Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

40 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Pa da. 

Pitaj neku radfem šta misli o crvenim noktima ili plavoj, crvenoj kosi farbanoj reći će da to radiš da bi se svidela muškarcima --------> pristaješ na opresiju i da budeš patrijarhalna ropkinja. 

 

A mislim ne daj bože sise.

 

Zar isto to ne kazu i talibani?

Link to comment

@Leia uglavnom ovo sto pise Zeka, neka bizarna logika kako ne treba zena da se seksualizuje oblacenjem, jer jelte, zene se samo zbog muskaraca oblace tako.

Ja tvrdim da ovde bilo ko posten iz modnog sveta bi doziveo mozdani udar 🤣 vecina nosi neku bezoblicnu garderobu da ne mozes da provalis oblik tela. Nesto sredjene zenske mozes da vidis samo u nocnom zivotu i to ne svugde.

Jedino sto nose helanke dosta, mada i to vise ove iz ‘body positivity’ kategorije.

 

Bas idu u neki ekstrem samo-negacije seksipila. 
 

Anegdota za ilustraciju: prica kolega meksikanac, dok je jos bio u Meksiku, imao neku menadzerku poslatu iz Kanade. Ta je bila sva sokirana dok je boravila tamo. A valjda najveci sok joj je bila recepcionarka firme, bucka sa povecim poprsjem, a i oblaci/sminka se da istakne. U nekom momentu neko dobaci bucki gde si seksi (sexy gorda na spanskom valjda, seksi bucka u prevodu). Kanadjanka sva shokirana pita ovu kako joj ne smeta da je vredjaju i seksualno harasuju, a Meksikanka je gleda kao sa kruske da je pala, sa sve jesi ti luda, pa ja sam seksi bucka i ponosna na to 🤣

  • +1 6
  • Haha 2
Link to comment
8 hours ago, Filozof manijak said:

Morao sam ovo da podelim čim sam pročitao.

Gender identity, Serbian edition:

 

 

spacer.png

 

Kvalitativni komentari me ne interesuju, zanima me samo estetska ocena :D

 

Tu su Mikica i Gibanica. 
Ovde su Mika i Giba

Ap7lMkR.png

Link to comment
9 hours ago, Filozof manijak said:

Morao sam ovo da podelim čim sam pročitao.

Gender identity, Serbian edition:

 

 

spacer.png

 

Kvalitativni komentari me ne interesuju, zanima me samo estetska ocena :D

 

"They're a couple of geezers!"

 

CAaFtGtW8AAL6Tx.jpg

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, Leia said:


Kakvi reasons? :huh: Mislim nemam bas puno ideje o kanadskom drustvu i vrednostima™ ali imala sam utisak da je prilicno liberalno, tako da mi je iznenadjenje ako su bas tako prudish da im sisa smeta u javnom prostoru

Jebiga, meni je nekomentarisanje tuđih tijela jedno od najboljih običaja u Kanadi, I za žene i za muškarce. Komentari tipa vidi kakva mu je glava, cipele dobacivanje ženama na ulici rijetko može da se čuje, barem na engleskom.   Severno od Meksika  društvo jeste više prudish, mala ženska djeca na bazenu pokrivaju "grudi", muškarci rijetko nose speedo... Udobna odeća, helanke jesu popularne, i nose ih i seksi zgodne žene, što mislim nije prihvaćeno ueuropi. Ali to su neke lokalne kulturne razlike, vecinom ni dobre ni loše, svaka ljudska zajednica ima neke običaje.

Ovi primeri ovde pro trans ludila su  uglavnom  neke fringe pick and choose situacije. Ovaj sa sisama do struka je spomenut mislim na vjestima, uglavnom ko hoće da prati pitersona i ekipicu I njihove liberalne pandane naći će kojekakve bizarne stvari, ostali svijet je blissfully unaware.

