Jump to content
IGNORED

Med & druge pčelinje rabote


napadaj

Recommended Posts

1 minute ago, gospa buba said:

dobro, objasnite meni neukoj (moguce je da vec jeste, pa ja svejedno zaboravila), rekli su da pravi med kristalishe, a da meshavine nece.

 

To je valjda bilo u prvim iteracijama lažnjaka, u međuvremenu su i to usavršili.

Link to comment
11 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

skoro bio neki text o medu u medijima, fazon 90% ispitanih su fake.

 

Bio i na forumu sve sa linkovima na rezultate i slikama onih koji nisu lažnjaci, nego ga zatrpalo veselo čavrljanje o medu.

 

 

Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

On kaže da je med najmanje koristan proizvod od pčela. Korisniji je propolis, pa mleč, pa daleko najkorisniji pčelinji otrov. On se bode svako malo :blink:.

 

+1 na sve. Ćale pekao zanat od jednog što se svako malo bockao pčelama po krstima, lečio si reumu ili nešto. 

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

što je fruktoza problematična? ne znam, pitam

 

jel problematičnija od ostalih šećera

 

Ja imam mali problem sa apsorpcijom iste (pisala na nekoj temi o voću rsnije) i tacno kad se najedem voća u kom prednjači fruktoza ili suvo voće (jabuke, kriške, groždje, suve smokve) nekoliko dana za redom, budem naduta i mogla bih da prdim kako žabac opisuje sestru, "prdela je tako dugo kao helikopter koji se ne čuje posle dva minuta". Kad vidim kakve sve stomačne probleme ljudi imaju of fruktoze budem jako srećna da je samo ovo, ali od tog saznanja vodim računa jer mi bude dovoljno neprijatno. Ispadne da mi je bolje da jedem slatkiš sa šećerom nego dve jabuke :(

 

  • +1 1
Link to comment

Da, reumu ubodi efikasno leče. 

@Zeleni zub

Za med u prodaji, ne znam šta da ti kažem, najbolje imati nekog dobavljača/snabdevača od poverenja, za koga možeš sigurno znati da ga ne zaliva šećerom, ili naći ova tri proizvođača koja su prošla proveru. Očigledno da više ne možeš ni u izvoznike biti siguran kada lažiraju testiranja. 

Link to comment
11 minutes ago, Mel said:

Nisam znala da je fruktoza toliko heavy za obradu. Zanimljivo...

 

Nisam pre obracala toliko paznju na te zasladjivace, ali sad se bas strecnem kad vidim neki proizvod koji ima sve fino u sebi i onda dosladjeno "samo fruktozom", istaknuto kao da je to neka prednost - odmah sam u iš sotono stavu.

Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Nisam pre obracala toliko paznju na te zasladjivace, ali sad se bas strecnem kad vidim neki proizvod koji ima sve fino u sebi i onda dosladjeno "samo fruktozom", istaknuto kao da je to neka prednost - odmah sam u iš sotono stavu.

 

Hm, saharoza ti je pola glukoza pola fruktoza. Davno su mi bili ti ispiti da bih neshto vishe znala da kazem, a zanimljiva je tema svakako.

Link to comment
7 minutes ago, Mel said:

 

Hm, saharoza ti je pola glukoza pola fruktoza. Davno su mi bili ti ispiti da bih neshto vishe znala da kazem, a zanimljiva je tema svakako.

 

Na srecu ima dosta izbora, mora covek samo nauci sta mu smeta a sta godi. Pirincani sirup je dobar za ljude poput mene pa onda gledam da kad kupujem nesto od slatkisa, bude sa tim. (Najvise volim neke kokos stanglice koje imaju tri sastojka i samo pirincani sirup od secera u sebi, jako dobra stvar i slabo zasladjena a i cena im je nobles pa ne zelis da preteras sa tim). Ima i DM neke susam stanglice koje su sa pirincanim sirupom i secerom, od tog mi ne bude nista, a pritom nisu preslatke (mada bi moglo i manje, imaju 30g ukupno secera na 100g proizvoda). Zato hocu da nacuim da pravim sama to jer bih ja jos manje slatko napravil - u stvari ne volim slatko osim sladoleda i tamnih cokolada, problem mi je to sto moram da budem umerena sa vocem i jabukama - živote!

Med sam inace i ranije konzumirala najvise kroz medenjake i eventualno griz ili sutlijas, ali te sad stvari jedem sve bez iceg i samo sa cimetom jer mi je dovoljno slatko samo po sebi, a medenjaci mi nisu teski za podnosenje jer u sebi imaju masti pa ta kombinacija sa medom nije losa. Pritom ne pojedem pola kile medenjaka sta sam sa jabukama umela samo tako.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...