Jump to content
IGNORED

Med & druge pčelinje rabote


napadaj

Recommended Posts

Med je u svim zemljama problem. Sigurniji si sta stavljaju u parizer nego u med a cena bukvalno nista ne mora da znaci. Pisala sam vec, u Nemackoj su neki od najskupljih medova pali na testovima. Ispade bolji onaj dovucen iz Cilea i pomesan sa rumunskim nego domaci.

 

Link to comment
27 minutes ago, aram said:

I goveđa mast, a o svinjskoj i da ne govorim, ima visok nivo štetnog holesterola, za razliku od maslinovog ulja.

Ionako će svako jesti na šta je navikao, i to je to. Viđala sam neke pokušaje promene prehrambenih navika, retko se ko zadrži na tome a da nije potpuno promenio sredinu gde živi, čime se bavi i tako dalje. 

  • +1 1
Link to comment
48 minutes ago, Zeleni zub said:

znači, kad nađemo pouzdanog i poštenog snabdevača to je kao da smo našli suvo zlato i dijamante? 

pa ne. kad nađemo takvog, mi ga trajno banujemo.

osim tiha-voda-breg-roni elenika, taj bi našao put do svakog proizvođača svake hrane i pića na svetu.

 

Link to comment
12 hours ago, Facundo Orellana said:

Med i ostali proizvodi od meda su odlični protiv bakterijskih upala (npr. upalu grla, propolis razbija za jedno veče u kombinaciji npr. sa pola kašike šećera od koga se plašite), odličan je za podizanje imuniteta (stavljati ga u čaj, jesti ga sa malo limuna i putera, ili uzeti koju kašiku bez dodataka), svakako ne leči sidu i rak. 

 

ja bih zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista voleo da vidim bilo koju naucnu studiju koja ovo potvrdjuje.

 

med jedem jer mi se svidja,

uzmem i ja propolis ponekad kad me boli grlo, al iskreno nisam uopste siguran da li prodje samo od sebe ili bas od njega (jer cim je nesto ozbiljnije, naravno da ne prodje brzo)

  • +1 4
Link to comment
7 minutes ago, Zverilla said:

ja bih zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista zaista voleo da vidim bilo koju naucnu studiju koja ovo potvrdjuje.

 

med jedem jer mi se svidja,

uzmem i ja propolis ponekad kad me boli grlo, al iskreno nisam uopste siguran da li prodje samo od sebe ili bas od njega (jer cim je nesto ozbiljnije, naravno da ne prodje brzo)

 

Chitava medicina pochela je od prirodnih proizvoda. Naravno da prpolis ima neka antimikrobna dejstva. Koja i koliko zavisi i odakle je med, za ove 'medove' iz radnji je verov pitanje ima li i koliko icheg korisnog u smesi.

  • +1 1
Link to comment

msm sad niko ovde ne uzima med umesto antibiotika i ne koristi ga kao primarni lek(sem velje ilića), al malo smara ovo potraživanje naučnih studija o učinkovitosti istog

 

nek uzima ko šta hoće, i šta misli da mu prija

 

 

 

meni je npr mast od propolisa br 1 i niko me ne može ubediti da je sranje, placebo niti mi treba bilo kakvo naučno istraživanje da znam da mi odgovara i da sam njome izlečio jedan problem zbog kog sam se vukljao po dermatolozima mesecima bez uspeha

  • +1 4
  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

msm sad niko ovde ne uzima med umesto antibiotika i ne koristi ga kao primarni lek(sem velje ilića), al malo smara ovo potraživanje naučnih studija o učinkovitosti istog

 

nek uzima ko šta hoće, i šta misli da mu prija

 

 

 

meni je npr mast od propolisa br 1 i niko me ne može ubediti da je sranje, placebo niti mi treba bilo kakvo naučno istraživanje da znam da mi odgovara i da sam njome izlečio jedan problem zbog kog sam se vukljao po dermatolozima mesecima bez uspeha

Rad izgleda sasvim legitimno (u vrhunskom časopisu, ako ništa drugo). Naučni radovi moraju da se finansiraju iz nekog izvora (da li su sredstva državna, privatna, ili mešovita - uvek se mogu dovesti u pitanje... zato postoji peer review.)

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...