Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

44 minutes ago, bags said:

 

Koliki je bruto koji firma placa na ovih recimo za leada 3650 EUR ?

 

Ovi moji eksterni kad sam im pokazao (kad su odradili cross check sa numbeo) izneverovali.

zavisi od domišljatosti računovođe, stepena poverenja izmešu zaposlenog i poslodavca, nekih dogovora... ako nije domišljat i ide se strogo zakonski, oko 700000 dinara - 5800 € ...

 

Možeš ovde da proveriš zvanični obračun:

https://www.kalkulator.servisracunara.org/

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

E jbg, meni ovaj drugi sajt izbacio više...

 

EDIT:

Mislim da ti tu nedostaje PIO i zdravsveno...

Moguce, ja sam ocekivao da je neto oko 60-65% plate.

Link to comment
52 minutes ago, radisa said:

E jbg, meni ovaj drugi sajt izbacio više...

 

EDIT:

Mislim da ti tu nedostaje PIO i zdravsveno...

Mozda je razlika da li gleda bruto 1 ili bruto 2 

Link to comment
Just now, Lezilebovich said:

Mozda je razlika da li gleda bruto 1 ili bruto 2 

Pa da, ali sustina je koliko ukupno kosta... onaj sajt sto sam linkovao mislim da racuna tacno, jer ima razdvojeno...

Link to comment
23 minutes ago, Shan Jan said:

Sad naleteh na ovu vest za Vroom: Vroom laying off 90% of workforce, shutting down used-vehicle platform

 

:ziga:

 

Kako kompanija koja ima platformu na kojoj se radi trgovina par hiljada koriscenih vozila godisnje postigne da joj akcije vrede 8 milijardi? :gospode:

 

Tako što su izašli na berzu u vreme corone i umeli da prodaju priču investitorima. Te procene su ionako skroz fiktivne, vrednost jedne akcije x broj akcija, ali niko im nikad ne bi platio toliko da kupuje 100% firme. Dobro, Elon se jednom zajeb'o ali to je retko.

Link to comment

neko uspe da se predstavi kao tech kompanija, neko ne uspe

 

ovi koji nisu uspeli su bar pomenuti:

 

 

Link to comment

Ispada da na toj berzi obitavaju samo paljevina koje ne znaju nista o kompanijama cije akcije kupuju i hostapleri koji namerno dizu i spustaju hajp. Zapravo, to je verovatno i istina.

 

Ja ne mogu da opisem koliko puta sam imao situaciju u karijeri gde je neko visem menadzmentu prodao pricu i oni nas pitaju o proizvodu tek pred kupovinu i onda moramo rukama i nogama da se borimo da ne uzmu to sranje. 

Link to comment
On 23. 1. 2024. at 20:42, bags said:

Je li zna neko nesto vise o Harness kancelariji u Beogradu?

Vladan mi je komša pa znam po nešto. On je okupio tim u BG i još nekoliko u Kišinjevu. Znam da je pominjao GoLang. Kanc u Ušću ali naravno svi rade od kuće. Hvalio se da je pokupio sve najbolje ljude što na ime zanimljivog projekta što, po njegovim rečima, odličnih uslova https://www.netokracija.rs/harness-beograd-191228 Ako treba nešto više da se sazna, mogu da ga propitam.. 

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...