Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

Ja dobio 10% u sklopu unapredjenja na visu poziciju. Jos mi sef prica kako je 3% standard po drugim lokacijama (mislis po onim gde je i inflacija 3%?). Najjace je sto su drugi u nasem ofisu dobili 8.5% kao standard zbog inflacije. Moracu na sledecem sastanku da mu se zahvalim sto se iscimao za tih 1.5% vise :D 

 

To na stranu, nesto razmisljam - inzenjeri mog profila u Spaniji zaradjuju slicno ko mi u Srbiji. Ove godine inflacija u Srbiji 7.6%, u Spaniji 3.4%. Hocu reci, lepo je kad povisica prati inflaciju al docice brzo dan kad cemo sa ovakvom zemljom postati preskupi i u odnosu na pola Zapada.

  • +1 3
Link to comment

ja sam u timu sa turcima, jedini koji nije iz turske - i baš mi je fino svakog aprila

 

šef u fazonu ćuti i kenjaj

  • Haha 1
Link to comment

Meni je ovaj cut ispao jedna od finansijski najboljih stvari ikad, iako nije bilo prijatno kada su krenuli da dolaze pozivi sa HR specijalcima ali su nas ispoštovali sa otpremninom, a onda nas masovno pokupila konkurencija uz skoro 20% povišicu. Jeste da sam skratio planiranu pauzu ali stvarno ne mogu da se požalim.

  • +1 5
Link to comment
On 21. 3. 2024. at 15:55, bags said:

Realno security u drzavnim sluzbama osim da uradi valjan backup nema neke velike sanse ako su ciljani.

 

Odraditi ispravan hardering servera i mreza, a uz to i imati i disciplinove ljude na svim nivoima je izazov za ozbiljne firme.

 

Mnogi su mislili da je cloud olaksanje i smanjili su budzete za security.

 

ja radim sa privatnim cloudom,tek su tu jebade,nema nikakvih pristupa. Sreca sto  je opustena atmosfera u firmi.

  • +1 1
Link to comment

Za sada povišica 0, bonus više nego duplo manji nego što je rečeno pri dolasku u kompaniju.

  • Tužno 2
Link to comment
3 minutes ago, Sammael said:

Za sada povišica 0, bonus više nego duplo manji nego što je rečeno pri dolasku u kompaniju.

 

Zbog te krize? Kaze mi brat da je neuporediva situacija sad za njega sa prsohlom godinom...

Link to comment

Malo je i do krize a malo i do trzista. Neke firme se muce da ostanu profitabilne a neke koriste to sto je ogroman broj ITjevaca dobio otkaz. Sto bi ti dali povisicu ako mogu za jos manje pare da ti nadju zamenu?

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Malo je i do krize a malo i do trzista. Neke firme se muce da ostanu profitabilne a neke koriste to sto je ogroman broj ITjevaca dobio otkaz. Sto bi ti dali povisicu ako mogu za jos manje pare da ti nadju zamenu?

 

Pa to je to, naravno.

Link to comment
19 minutes ago, Mel said:

 

Zbog te krize? Kaze mi brat da je neuporediva situacija sad za njega sa prsohlom godinom...

Kod nas (u celoj kompaniji, ne samo u Evropi) su svima bonusi skresani jer investitori nisu dozvolili da se isplate veći bonusi iako ima para dok se ne podigne profitabilnost. Suludo jer kompanija postoji vrlo kratko i u growth fazi je (tek 2 klijenta u Evropi).

  • Tužno 1
Link to comment
1 minute ago, Sammael said:

Kod nas (u celoj kompaniji, ne samo u Evropi) su svima bonusi skresani jer investitori nisu dozvolili da se isplate veći bonusi iako ima para dok se ne podigne profitabilnost. Suludo jer kompanija postoji vrlo kratko i u growth fazi je (tek 2 klijenta u Evropi).

 

Rachunica se svodi na to koliko ste lajkli da bezite, a poshto je kriza, manje posla a ljudi u kreditima itd itd...

Link to comment

Kod supruge u celoj firmi svi su dobili povecanje od 7,25 % koliko je bila i inflacija. Neki ljudi su dobro prsli jer su grizli cele godine za bonus.mada u sustini kad se uzme losa trenutna situacija na trzistu niko se nije ni zalio.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Ne znam dal sam rekao, prodali su jedan proizvod iz nase firme, mi u BGu izgleda nismo bili profitabilni prosle godine i odma seci. Otislo u tu drugu firmu oko 80 ljudi (10% kancelarije), za sad samo administrativci, ne IT. U ITu globalno posekli dosta midlmenadzmenta u USA i zamenili ih Indusima. Takodje vidljivo je da ne unapredjuju nase ITjevce vec samo Induse sa kojima rade u timu, dzaba svo znanje, gledaju se izgleda prevashodno troskovi.

 

Ja srecan ako prezivimo ovo ludo vreme. Malo mi i frka da trazim vise, mozda izbijem na neki nivo vidljiv za secu :D 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Ja srecan ako prezivimo ovo ludo vreme. Malo mi i frka da trazim vise, mozda izbijem na neki nivo vidljiv za secu :D 

 

 

Pisala sam vec kako je kolega iz firme unapredjen neposredno pred krizu 2009te. Krenu otpushtanja, jedno od dvoje iz njegovog tima mora da dobije otkaz, dobije on jer je sa unapredjenjem u seniora doio povishicu.

Koleginica ostane zaposlena, on provede 3 godine na klupi dok ga ista firma ne zaposli ponovo posle 3 godine neuspeshnog trazenja posla. na kraju kako god da saberesh skuplje ga je izashlo to unapredjenje nego da nije. Meni bila zanimljiva pricha...

  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...