Jump to content
IGNORED

Med & druge pčelinje rabote


napadaj

Recommended Posts

Kupih malopre kod drugara med od uljane repice. To je ova tegla skroz levo koja štrči ko albino Finac u Africi, druge dve su livadski i suncokretov. Nisam ga još probao, ali vidim da mu je i struktura drugačija nego kod svog drugog meda koji sam ranije video.

 

dt1wfwg.png

 

 

 

Koji med po Maksiju i sličnim radnjama valja?

Link to comment

Та скроз лево изгледа океј, бела, такав је репицин визуелно. Сунцокретов такође треба да буде кристалисан, јер кристалише екстремном брзином, недељу дана по вађењу из кошнице. И трећа тегла, ливадски, такође треба да кристалише у првих 6 месеци, али је можда за потребе пуњења тегли - декристализован на дозвољеним температурама, у скорије време. То је све што ти могу рећи овако, погледом, оком... јер једине поуздане провере су лабораторијским анализама, и то чак оне савременије лабораторијске методе обарају резултате досадашњих...

Edited by Duhovnost, ljubav i med
Link to comment

Нисам ни рекао да има грешке. Поверење је кључ ту. Само очекуј да ти тегла са сунцокретовим кристалише у наредних 5 дана. Да те не изненади, биће иста као тегла са репициним, само жуте боје.

Link to comment
4 hours ago, napadaj said:

Kupih malopre kod drugara med od uljane repice. To je ova tegla skroz levo koja štrči ko albino Finac u Africi, druge dve su livadski i suncokretov. Nisam ga još probao, ali vidim da mu je i struktura drugačija nego kod svog drugog meda koji sam ranije video.

 

dt1wfwg.png

 

 

 

Koji med po Maksiju i sličnim radnjama valja?

 

Ovo je klasični od uljane repice u takvom stanju da je za mazanje, moj suprug tamani takav - u Nemačkoj je on pojam kao med za mazanje na hleb za doručak (barem u krugu ljudi koje ja znam)

Link to comment
2 hours ago, Azdaja said:

I ja jurim dobar med po BG ako neko ima dilera neka javi. :D

Pcelarev sin se do sada pokazao kao vise nego ok.

kontakt na fb/ig i dostavlja na adresu

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
Pcelarev sin se do sada pokazao kao vise nego ok.
kontakt na fb/ig i dostavlja na adresu
To ovde kod nas u Gandijevoj?







... Shiit has hit the fan

Link to comment
12 hours ago, Valkyrie said:

@napadaj javi baš utiske o tom belom medu, nikad videla nisam :mellow:

То је једна од најстабилнијих паша, уз сунцокретову, те две врсте меда нико нема потребе да фалсификује, јер су прилично извесне. Зато је покретач теме начинио одличан избор у куповини. На пример, поређења ради, са "чувеним" боровим "медом" ствари стоје овако: https://spos.info/klepan-kamen-bolje-melje/ , а сви су чули за боров који у земљи не постоји, док за репицин који постоји и који је чест, мало ко зна. То је зато што људи воле "егзотику" , а не воле "обичност", и врло често не воле кристализацију која је нужан и природан процес. А код репице и сунцокрета је кристализација експресно брза, те две врсте готово да уопште не егзистирају у течном стању 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Pošto u krugu prijatelja/rodbine nemam nijednog proizvođača od koga bih mogao da kupim med i budem siguran da sam kupio pravu stvar, osuđen sam na kupovinu meda po supermarketima... zanima me kako se (među boljim poznavaocima, bilo meda uopšte, bilo nekih insajderskih informacija) kotira med "Krnjevac"? Konkretno bagremov, koji namjeravam da dajem djetetu, ali i generalno. Zafaljivam unaprijeT.

 

A i ako je neko već voljan da podijeli svoje stručno znanje, zanima me vrijede li čemu medovi iz Makedonije (koji su po supermarketima u CG u prosjeku dvostruko jeftiniji od rečenog Krnjevca, a i više nego dvostruko u odnosu na neke lokalne proizvođače)?

 

 

  • +1 1
Link to comment

Umene se u diskontima med uvezen iz Bugarske i pakovan u Italiji ceni za 3€/kg što mi je šok koliko je ta kontrola nekoga i nečega nemoguća ako ne i nepostojeća pored slobodnog tržišta.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
On 16.11.2022. at 0:25, Pantelija jr said:

Pošto u krugu prijatelja/rodbine nemam nijednog proizvođača od koga bih mogao da kupim med i budem siguran da sam kupio pravu stvar, osuđen sam na kupovinu meda po supermarketima... zanima me kako se (među boljim poznavaocima, bilo meda uopšte, bilo nekih insajderskih informacija) kotira med "Krnjevac"? Konkretno bagremov, koji namjeravam da dajem djetetu, ali i generalno. Zafaljivam unaprijeT.

 

A i ako je neko već voljan da podijeli svoje stručno znanje, zanima me vrijede li čemu medovi iz Makedonije (koji su po supermarketima u CG u prosjeku dvostruko jeftiniji od rečenog Krnjevca, a i više nego dvostruko u odnosu na neke lokalne proizvođače)?

 

 

nemam nikakvo znanje ni stručnost osim što volim med i u njega se kunem. preferiram baš bagremov i trenutno imam taj krnjevac u kući. nešto mi je mnogo redak, pa sujmam da nije pravi... ali olakšava mi kašalj i generalno nisam umrla od njega pa računam da je ok.

imam kolegu na poslu čiji je ćale kralj pčelara, a i on mu je pomagao u poslu, izdavali su i časopis... pokušavala sam da mu izvučem koji proizvođač je proveren... ne vredi. uvek me smunta, proveriće, ovo, ono i na kraju nikad ne dobijem informaciju. a moja baba koja je ljubitelj a i gajila je par godina nekoliko košnica, ne ume da objasni kako da prepoznam.

 

nadajmo se da će nas neko prosvetliti

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...