Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

Prvi cross-dreasser koji mi pada na pamet je Eddie Izzard, radio je rane stand-up u “girl mode-u” i navodno i privatno je nosio žensku odeću. Ali on je pod stare dane skontao da je ustvari trans, so... I naravno Billy Porter, ali ne znam puno o njemu, nosi haljine za red carpet, ne znam da l i privatno. I Heri Stajls, kad treba da izigrava većeg Bouvija od Bouvija. Tako da odgovor je nosi se u PR svrhe. :lolol:

Link to comment
20 minutes ago, Patty Lee said:

Prvi cross-dreasser koji mi pada na pamet je Eddie Izzard, radio je rane stand-up u “girl mode-u” i navodno i privatno je nosio žensku odeću. Ali on je pod stare dane skontao da je ustvari trans, so... I naravno Billy Porter, ali ne znam puno o njemu, nosi haljine za red carpet, ne znam da l i privatno. I Heri Stajls, kad treba da izigrava većeg Bouvija od Bouvija. Tako da odgovor je nosi se u PR svrhe. :lolol:

 

A šta nose od odeće? Neke popadija haljine, suknje ispod kolena i plisirane košulje, ili utegnute miniće s nabudženim sisama i satenskim rukavicama?

 

I mislim, ne ljuti se, ali to s poznatima je promašeno skroz. Selebritiji od pamtiveka imaju svoj imidž, i to je nešto sasvim drugo, od toga da se razvija doktrina da deca postaju dragovi, u minićima i nabudženim sisama, e da je to sasma ok. Obući se kao suprotni pol možeš i bez drag preterivanja, i, realno, seksualizacije izgleda.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Poenta drag-a je da izgeldaju prenaglaseno kao zene bas zato sto su muskarci obuceni kao zene i u 99% slucajeva je za performans i drag queens najcesce nisu trans i van tog performansa ne idu obuceni kao zene.

 

Crossdressing je za fetisiste, ali drag je pure entertainment, npr ima podgrupa drag queens koje su bukvalno imitatori poznatih pop diva, Šer im je glavna za imitaciju.

Nije za decu svakako.

 

Edit:

Ovaj decak mi je vise iz kategorije toddlers and tiaras fazona, sto je bilo pogresno iz raznih razloga

Edited by Midgeta
Link to comment

Nema potrebe da mi toliko objašnjavate šta je drag, a šta varijacije. Preklapa se u dobroj meri, tako striktno odvajanje draga kao nečega što u krajnjoj liniji može da bude deo zabave za decu, malo je preterano. Krenulo je od priče o klincu koji ima doživljaj da je trans, i onda, da se ne ograničavam samo na drag, tu su odrasli koji ga usmeravaju. 

Mene samo zanima koliki je stepen tolerancije, ne za vas, nego za sve koji ne reaguju, u tom smislu, u strejt miljeu? Često se čita ovde a i kojekuda o tome kako se devojčice modeluju na razne sisadupeusta modele, te da je to nešto što nas vodi u dekadenciju. Međutim, ovde se mora biti veoma oprezan jer je tema osetljiva. 

Link to comment

Pa niko ti ne objasnjava nista, samo komentarisemo, niko i nije rekao da je drag za decu, za ovaj konkretan slucaj sam zato povukla paralelu sa Toddler and tiaras.

 

A za klinca koji ima dozivljaj da je trans, pa jbg, to je vrlo pipava tema, ali da mene neko pita, ok je da se oblaci kao suprotan pol i da sebe smatra suprotnim polom, a ako hoce da menja pol to tek kad napuni 18 godina, odluci sam/sama i u to se upusti

Link to comment

Ma da, ali on na slici nije sam. 

I ima prateća priča o podršci (?) da bude drag, baš onakav, seksualizovani drag.

 

Pa je moje pitanje - koji su to novi momenti u odnosima moći prema deci kad se radi o seksualnosti, i zašto su izmenjeni? I to što ti otvoreno što je okej kažeš, a drugi misle a ne kažu, da je pipava tema, da li ima mesta diskusiji ili nema?

Znači pustimo cis i trans, ovo su deca. 

Čitala sam one citate koje je pisao Winnie. 

Slušala sam i decu i ovako i onako. 

Kao odrasli imaš svu odgovornost ovog sveta da pre svega ne načiniš štetu. 

 

 

 

 

Link to comment
17 minutes ago, Midgeta said:

niko i nije rekao da je drag za decu

 

Možda niko nije rekao na ovoj temi, ali imaš kod Amerikanaca svako malo neku kampanju tog tipa.

 

Te "Drag the Kids to Pride", te ovo, te ono, a svaki put se svede na to da ponosni roditelji daju deci od 8-10 godina svežanj novčanica, pa mamino zlato zavlači iste u tange nekoj guzatoj kraljici™ dok publika aplaudira.

 

Meni je to najiskrenije degutantno. Normalizuju se seksualne interakcije sa predpubertetskom decom samo da bi roditelj demonstrirao vrlinu i progresivnost i savezništvo. A to što se dete čini ranjivijim na sve moguće zloupotrebe kasnije u životu, ma koga briga za to. 

