Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

Kod mene isto ništa od bonusa, a ukinuli i sva putovanja osim ako se ide kod klijenta da se reši ozbiljan problem, a i za to mora da se jebava da se odobri. Do sada je uvek bilo koji put do klijenta bio automatski odobren, a za konferencije i sastanke sa konkurencijom se pregovaralo sa menadžmentom jednom godišnje pa smo trošili bez odobravanja pojedinačnih putovanja, to je sada nula bez pregovora. 
 

Al dobili smo prošlog maja 12% svi (zbog inflacije plus neka sića preko), a ja u avgustu iskamčio još 3%. 
 

Za sad nema otpuštanja.
 

Nije IT nego OT.

Edited by Heaviside
Link to comment

Bogme nisi ti imao losu proslu godinu. I kod nas nema nista od putovanja, osim ako u to ne racunas obavezan dolazak u ofis. Bar za nas boraniju, zato C-level i midl menadzment samo lete iz jedne u drugu zemlju i javljaju se na sastancima iz svojih smestaja. Samo nek se sprdaju, bice opet komunisticke revolucije :happy:

Edited by Shan Jan
  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

Da, uhvatio sam poslednji voz za tih 3%, a ovih 12% je rezultata pregovora sindikata za celu branšu u Austriji, pretili štrajkom, prekidali pregovore i na kraju 12% i za one koji su preko minimlaca za njihovu poziciju. Pisali smo bags i ja o manama austrije zbog relativno niskih plata i visokih troškova, a jaki sindikati koji svake godine izboksuju povišice veće od inflacije su jedna od prednosti. Dodaci za decu su jedna dalja prednost, oko 4.5k neto po detetu godišnje za decu mlađu od 18, deo kroz povraćaj poreza, deo bezuslovno. 

 

Lično mi se dobar deo dobijenog prošle godine istopio jer nema dnevnica za putovanja i bonusa. Bonus je obično sasvim solidan, a išao sam često za Ameriku ponedeljak - petak, što znači 2x12 sati vikendom u putu a na to sam dobijao duplu satnicu plus dnevnicu. 

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

, a jaki sindikati  

To je IT related sindikat ili neki opsti ?

Ako je  IT, da li je bio neki strajk do sada ? 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
18 minutes ago, Lezilebovich said:

To je IT related sindikat ili neki opsti ?

Ako je  IT, da li je bio neki strajk do sada ? 

Pregovori su bili (jednom godišnje se pregovora) o kolektivnom ugovoru u elektro i elektronskoj industriji, a radnike zastupaju dva velika opšta sindikata, jedan za zaposlene u privatnom sektoru i jedan za zaposlene u proizvodnji. Ima puno IT proizvoda i radnika tu, ali ni branša ni sindikati nisu IT. 
 

Manje se štrajkuje u austriji nego u nemačkoj. Trenutno pregovaraju o kolektivnom ugovoru u vazduhoplovstvu i u petak štrajkuju pa će biti manje letova, sećam i štrajka metalne industrije. IT i Elektronska se ne sećam da su štrajkovali ikada.

 

e da, 9.9% nam je izboksovao sindikat, ne 12%, preračunao sam se.

Edited by Heaviside
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

image.png

 

Pogotovo u ovoj katastrofalnoj godini se cini kao dobra ponuda.

Sad zavisi jos kako  je rasporedjen fix i stocks deo i da li je Amazon u pitanju.  :laugh:

Link to comment

kažu lokacija je sve i ovde imamo potvrdu toga, neko ko je imao sreću da se rodi u mjaujorku npr će kao programator početnik imati 113k $ platu godišnje, neko ko se rodio kod nas će kao vrhunski sexpert imati 64k, računam da su to bruto plate

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...