Jump to content
IGNORED

Med & druge pčelinje rabote


napadaj

Recommended Posts

1 minute ago, ToniAdams said:

Jel ti uopšte ne trošiš šećer i slatkiše?

Ni izbliza koliko slano. Stavim šećer u kafu, tu baš ne ide med. Osim togs, pijem vrelu kafu, dakle, ubistvo za med

Link to comment
Just now, gospa buba said:

ima i ko prosto voli med bez ikakvih ochrekivanja :unsure:

Meni se prijeo jednom u sto godina i kupim u jebenom supermarketu neki bio od bagrema, jbt kakva kidalica, bolji od bilo kog domaaaceg 

Link to comment
4 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ni izbliza koliko slano. Stavim šećer u kafu, tu baš ne ide med. Osim togs, pijem vrelu kafu, dakle, ubistvo za med

Joj slatka kafa bljak.

Pa med je potencijalni alergen ali ništa više od bilo čega kupovnog, zapravo ozbiljni proizvođaci mogu mnogo toga da uklone filtriranjem, ima ipak niži glikemijski indeks od šećera i nabrojana antibakterijska itd svojstva, dakle nisu konkurentni uopšte.

Mislim to pričam ja koji sam navučen na reciklirani šećer koji prave od pacova sa šećernom bolešću.

Edited by ToniAdams
  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, ToniAdams said:

Ma ima on dobrih stvari da ponudi, tipa antioksidanse i antiinflatorna i antibakterijska svojstva al dosta sam siguran da to ne prevazilazi level nekog suplementa

Sve to može i bez da jedeš čist šećer uz antioksidanse. Mislim, ako je cilj zasladiti se, onda OK, bolje med nego toblerona, ali priče da je zdravo da gruneš šećerčinu svako jutro su smešne. Kome je do zdravlja ima 101 drastično bolju varijantu od meda.

 

 

  • +1 3
Link to comment
Just now, Heaviside said:

Sve to može i bez da jedeš čist šećer uz antioksidanse. Mislim, ako je cilj zasladiti se, onda OK, bolje med nego toblerona, ali priče da je zdravo da gruneš šećerčinu svako jutro su smešne. Kome je do zdravlja ima 101 drastično bolju varijantu od meda.

 

 

To i kažem.

Plus bih voleo da se lekovito i recimo korisno ne koriste kao sinonimi ali tradicija jbg.

Da odličan je kod zarastanja rana fakat.

  • +1 2
Link to comment

Bacila sam pogled na to filtriranje, kaže možeš da rikneš od alergije u stvari od nefiltriranog eventualno od propolisa. Ali takođe kaže i da taj sadrži najviše antioksidanata. Uglavnom, meni lično ne koristi, deci možda u musli da se stavi i to je to. Ali ta navikana lekovitost, u to se veruje i na to mislim, nevezano od Tonija sad

 

Link to comment
20 minutes ago, Svemir Zeka said:

Zašto bih to radila? 

Pametnije je uzeti maslinovo ulje, ako ćeš već nešto da uzimaš, ima preciznije delovanje i manje eventualne štete, ako uopšte

Samo treba pogoditi ulje od prave device ,tu ima fejkova isto koliko sa medom 

 

A konzumiranje meda ujutru pretpostavljam da bi trebalo da bude kao dezinfekcija grla ili protiv bakterija ,da se polako razliva po jednjaku ,antiseptik 

  • +1 1
Link to comment

neki medažija mi je svojevremeno prodao foru kako jedino može da se proveri da li je u med dodavan šećer u nekom delu procesa pravljenja, a da to može svaki kupac da proveri(naravno ne u supermarketu)

 

kada kapneš med u šake i protrljaš ne bi smele ruke da budu lepljive, drugo je nešto da ga pališ šibicom pa ko kod pape ako je crni dim onda ima cukra

  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...