 

  • +1 6
Link to comment

beogradski prajd se posvađao sa jedinim autovanim gej rediteljem u nas oko terminologije

 

(btw, trans prava su u srbiji solidno regulisana, promena dokumenata bez hirurške promene pola posle psihološke evaluacije, operaciju promene pola rfzo finansira 65% (to bi mogao da bude jedan od zahteva, da ide na 100%), čak i spc ne uskraćuje svoje obrede trans ljudima od 1986. (ima neko pismo patrijarha pavla, ne znam koju je funkciju tad vršio, a amfilohije je u crnoj gori krstio transmuškarca. naravno, to je sfrj nasleđe. dok srpska borba za prava gejeva i lezbejki za 30+ godina nije ni trunku napredovala. hoću da kažem da je ovo izvansrpska tema iz milion razloga i nije mi jasno zašto je zauzela skoro ceo aktivistički javni prostor)

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
26 minutes ago, svashtabezneshto said:

beogradski prajd se posvađao sa jedinim autovanim gej rediteljem u nas oko terminologije

 

(btw, trans prava su u srbiji solidno regulisana, promena dokumenata bez hirurške promene pola posle psihološke evaluacije, operaciju promene pola rfzo finansira 65% (to bi mogao da bude jedan od zahteva, da ide na 100%), čak i spc ne uskraćuje svoje obrede trans ljudima od 1986. (ima neko pismo patrijarha pavla, ne znam koju je funkciju tad vršio, a amfilohije je u crnoj gori krstio transmuškarca. naravno, to je sfrj nasleđe. dok srpska borba za prava gejeva i lezbejki za 30+ godina nije ni trunku napredovala. hoću da kažem da je ovo izvansrpska tema iz milion razloga i nije mi jasno zašto je zauzela skoro ceo aktivistički javni prostor)

 

a zato shto se sva ova savremena dechurlija shkoluje po tiktokovima i pokushava da navali sebi na vrat sve moguce krivice sveta, jer oni jesu svet, a posebno one kategorije krivica sa kojima nemamo nikakve dodire, aboridzina afroamerikanaca i posebno trans-ovih-onih, kao da se u srbiji broje obespravljenim armijama, srecna okolnost je shto recimo sa hrvatima albancima romima i redom verama i lokalim podelama isto nemaju nikakav bif, ne kapiraju gde je problem (kad im objasnish gledaju te wtf). onda kad im kazem dal je u redu da ja kao bela zena opet bivam obespravljena ribanjem kupatila, popizde da ih je milina gledati, jer kao kakve to ima veze :hihi:

 

mozda i nema, al dobro je razdrmati malo taj chamac, pre usisavanja :rolleyes:

 

problem je shto smo mi generalno nevospitana zajednica***, a ova nasha kao kulturna i vospitana nisha ne moze da se sabere od silnog oduzimanja, valjda dok ne bude po dvoje u svakoj opciji, a opcija shto je moguce vishe i niko ni sa kim da ne nadje ni zajednichki jezik, a ne interes... kakav crni zajednichki jezik. i najbolje da se nikad niko ne orijentishe na reshavanje nekog problema, to posebno, ali da se tandara po mrezama i jure sve noviji i noviji neprijatelji, hajde, daj toga na buljuke :isuse:

 

pa znash koja drama je bila kad su pustili promenu pola na fond, vidi shta njima daju, a nasha deca!!! i onda ostali svi da sedimo kod kuce, nemamo mi kapacitet ni za pobunu PROTIV ni za pobunu ZA, jer ne mozemo danas, jer nije lepo vreme, jer mi se ne svidja ovaj shto ce sigurno da dodje, i konachno jer nashu decu treba da reshi neko drugi. umesto da smo nas pola miliona srushili i zapalili shta naidjemo, pa da izadju i "nasha deca" na fond :dry:

 

*** shto je najgore, ni nashe nevospitanije nije nereshivo, sve se moze ljudima objasniti, mi smo toliko sjebano drushtvo po kolko hocesh parametara, da je bukvalno svako sposoban da shvati sve, svachiju nevolju, bukvalno iz dva do tri bliska plastichna primera bilo chega :dry:

 

 

edip. a stevan se jeste realno bash razobadao otkad je i formalno izashao iz ormara, end aj lajk it :hihi:

Edited by gospa buba
  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
9 hours ago, djili said:

Jebiga, meni je nekomentarisanje tuđih tijela jedno od najboljih običaja u Kanadi, I za žene i za muškarce. Komentari tipa vidi kakva mu je glava, cipele dobacivanje ženama na ulici rijetko može da se čuje, barem na engleskom.   Severno od Meksika  društvo jeste više prudish, mala ženska djeca na bazenu pokrivaju "grudi", muškarci rijetko nose speedo... Udobna odeća, helanke jesu popularne, i nose ih i seksi zgodne žene, što mislim nije prihvaćeno ueuropi. Ali to su neke lokalne kulturne razlike, vecinom ni dobre ni loše, svaka ljudska zajednica ima neke običaje.

