Jump to content
IGNORED

Med & druge pčelinje rabote


napadaj

Recommended Posts

9 minutes ago, ToniAdams said:

Mislim suštinski jedemo govna, eno baba ima 96 i kida a ceo život bazira ishranu na belom brašnu, svinjskoj masti i šećeru, sremica jbg 

A dobro jbg jasno je da genetika, fizička aktivnost i energetski balans (mislim na prejedanje, ne dobre vajbove mada su i oni bitni) imaju veći uticaj na životni vek od izbora namirnica. 

 

Meni su med i puter na dobrom belom hlebu sa hrskavom korom vrh vrhova ali ih jedem sa razumevanjem šta radim sedi :D nema teorije da ću da budem zdraviji od toga.

  • +1 5
Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

A dobro jbg jasno je da genetika, fizička aktivnost i energetski balans (mislim na prejedanje, ne dobre vajbove mada su i oni bitni) imaju veći uticaj na životni vek od izbora namirnica. 

 

Meni su med i puter na dobrom belom hlebu sa hrskavom korom vrh vrhova ali ih jedem sa razumevanjem šta radim sedi :D nema teorije da ću da budem zdraviji od toga.

Pa ko nema neko sranje tipa dijabet 2 mislim da je to sasvim dobar obrok

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Desmond Bojčinski said:

 

Ovo je siva zona. Kad je dodavao? Jel nije dodavao ni šećerne pogače za preko zime? 

Ovi što dodaju, jel daju samo preko zime da prežive pošto im sad uzimaju sav med iz košnice? Ili dodaje recimo na bagremu ili lipi kao prvim medovima, pa tako obogaćen med vrca? Ili ga iskoristi samo dok ne razdvoji košnicu i napravi od jednog dva društva i ne vrca? Ili ga daje konstantno tokom cele sezone? Ili samo kad podbaci kampanja? 

 

Ili drugo, šta dodaju? Običan šećer? Fruktozu? Da li dodaje i invertazu ili ostavlja pčelama da prerade? Ili prekuva borove iglice u šećeru pa valja kao med?

 

Da ne idemo u detalje gde je držao košnice, ima li voća, da li se prska to voće, da li ima njiva sa krompirom, uljanom repicom ili lavandom blizu, da li je blizu planinski potok ili Sava, autoput ili topionica sekundarnog metala itd itd.

Pa ne znam šta braniš sad? Otkud znam šta je i kad dodavao ne bavim se pčelarstvom.  Ako pričaš o nekim osnovnim stvarima da bi mu društva preživela i bez kojih se ne može onda da, dodavao je šta treba. Njegov med je med, i ovde i u italiji i na aljasci i prolazi sve analize. Verovatno i tvog oca, osim ako niste od meda kupili stan i vozite novi arteon  :D Ostali su imali viskok nivo šećera ili šta već, i po njegovoj priči ako on prosečno po košnici ima npr 5kg meda ovi imaju minimum četiri puta više, i da nisu muvali sa uzorcima to nigde ne bi mogli da prodaju odnosno izvezu u EU. Jbm li ga, ako su im dedovi i očevi živeli normalno decenijama od pčelarstva kako sad deca koja su nastavila da se bave istim, plus uveli novo drugare koji imaju njuh za biznis, danas nemaju auto ispod 30k.  Plastično kao da su im prodavali godinama mleko sa dozvoljenim nivoom aflatoksina a u stvari ga je bilo pet puta više, al su to na foru zamaskirali.  Bukvalno hiper produkcija meda se odvijala godinama. 

Edited by Remi
Link to comment
Just now, ToniAdams said:

Pa ko nema neko sranje tipa dijabet 2 mislim da je to sasvim dobar obrok

Ne znam, puter da, ali ti šećeri i bela testa...ko govno se osećam posle pola sata-sat. A ima i pun kurac kalorija, a ogladnim brzo opet. I baš malo proteina za tu količinu energije mada i ti proteini su moguće precenjeni.

Link to comment

Ako se stvarno loše osećaš proveri sa nemaš insulinsku rezistenciju.

Svakako je miljama bolje nego sa jedeš ogavnu nutelu na leba.

Plus ako imaš neki trening, jebo proteine, ovo daje bust.

  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, vememah said:

politika.rs/sr/clanak/573254/Zavrsene-analize-meda-od-25-uzoraka-cak-22-falsifikata

 

Ovde su rezultati, potrebno je kliknuti na svaki naziv meda pojedinačno. Za one koji su pali piše šta je dodavano.


https://potrosacizakvalitet.com/мед-испитивање-тржишта/

 

Tri meda koja su prošla test autentičnosti (neki drugi medovi prva dva proizvođača pod sopstvenim brendom ili robnom markom lanaca supermarketa nisu bili u redu):

  Reveal hidden contents

Oi6ss49.png

 

40a3rBi.png

 

IBxnOj8.png

 

 

kad živimo u mafijaškoj državi, više ni med nije valjan, još samo vodu iz vodovoda da pokvare, ako već nisu.... svega toga ne bi bilo da smo sproveli dubinsku lustraciju na vreme, sve humano i lepo , možeš da se baviš čime hoćeš, ali ako si bio u štetočinskoj partiji, predsednik, sekretar, blagajnik, poslanik, kuvar, potrčko , lepilac plakata - nema više nikad u politiku, pa bi nas kur moj uzjašali ovako. 

Edited by Zeleni zub
  • +1 4
Link to comment
21 minutes ago, Indy said:

Ovo mi izgleda malo uverljivije (ne zato što je na engleskom i ima slike, već 'nako.) 

 

https://www.wikihow.com/Verify-the-Purity-of-Honey

 

Npr.

 

a i nekoliko metoda im se poklapa

vrv su prepisali i dopunili

 

ja npr uzimam uvek med od istog čoveka(kolege) koji ima samo med od kestena i mislim da koliko toliko uzimam prozivod koji nije obogaćen prostim šećerima. meni dosta, pogotovu što i nisam neki potrošač 1 tegla na par meseci

 

 

ovaj test sa utrljavanjem sam čuo od predsednika udruženja proizvođača meda u srbiji i do sad mi se nije desilo da ovaj med koji uzimam ostavlja lepljiv trag na prstima kada mi omane prilikom stavljanja u čaj, dok je to redovan slučaj kada uzmem med koji u kafičima služe u onim malim kesicama(za koji verujem da je čist prosti šećer tj da nije prošao pored meda)

 

 

e

@Frile naravno da je laboratorijski metod jedini prihvatljiv, al eto nismo uvek u mogućnosti da nosimo laboratoriju sa sobom kada idemo u kupovinu

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, ToniAdams said:

Ako se stvarno loše osećaš proveri sa nemaš insulinsku rezistenciju.

Svakako je miljama bolje nego sa jedeš ogavnu nutelu na leba.

Plus ako imaš neki trening, jebo proteine, ovo daje bust.

Znači tu insulinsku rezistenciju kapiram ima svaka druga osoba mojih godina. Kad bi se proverila. Meni ćale ima D2, viđena sam dakle i ja, med mi stvarno ne treba a ne bi bilo loše sa bacim i ova testa koja hasam. 

 

Inače sad vidim da postoji jedna jaka stavovska orijentacija spram meda, bukvalno pokreti mogu da postoje :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...