li simpatiju u školu oni će uzviknuti - imam, zove se Vesna - a u istom trenu će pomisliti na onog malog od komšije Janka. E sad, ukoliko je ovo tačno, zamislite samo koliko je opasno dati homoseksualcima da usvajaju decu. Ko zna šta sve njima tad može past na pamet. 

 

Pa..onako..sta znam

 

 

:laugh:

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...