 

Posle samo neka se pitaju zašto im sin zarađuje za život na Skid Row a ćerka na OnlyFansu.

 

image.thumb.png.533dd9477f1d69e76b4cd1f93a2b37a6.png

 

Image

 

https://www.wfaa.com/article/news/local/dallas-family-friendly-kids-drag-show-mr-misster-protest/287-c7984c66-6141-4690-97b1-ec0b9882b4bb

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Pa nije sam, on je najmladja drag queen ikad, atrakcija je, zato i nije sam na slici onoj.

Pa ja ne vidim u dragu nista posebno seksualno moram priznati i kad ima inuenda i price o seksu to je vecinom kroz salu i opet prenaglaseno za taj komicni efekat.

Kod ovog deteta tek pa ne vidim nista seksualizovano stvarno, mozda ja ne vidim nesto, meni je mnogo gora seksualizacija i eksploatacija bila u vec pominjanim toddlers and tiaras, ali to je nekako bilo prihvaceno i nikom nista, Hani Bu Bu i njena trailer trash porodica napravise biznis od toga.

 

Pa ima mesta diskusiji, citala sam ono sto je Vini postavljao, bas zato i kazem da je pipava tema i da bi bilo najbolje kad bi osoba koja hoce da menja pol to odlucivala sama i sama snosila moguce posledice toga.

Jer vrlo moguce da je neko dete zbunjeno, da oce da bude egdy i cool i sta ne, ili misli da lupam decak ne sme da se zanima za sminku i odecu naprimer pa da ucita uslovno receno da je vise zensko nego musko i tako to, a koliko toliko odrasla.osoba je ipak sigurnija u sebe i zna sebe pa moze i bolje da odluci sama za sebe.

 

@Svemir Zeka

 

 

Edited by Midgeta
  • +1 1
Link to comment

Sestra i ja pratimo drag skoro 10 godina, barem koliko je moguće pratiti iz Srbije. Ljudi se bave time iz raznih razlog, ali u velikoj većini slučajeva "želja da zlostavljaju decu" nije jedna od njih. 

 

Takođe, imidž za mnoge poznate žene je seksualizovan kao takav tako da ne vidim kako to ukazuje na neku jednistvenu perverziju gej muškaraca ili trans žena? Nisu oni to izmislili.

  • +1 2
Link to comment

@Weenie Pooh

 

Pa nisu drag shows za decu, ja ne sporim, a ja bas volim taj tip zabave i da zivim u USA isla bi stalno da ih gledam.

 

Ove slike 2 jesu yikes, ali ja ne vidim kako ce to da istraumira decu do toga da zavrse na skid row-u.

Na ovoj drugoj slici je Violet Chacki, jedna od pobednica RuPaul Drag Race-a i sada prilicno uspesan i poznat model, tako da moguce da je dete htelo da ide da je vidi i da se slika sa njom.

RPDR je postao manje vise mejnstrim reality show tako da su i ex takmicari sada kao selebritiji, kapiram da to i deca gledaju sad kad je dostupnije (iako stoji da nije za decu, ali svasta nije za decu pa deca gledaju).

Ova prva slika jeste gadna, priznajem.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Roger Sanchez said:

To znači da je jedna vrlo široka, reklo bi se potkovičasta koalicija, našla svoje nove Juden, koji im idu na jetra svojim postojanjem i životom izvan svoja četiri zida.

 

Prvo će im otežavat život na sve moguće načine i tjerat nasilnike na njih. Protekom vremena, kad ih takvo mlako postupanje prestane ispunjavati dovoljnim zadovoljstvom, prijeći će na žešće mjere

 

 

To zapravo znaci da konzervativci mogu da uvecaju svoju koaliciju obrazovanim liberalnim zenama feministima srednje i starije dobi i sjebu liberale koji prvo donesu zakon (Spanija, Svedska, Finska, Skotska) pa onda moraju da ga povlace.

 

Zaista je potreban talenat da taj sloj izbacis iz liberalne koalicije.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Midgeta said:

Pa niko ti ne objasnjava nista, samo komentarisemo, niko i nije rekao da je drag za decu, za ovaj konkretan slucaj sam zato povukla paralelu sa Toddler and tiaras.

 

A za klinca koji ima dozivljaj da je trans, pa jbg, to je vrlo pipava tema, ali da mene neko pita, ok je da se oblaci kao suprotan pol i da sebe smatra suprotnim polom, a ako hoce da menja pol to tek kad napuni 18 godina, odluci sam/sama i u to se upusti

 

Moze od 12 godine uz medicinski nalaz u Spaniji.

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Budja said:

 

Moze od 12 godine uz medicinski nalaz u Spaniji.

 

Pa dobro, ako je uz medicinski nalaz, onda ok, mada mislim da je dete od 12 malo premalo jos da odluci to, ali dobro to je samo moje misljenje

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...