Jump to content
IGNORED

Med & druge pčelinje rabote


napadaj

Recommended Posts

Pričamo o medu po n-ti put na n-toj temi, ali evo kao fun fact: moja rodjaka koja sa muzem pčelarom trosi taj njihov propolis i med za sve zivo ima decu koja su bolesna bukvalno svake tri nedelje, a onda i njih dvoje zatvore krug.

Takodje komšinica koja za kašalj uvek daje detetu med sa komoračem i nečim u vidu sirupa - dete joj mnogo gore prolazi nego moj žabac. I svaki put mi Kaze da mu dam pre to nego neki sirup za kašalj a ja ne vidim da bilo šta pomaže, osim sto je taj med sa komoračem duplo skuplji od redovnog sirupa za kašalj.

  • +1 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
12 hours ago, Heaviside said:

Meni su med i puter na dobrom belom hlebu sa hrskavom korom vrh vrhova ali ih jedem sa razumevanjem šta radim sedi :D nema teorije da ću da budem zdraviji od toga.

i na dobrom crnom hlebu i na svakom dobrom hlebu slatki doručak No. 1

mi smo u detinjstvu uvek, ali uvek imali teglu domaćeg meda na radnom stolu u kuhinji. 
med i rakija su se u mojoj kući uvek kupovali “proverenim” kanalima van lananca trgovine. kada je umro poslednji čovek koji je iz hobija gajio pčele, a za čiji med smo znali pouzdano kakvog je kvaliteta, prestali smo da kupujemo med. ponekad kupim u nekoj radnji ili na sajmu meda najmanju teglicu da me želja mine, al nije mi to ni izbliza to. u kancu imam neku teglicu što mi je koleginica donela iz grčke pre 2-3 godine… 

zašto se med uzima ujutru?

zato što nema bolje meditacije na svetu nego da zahvatiš kašičicom pa onda pustiš tubicu meda da pada na ravnu površinu u tegli (ili na ravnu površinu tosta premazanog puterom), s tim da stubić meda pravi majstori medosipanja izvajaju da bude milimetar tanak… good old days.

 

jako sam volela dobar med i laskam sebi da (kao i kvalitetan sir i kajmak sa domaćih visoravni) umem da ga prepoznam. rakiju već ne, pošto ne pijem.

 

p.s. neka neko javi čedi da je svaki šećer - šećer, isto hemijsko jedinjenje, bez obzira na to iz koje namirnice vodi poreklo. razlika je u ostalim kvalitetima koje neka namirnica ima, kao i u procentu šećera po jedinici mase.

 

Link to comment
30 minutes ago, pt 2.0 said:

...

 

p.s. neka neko javi čedi da je svaki šećer - šećer, isto hemijsko jedinjenje, bez obzira na to iz koje namirnice vodi poreklo. razlika je u ostalim kvalitetima koje neka namirnica ima, kao i u procentu šećera po jedinici mase.

 

i to je u sushtini to. ko nije alergichan i nije velja ilic, taj ce izist kahicshicu meda tu i tamo jer voli, pola kila chokolade ce pozderati kasnije u cugu i to je tako :hihi:

  • Haha 3
Link to comment

to je ta velja ilić srbija za kraduckanje , u kojoj se sve rešava rakijom , bolest leči medom, belim lukom i vradžbinama, posao dobija kafanom..psihotični dečkić je uveo i vinski egzibicionizam u sve to, sad se dilovi prave uz čašu skupog vina, a u vreme velje selje to je bilo uz rakijštinu i med

  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment

Problem sas Fruktozom  je i da ne izaziva osecaj sitosti kao Glukoza na primer.Mehanizam gde fruktoza cak izaziva osecaj gladi i samim tim pojacava prejedanje.Pojedes jabuku i brzo si gladan.Mehanizam za przivljavanje i nabacivanje zaliha za zimu.

Link to comment
6 hours ago, ToniAdams said:

jeste fruktoza posebno potencijaklno štetna jer se u celosti metaboliše putem jetre i ona je upravo najviše odgovorna za ins rezistenciju i sve što sledi

 

 

evo odje je objasnjeno npr

https://www.pennmedicine.org/news/news-releases/2020/june/the-gut-shields-the-liver-from-fructose-induced-damage

Sve sto treba o mokracnoj kiselini,fruktozi i homo sapiensu kao vrsti.

Link to comment

Med je dobar suplement, nije najlekovitiji na svetu, a nije ni čist šećer kako neki od vas ovde žele predstaviti, a rokamo svakako organizam na mnogo gore načine šećerima. Med i ostali proizvodi od meda su odlični protiv bakterijskih upala (npr. upalu grla, propolis razbija za jedno veče u kombinaciji npr. sa pola kašike šećera od koga se plašite), odličan je za podizanje imuniteta (stavljati ga u čaj, jesti ga sa malo limuna i putera, ili uzeti koju kašiku bez dodataka), svakako ne leči sidu i rak. 

Ove batice su sigurno naknadno dodavale kilograme šećera, tako dobijaju velike količine čak i sa malim brojem košnica, a proizvod im je čisto đubre. Nažalost, 80% meda je kod nas takvo, a ovo što se prodaje po prodavnicama je u još manjem procentu pravi med po svemu sudeći. 

  • +1 7
Link to comment
10 minutes ago, Facundo Orellana said:

Med je dobar suplement, nije najlekovitiji na svetu, a nije ni čist šećer kako neki od vas ovde žele predstaviti, a rokamo svakako organizam na mnogo gore načine šećerima. 

saglasan sam, ono - nije nektar bogova, al ako je original i pun kvalitet, treba ga jesti svaki dan pomalo... kog proizvođača bi preporučio? 

Link to comment

Negde (ne mogu da nađem gde) sam čitao tekst koji je pisao neki lekar, poenta njegovih reči je da su lekoviti sastojci koji se nalaze u medu (ne u propolisu nego u običnom medu) u jako maloj koncentracji u odnosu na prisutan šećer, tako da bi trebalo uzimati ogromne količine meda (t.j. šećera) da bi se došlo do koncentracija lekovitih supstanci koje mogu imati efekat. Drugim rečima, korisni efekti meda su mit.

Edited by Frile
  • +1 8
Link to comment

Odrasla sam u porodici koja je imala svoj med.

Nas 4-5 dece sedne oko stola, strina stavi u sredinu duboki tanjir i u njemu meda kao supu da servira :D, a med taman, šumski, tečan ali dosta gust. I svakome po kašiku krišku crna leba, ali onog teškog, dosta vlažnog leba, kao onaj švapski.

E to su bili dani.

Sada u kući imamo uglavnom kestenov med, on malo gorči, navodno je jedini kojeg bi mogli da konzumiraju (u malim količinama, naravno) i dijabetičari.

Pčelar od koga nabavljamo taj med je i sam dijabetičar i na insulinu je 35 godina. On kaže da je med najmanje koristan proizvod od pčela. Korisniji je propolis, pa mleč, pa daleko najkorisniji pčelinji otrov. On se bode svako malo :blink:.

Lik nije dijabola, ima silu nekih priznanja a poslednjih godina je često po Sloveniji i tamo njima drži predavanja o apitoxinu.

Link to comment

dobro, objasnite meni neukoj (moguce je da vec jeste, pa ja svejedno zaboravila), rekli su da pravi med kristalishe, a da meshavine nece. i sad ja, slepica, u radnjama uzimam kristalisan, ako mogu da biram teglu. i mislim boooze kako sam pametna. i sad imam dve tegle maksijevog fejk kristalisanog meda :isuse:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...