Jump to content
IGNORED

Med & druge pčelinje rabote


napadaj

Recommended Posts

1 hour ago, Remi said:

Ljudi amateri sa par desetina košnica uzimali po 4, 5 k eura kao od šale

 

Ovo je sasvim realna cifra zarade u ok godini kad se pčelari po ps sa minimum 20-30 košnica, i da se košnice voze bar na cer, frušak i na sever bačke npr. Pa neka je i amater. I to samo med da valja i samo na malo. 

  • +1 1
Link to comment

Pa ne, evo živa nisam da saznam jel neko ikad išta izlečio Primedom. Kao astma se leči isto, nije da nisam probala. Kao ne leči, ali eto pomaže u lečenju. Znači med, visokoalergeni proizvod, pa još u kombinacijama s dodacima, za lečenje nečega u čijoj etiologiji dobrim delom učestvuju alergije. Dočim će svet da skače ko oparen na pomen pumpice, ne, gde ćeš to, time se truješ. Ali zato med...

Drugo, jako visoka koncentracija šećera. Treće, težak za želudac. 

Drugarica se jedno vreme ubijala todoksinom i medovima, da pojača imunitet, ništa, bila je bolesna svakih dve nedelje. Mama je kad je imala koksaki jela neku mešavinu, i ležala 6 meseci, uz kekove za srce. Realno, mirovanje je ključno. 

 

Izvinjavam se na offu

  • +1 1
Link to comment

@Svemir Zeka

 

Ne. Med je svašta ali prevara nije. Ne znam drugima, meni je sjajna poslastica koja nastaje kao nusprodukt odličnog hobija, na stranu što se i neke pare zarade.

 

Edit - Što kaže ćale, slatke pare 😁

Edited by Desmond Bojčinski
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, cedo said:

pa jeste, ljudima lek uglavnom padne na pamet kada se razbole

nista kasika meda ujutro, ili zasladiti medom umesti secerom

 

Zašto bih to radila? 

Pametnije je uzeti maslinovo ulje, ako ćeš već nešto da uzimaš, ima preciznije delovanje i manje eventualne štete, ako uopšte

Edited by Svemir Zeka
  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, ToniAdams said:

Ma ima on dobrih stvari da ponudi, tipa antioksidanse i antiinflatorna i antibakterijska svojstva al dosta sam siguran da to ne prevazilazi level nekog suplementa

Možda ima dobre, ali i loše. Alergen je, pun šećera, nezdrav za želudac. Ovo prvo pod jedan. 

Desboj, skontala sam da se baviš time, jasno je da ti je dobar 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Možda ima dobre, ali i loše. Alergen je, pun šećera, nezdrav za želudac. Ovo prvo pod jedan. 

Desboj, skontala sam da se baviš time, jasno je da ti je dobar 

Jel ti uopšte ne trošiš šećer i slatkiše?

Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Zašto bih to radila? 

Pametnije je uzeti maslinovo ulje, ako ćeš već nešto da uzimaš, ima preciznije delovanje

 

naravno da treba uzeti i maslinovo ulje

i beli luk

i voce i povrce

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...