Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

2 minutes ago, gospa buba said:

istorijska i drushtvena moc je na strani nekih feministkinja? uputite me molim najlepshe :unsure:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

Bubo, ta rečenica je dodata da neko ne pomisli da su prethodne dve ozbiljne :D

Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

Pitanje je najozbiljnije, da li je age of consent tu viši od ovog uzrasta.

Osim ako drag neka neku neseksualnu komponentu indetiteta, koja mi je nepoznata.

ja govorim ko zadnji papak koji luta po tim stazama gender revolucije. poznajem queer teorije i vecina toga u sustini nema veze sa genderom ali nekako zavrsava sa genderom. vecina tih teorija je zapravo kritika drustva iz njihove perspektive.  pricao sam dosta sa ljudima iz tog sveta i zaista ima smisla (bar za mene) i podrzavam- ali recimo u ovom slucaju, kako je klinac je od 12 godina usao u vode dragkvina? sta covek da radi kada mu dete od 12 godina dodje i kaze: babo, hocu da budem dragkvin. da li su roditelji tu odigrali nesto ili je sam nekako otkrio to? aj budi pametan

Link to comment
15 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pitanje je najozbiljnije, da li je age of consent tu viši od ovog uzrasta.

Osim ako drag nema neku neseksualnu komponentu identiteta (u formiranju), koja mi je nepoznata.

Drag nema ili ne bi trebao da ima seksualnu komponentu, drag je samo performans, tipično je muškarac obučen kao žena ali i žene mogu da izvode drag + postoje i drag kingovi, nisu samo queens. Možda misliš na burlesku? To ima seksualnu komponentu jer uključuje striptiz.

Edited by Patty Lee
  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Krampa said:

kako je klinac je od 12 godina usao u vode dragkvina?

 

Pa pazi, stvarno ne znam.

Jedno je osećanje da si drugo od onoga što vidiš u ogledalu, i tako dalje, a sasvim nešto drugo preuzimati model hiperseksualizovanosti (drag queen, što je po meni skroz ok u odraslom uzrastu) u uzrastu za koji nije izvesno da li navršava godine potrebne da ima dobrovoljnost seksualnog odnosa (pre bih rekla da je to ispod te granice)

Link to comment
2 minutes ago, Patty Lee said:

Drag nema ili ne bi trebao da ima seksualnu komponentu, drag je samo performans, tipično je muškarac obučen kao žena ali i žene mogu da izvode drag + postoje i drag kingovi, nisu samo queens. Možda misliš na burlesku? To ima seksualnu komponentu jer uključuje striptiz.

 

Ne, upravo na dragove mislim. Kako ti odvajaš seksualnu komponentu od neseksualne? Ne mislim da se drag obavezno mora seksati kad se obuče u drag, ali je izgleda sam po sebi hiperseksualizovan.

Link to comment
13 minutes ago, Patty Lee said:

Drag nema ili ne bi trebao da ima seksualnu komponentu, drag je samo performans, tipično je muškarac obučen kao žena ali i žene mogu da izvode drag + postoje i drag kingovi, nisu samo queens. Možda misliš na burlesku? To ima seksualnu komponentu jer uključuje striptiz.

zar drag nije samo produzeni performans svih onih koji nisu strejt?

Link to comment

Meni su asocijacija na drag preterano, raskošno, prenaglašeno & ekstravagantno, i često su mi ti nastupi komični (ne u pogrdnom smislu) nego što su senzualni ili zavodljivi ili šta god. Nije mi to doduše ni sadržaj za decu, jer performeri umeju da budu vulgarni npr. al’ ne umem da procenim do kog uzrasta je ok/nije ok. 

  • +1 3
Link to comment
13 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Pa pazi, stvarno ne znam.

Jedno je osećanje da si drugo od onoga što vidiš u ogledalu, i tako dalje, a sasvim nešto drugo preuzimati model hiperseksualizovanosti (drag queen, što je po meni skroz ok u odraslom uzrastu) u uzrastu za koji nije izvesno da li navršava godine potrebne da ima dobrovoljnost seksualnog odnosa (pre bih rekla da je to ispod te granice)

iskreno ne znam. ako je gender produkt social construction-a, onda je i taj drag produkt isto tog inzinjeringa koji se projektuje na klince kao ovaj. :blink:

Link to comment
2 minutes ago, Krampa said:

zar drag nije samo produzeni performans svih onih koji nisu strejt?

Drag može bilo ko da izvodi, tradicionalno to su ugl LGBT ljudi ali nema ograničenja, pogotovo danas. I nisu sve drag queens cross-dresseri, neki jesu ali npr. najpoznatiji je Ru Paul, on je privatno gej muškarac koji se tako i prezentuje.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Patty Lee said:

Meni su asocijacija na drag preterano, raskošno, prenaglašeno & ekstravagantno, i često su mi ti nastupi komični (ne u pogrdnom smislu) nego što su senzualni ili zavodljivi ili šta god. Nije mi to doduše ni sadržaj za decu, jer performeri umeju da budu vulgarni npr. al’ ne umem da procenim do kog uzrasta je ok/nije ok. 

 

Upravo to što si rekla, prenaglašeno ženski atributi.

 

prvi google rezultat kaže:

 

A drag queen is a person, usually male, who uses drag clothing and makeup to imitate and often exaggerate female gender signifiers and gender roles for entertainment purposes. Historically, drag queens have usually been gay men, and part of gay culture.

 

 

Pa mislim.....za onaj uzrast na slici svakako nije.

Ne bismo imali dilemu da se radi o cisdžender dedi ili nekom čiči.

 

 

2 minutes ago, Krampa said:

iskreno ne znam. ako je gender produkt social construction-a, onda je i taj drag produkt isto tog inzinjeringa koji se projektuje na klince kao ovaj. :blink:

 

Pokušavam da odvojim to, da je jedna stvar kad stvarno imaš drugačiji identitet, i želiš da ga promeniš, a da je drugo ovaj inženjering, ovo je katastrofa as far as I am concerned.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Patty Lee said:

Drag može bilo ko da izvodi, tradicionalno to su ugl LGBT ljudi ali nema ograničenja, pogotovo danas. I nisu sve drag queens cross-dresseri, neki jesu ali npr. najpoznatiji je Ru Paul, on je privatno gej muškarac koji se tako i prezentuje.

 

Ja bih se sad zadržala samo na ovom klincu, to jest pojavi koju on prikazuje. Da se deci daje mogućnost da preko trans identifikacije ide preko granice koja se u strejt režimu ne prelazi. 

I trans deca su samo deca.

Link to comment

Ne znam da l znate za Drag Queen Story Hour? To u USA od 2015. organizuju da drag kraljice (dakle u full kostimu) čitaju maloj deci, od 3 do 11 godina, bajke/priče za decu. Inicijalno je krenulo iz San Francuska (ofc, odakle drugde) i ideja je da se promoviše čitanje kao takvo, i onda je odatle krenuo da se razvija “drag for children”. Njihova logika je da kao što te igranje sa kamionima ne čini dečakom tj. igranje sa Barbikom ne čini devojčicom, tako ni ako se “preobučeš u žensko” ne znači da si queer ili trans…

Link to comment

Samo jedno pitanje: osim show dragova, i u filmu s Merilin Monro, u kojim kontekstima se dešava crossdressing? Ruku na srce.

 

 

 

E sad ako je to za decu...

 

 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...