Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

@Moonwalker

Pre je moglo sada vise ne. Ima centralni sistem za sve kredite. Mislim sigurno ima nacina da se to zaobidje ali ovako default nije najjednostavnije.

 

Trenutni uslovi su realno common sense:

1. 20% ucesca

2. Rata ne ode preko 40 netto plate(na nivou domacinstva)

3. Ne duze od 35 god

 

Problem je sto su plate male a cene nekretnina velike jer se u sustini boris protiv nemackih penzionih fondova.

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, bags said:

@Moonwalker

Pre je moglo sada vise ne. Ima centralni sistem za sve kredite. Mislim sigurno ima nacina da se to zaobidje ali ovako default nije najjednostavnije.

 

Trenutni uslovi su realno common sense:

1. 20% ucesca

2. Rata ne ode preko 40 netto plate(na nivou domacinstva)

3. Ne duze od 35 god

 

Problem je sto su plate male a cene nekretnina velike jer se u sustini boris protiv nemackih penzionih fondova.

 

 

Da ima smisla, moglo je  pre zbog niskih kamata, sad su bitno porasle i onda bi na taj eventualni manji iznos bile jos vise. Plus sa nestabilnim poslovima (veca optustanja) puno bi njih uletelo u bankrot, pa bi banke ostale sa velikim brojem hipoteka.

Mozda su malo i relaksirali uslove jer  zbog cena ne moze drugacije. Mislim da je ranije bilo 25% ucesce i onda do 33% neto prihoda domacinstva, ali racunajuci i sa ostalim (kreditima) i maksimalno do 30 godina otplate. 

 

I valjda da je dozvoljeno zaduziti se do 3X ukupnog bruto prihoda domacinstva.
 

Postoje li poreske olaksice na placenu kamatu na godisenjem nivou (prva hipoteka)?

Edited by Moonwalker
Link to comment
10 minutes ago, Shan Jan said:

Tek sad primetio da je Outlook uveo opciju da lajkujes mail. Ne znam sta da mislim o tome.


Gde to stoji? 

Edited by Moonwalker
Link to comment
9 minutes ago, Shan Jan said:

Tek sad primetio da je Outlook uveo opciju da lajkujes mail. Ne znam sta da mislim o tome.

 

Odavno, videla sam kad me je lajkovala koleginica na outlooku.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Gornji desni ugao mail-a, levo od Reply. Sad ne znam da li sve verzije i firme imaju to.

 

image.png.9790361bc91ca6956d020752de15a620.png

Edited by Shan Jan
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Mel said:

 

Odavno, videla sam kad me je lajkovala koleginica na outlooku.

Meni security like-ovao mail gde sam ga tagovao i rekao da javi ako misli da nesto treba da se menja u proceduri. Realno dobra primena. No, nada mi je dublja od strepnje kad vidis da je to puno tinejdzerskih emojija :D 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Shan Jan said:

Gornji desni ugao mail-a, levo od Reply. Sad ne znam da li sve verzije i firme imaju to.

 

image.png.9790361bc91ca6956d020752de15a620.png


Kod mene nema, verovatno je do podesenja.
 

Lajkuju u Teams-u. To mi vec OK.
Sluzi vise kao precica da potvrdis kad se slazes sa necim, da ne kucas previse kad je tesno sa vremenom.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Lezilebovich said:

Samo trpaju sranja u ofis i teams, a osnovna funkcionalnost ostaje u zapećku... 

Ja sam cuo da se word razvija u Beogradskom MS centru. Idemo u Usce da ih bijemo ako zaseru nesto :D 

Link to comment

Jel to lajk postoji kad se ima Exchange server ili 365 ili generalno? Ja imam original Office 2019 i nemam tu opciiju, doduse nemamo ni Exchange :D 

  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Ja sam cuo da se word razvija u Beogradskom MS centru. Idemo u Usce da ih bijemo ako zaseru nesto :D 

Dobro si čuo :D

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...