Ovi primeri ovde pro trans ludila su  uglavnom  neke fringe pick and choose situacije. Ovaj sa sisama do struka je spomenut mislim na vjestima, uglavnom ko hoće da prati pitersona i ekipicu I njihove liberalne pandane naći će kojekakve bizarne stvari, ostali svijet je blissfully unaware.

 


A odakle komentarisanje? Pa ne komentarisemo po ulici. Mislim, slazem se da je bolje bez kojekakvih dobacivanja, ali nije da nemaju misljenje o svacijem oblacenju u svoja cetiri zida. Ne komentarisu javno ali cokcu u sebi samo tako. 

Ja pisem sa zenske strane moje iskustvo iz razgovora sa drugim zenama. 
Plus, ja sam IT pacov, radim od kuce, zivim u trenerci/helankama 90% vremena i uzivam u komociji tako da nisam pobornica toga da svi budu skockani i seksi stalno.

No, primecuju i lokalci razlike pa mozes da cujes za nekoga ko je bolje stilizovan kako mora da je iz Evrope, ili svakako ne iz Kanade, ovo opet iz zenskog ugla. 

 

Ovo za bizarne likove se slazem, ima i ona prica koju vrte svake godine o nekom tinejdz detetu koje je uprkos roditeljima otislo putem promene pola, pa otac vec godinama ide po medijima. I onda svako malo neko naleti po prvi put na tu pricu i krene da deli kao eto kakva grozna zemlja, itd. 

Link to comment
10 minutes ago, nera said:

No, primecuju i lokalci razlike pa mozes da cujes za nekoga ko je bolje stilizovan kako mora da je iz Evrope, ili svakako ne iz Kanade, ovo opet iz zenskog ugla. 


Ima li to mozda nesto veze i sa klimom i visemesecnom ozbiljnom zimom?


Prosto u nekim uslovima u italijanskim salonkama, cak i u obicnim cipelama patikama mozes da izgines i ne gine ti preobuvanje i presvlacenje iz tople u ofis garderobu. 
 

Mislim i u slucaju zena i u slucaju muskaraca. Ono picnes se, a napolju minus beskonacno.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Trenutno je i u trendu minimalizam. Imati sto manje stvari, jedne cipele, jedne pantalone itd. Ne samo garderoba, nego i ishrana se svodi na osnovno, 1 obrok, bez mesa, 1 vocka na dan...

Link to comment
20 minutes ago, Moonwalker said:


Ima li to mozda nesto veze i sa klimom i visemesecnom ozbiljnom zimom?


Prosto u nekim uslovima u italijanskim salonkama, cak i u obicnim cipelama patikama mozes da izgines i ne gine ti preobuvanje i presvlacenje iz tople u ofis garderobu. 
 

Mislim i u slucaju zena i u slucaju muskaraca. Ono picnes se, a napolju minus beskonacno.


U Vankuveru nema prave kanadske zime tako da to otpada. Sto se tice obuce, dosta zena npr. ima neke stikle ili finije baletanke u fijoci u firmi, a do posla u patikama. I to je sve super realno.

 

Problem oko koga smo poceli je vise na stranu nekog “sakrivanja/negiranja” seksipila, u smislu da je sve to pirlitanje i utezanje u stikle i kratke suknje represija, kao same sebe ugnjetavamo i objektivizujemo, sto je meni licno bizarno. 


 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:

Ima li to mozda nesto veze i sa klimom i visemesecnom ozbiljnom zimom?


Prosto u nekim uslovima u italijanskim salonkama, cak i u obicnim cipelama patikama mozes da izgines i ne gine ti preobuvanje i presvlacenje iz tople u ofis garderobu. 


Reci ti to Ruskinjama :lolol:

Meni je bilo totalno wtf da se zene napirlitaju u minjake i stiletto bez obzira na vremenske prilike, i to se gazi tako bez problema, potpuno normaljno

Pa i kod nas imas donekle taj fazon, sto se mene tice nema te prilike zbog koje bih se mrzla i lomatala na stikletinama po snegu i ledu al nije da se inace ne praktikuje

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...