Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

Lupio plus 1, slažem se generalno ali jeste problem ako se ta usta ni ne rode jer se zbog poroka plašiš da imaš porodicu. Ne ulazim u opravdanost straha, to je individualno, ali porok koji te spreči da imaš decu (koju želiš da imaš!), to je već problem.

 

Meni ovako skroz površno ne deluje da Zli zbog toga nema porodicu, mada često to pominje i deluje mi kao da se kaje što je još uvek nije zasnovao. On sam kaže da misli da se ne bi kockao da ima neki dublji smisao i pominje porodicu u tom kontekstu. Ja mu, ponovo krajnje površno, verujem. Ne deluje mi kao osoba koja bi se svojoj deci usrala u život, deluje da bi našao snage.

 

Ipak, kajem se što sam se usudio da dajem takve savete. Stvar je kompleksna i jedini pravi savet je da naš drug Zli potraži pomoć u lečenju od bolesti zavisnosti.

Edited by Heaviside
Link to comment
Just now, pbg12345 said:

sta si sklono, jel dojava neka bila? :ohmy:

Jeste, objasnili kako da se sledeći vikend odradi arbitraža, ali se bojim da ih kladioničarska mafija ne kokne zbog toga... :fantom:

Link to comment

ja sam davno pre kladionica znao jednog bogatog čoveka (za tadašnje pojmove), poslastičarnica u jedinoj bg pešačkoj zoni, radionica u mojoj ulici, kod zoo vrta

 

od jednog dana više nije bio bogat (za tadašnje pojmove), sve je to izgubio na kartama

 

ekipa iz arkada dođe da igra basket u pare, zafali im jedan, uzmu nekog od nas basketaša i ili dobiješ batine ili prođeš k'o car

 

posle su dovodili kerove da se biju, a okolo se kladili šibicari koji su nekom dživdžanu zveknuli tog dana ceo pazar na kuglicu iz malog prsta

 

svu tu kocku koju sam sporadično sretao je pratila neka sumorna atmosfera, sve je bilo amaterski, a brutalno

 

preferans sam prestao da igram kada je drugar hteo da uozbiljimo igru nekom smešnom cifrom

 

posle sam na poslu video da od verovatnoće i statistike niko nije pobegao, ali neću da igram tamo gde je verovatnoća jedina

 

shvatam zavisnosti i podložan sam im, kao i svaki slab čovek, ali baš zato ne prilazim ni blizu, nikada ne bih uplatio ni 10 rsd na nešto

  • +1 1
Link to comment

Taman posla sa se hvalim, za mene su ovakvi likovi bolesni, znam dosta i gorih od mene ali je zanimljivost da je veliku vecinu cupala porodica finansijski, pokrivali im uglavnom kamate u koje su upadali. Kod mene je fazon sto sam pre par godina prvi put poceo da zaradjujem solidne pare a da to nije od same kladionice kao nekad nego od te trgovine kolima gde sam se bas pronasao ali eto zavrsila se zbog jebenog rata, skokom cena samih kola i jacanjem franka u odnosu na euro. Vise pominjem jer se cudim samom sebi kako po ko zna koji put upadam u trans iako znam ishod, ovakvi padovi i preokreti koje dozivljavam na singlovima bi vecinu odavno ubedili da sreca nije na njihovoj strani ali eto, bio uporan i opet izduvao, ovaj put 20 i kusur za par nedelja. Stravicna cifra za malog obicnog coveka, bukvalno se u ovih par meseci igranja u zadnje dve godine usrao sebi u ostatak zivota, ostalo mi ne nesto para ali zivecu opet kao klosar generalno a o psihickim posledicama da ne pricam, tu je dozivotno ostecen mozak.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Sto se tice droge, operisan od toga, nisam probao cak ni travu ni kad smo kao mnogo mladji isli za 1. maj redovno negde pa bilo svega, plus ovako je isto bilo milion prilika ali jok, valjda sto mi smeta dim uopste pa nisam ni cigare znao da pusim kad sam kao probao. Za porodicu covek mora biti stabilan, ambiciozan, ukratko normalan a ne da zivi od danas do sutra i da ga u zivotu radi samo adrenalin od kladionice i malo da vezba i roka kardio, i eventualno lozenje na zene (konkretno gluteuse najvise) kad nema kockarskog ludila. Ja da imam sestru neku, nikad joj ne bi' pozeleo ovakvog lika za brak ili nesto ozbiljno jer se ne bi leba najela sa mnom. Za ortacko druzenje da, za nesto vise ni slucajno. Nego lepo neki HR menadzer u stranoj firmi, programer, veb dizajner ili ako bas mora direktor necega... Advokat, doktor, kockar klosar, trgovac automobilima i jos neka "zanimanja" - to nikako.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment



Advokat, doktor, kockar klosar, trgovac automobilima i jos neka "zanimanja" - to nikako.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk




:mad: WTMIL

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

  • +1 4
  • Haha 4
Link to comment

Otprilike najgori ljudi, puni sebe iako su bitni samo u svojoj bransi a izvan toga jedan go kurac. Naravno da nisu svi takvi ali ovo sto znam lokalno dobar deo su ili cudaci ili ludaci, cak vise advokati nego doktori. Evo recimo nas Moca je ljudina ali njega i ne smatram advokatom koliko uspesnim kosarkaskim menadzerom koji pokriva Rumuniju, Gruziju i ostale zemlje kosarkaske velesile. Mada je istovremeno i trgovac automobilom jer godinama prodaje svog Pezoa, znaci ipak los covek.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • Haha 4
Link to comment

Treba da ga proda dosta ispod cene i da krene da vija arbitrazu, tako ce za par meseci izvuci pare od Pezoa.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

posle, kad ga krene kladza, moze i da batali advokaturu i postane pravi covek.

 

ti bi mogao da budes lajf kouc i da pravis pare na tome. taman nema toga na onoj listi vrljavih zanimanja.  :D

  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...