Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

On 27. 2. 2024. at 0:48, Shan Jan said:

@Lucia jel si ti koristila copilot? 

 

Meni se ne svidja kojom brzinom se gura AI. U firmi gde radim su vec poceli sa treninzima za IT support kako da koriste copilot u svakodnevnom radu. I to ne kao opciju vec kao mandatory deo procedure. Sve to dok se mi ovde smejemo koliko AI i dalje failuje.


Koristim svakodnevno copilots sto privatno sto na poslu, i tu jos razne AI-based tools koji se pojavljuju. Sto god mi povecava efikasnost je dobrodoslo i lako se stvara navika. Niko me ne tera mada normalno postoji podsticaj u smislu koliko je svega toga na izvolite. Cudno mi je to da u tvojoj firmu guraju na silu neke AI tools kao obavezne ako ne pomazu produktivnosti. Cak i da su neki vasi interno razvijeni AI tools pa da budete svi testeri opet mi nije ok.

@radisa za tacku 1, tj. uniformisanje svakakvih data sources - uklj. i unstructured - za to je Microsoft Fabric - pa nad tim idu AI-driven analytic tools.

Link to comment

juče mi HR šapnula da je menadžment naglasio kako performance review i merit increase nisu povezani... jbt, taman sam rekao ćaletu da sam briljirao na performansu :fantom:

Link to comment
On 27. 2. 2024. at 21:24, garmonbozia said:

Radi odlično. Koristimo već par meseci u firmi. 

Na kom jeziku?

Kaže kolega da je probao da snima sastanak na srpskom i da je posle dobio neke gluposti.

Link to comment
5 hours ago, garcia said:

juče mi HR šapnula da je menadžment naglasio kako performance review i merit increase nisu povezani... jbt, taman sam rekao ćaletu da sam briljirao na performansu :fantom:

No commentu ali bukvalno. 

  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, salerokada said:

Na kom jeziku?

Kaže kolega da je probao da snima sastanak na srpskom i da je posle dobio neke gluposti.

Ah, sve na engleskom :)

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Oniks said:

No commentu ali bukvalno. 

 

mislim jasno je meni.
povišica zavisi od toga koliko im trebaš.

bilo je kolega sa lošim performansom ali bukvalno nezamenljivi atm.

Link to comment

Inače jedan važan update za sve koji su koristili olakšice po bilo kom osnovu. Država nije uplatila porez, te radni staž nije vidljiv uopšte u PIO svima onima koji su bili zaposleni po svim olakšicama gde država subvencioniše deo. 

Link to comment
On 28. 2. 2024. at 20:45, Mr.Mxyzptlk said:

ortak se nazlopatio sa domacim firmama i rusima, svi ga odjebase.. da bi sa britancima zatvorio u dva kratka razgovora za 72k/y + bonusi. svidelo im se sto zna golang

 

jos mu rekose da im nisu neke pocetne plate, al kao decent

Golang je odlican,Docker i Kubernetes su napisani u njemu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Realno security u drzavnim sluzbama osim da uradi valjan backup nema neke velike sanse ako su ciljani.

 

Odraditi ispravan hardering servera i mreza, a uz to i imati i disciplinove ljude na svim nivoima je izazov za ozbiljne firme.

 

Mnogi su mislili da je cloud olaksanje i smanjili su budzete za security.

 

Link to comment

dobih povišicu od 8% a šef je zadivljeno pričao kako je to "najveća povišica koju je video ovog merit-ciklusa" :fantom:

o tempora, o mores...

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...