Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

Po svemu sudeći, iza te Instagram grupe stoje kladionice.
Ne znam zasto, na cistom su minusu.

Posto sam opet prokockao ogromne pare u mesec dana, od danas cu da zivotarim uz pomoc arbitraze. Prvi par danas:

Kresi - Bublik tenis, finale Njuporta. Tajbrejk DA uplatio u kladionici X po 1.7 a tajbrejk NE u kladionici Y po 3.2, ukupno usao 31 000 a dobitak na oba mi je 33 600, znaci 2600 plusa sta god da bude. Sad imate i dalje ovih 3.2 u jednoj kladionici ali je prva kvota korigovana na 1.55, i dalje ima razlike ali oko 4.5% a ja sam uhvatio na 10%.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Evo sta mi je program izbacio, samo nemam nalog u 365.rs a to je samo onlajn kladionica pa ne mogu da uplatim jbgc0fe7da17dcdaef06ee86790fde5ff8c.jpg

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Za nas pocetnike, sta znaci arbitraza sa razlikama u kvotama? :huh:

Arbitraža kao koncept je kad s jednom stvari "trguješ" na dva mesta i koristiš različite cene. Npr. klasičan primer je razlika u ceni akcije na dve različite berze. Kupiš recimo Intel u New Yorku za 40 i prodaš u Frankfurtu za 40.1, jer se cena još nije ustalila. 

  • +1 2
Link to comment

То је најпаметнији начин ако се већ човек клади али и ту има баш доста јебавања.

 

Ево та горе квота 1.55 је можда била толика чим су избацили понуду али верујем да су јако брзо реаговали и кориговали исту јер је сад рецимо 1.30. Значи мораш експресно да реагујеш а ни то ти ништа не гарантује јер могу исту да ти смање на самој верификацији а ти си већ уплатио рецимо ову другу по 3.4 и онда си у проблему.

 

Иначе је квота 4 у моцарту да ће бити тб (можда негде има и више) чуди ме да је програм то превидео.

Link to comment
2 hours ago, goofs said:

Za nas pocetnike, sta znaci arbitraza sa razlikama u kvotama? :huh:

U sustini, uhvatis kvote na istu utakmicu u razlicitim kladionicama koje ti garantuju dobitak bez obzira na ishod. Samo sto je verovatno dobitak mali, pa moras da igras sa velikim ulozima

u moje vreme se to zvalo "sure bet"

Edited by Lezilebovich
  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, Zli Gli said:

Evo sta mi je program izbacio, samo nemam nalog u 365.rs a to je samo onlajn kladionica pa ne mogu da uplatim jbgc0fe7da17dcdaef06ee86790fde5ff8c.jpg

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

 

ako ovo dobro čitam ti na "Ne" moraš da odigraš duplo više novca nego na "Da" kako bi imao siguran dobitak?

ali onda garantovani profit u slučaju "Ne" nije 6,07% već 3,33%. dok u slučaju "Da" je profit čak 13,3%.

 

probao sam i računicu da ono što je potencijalni dobitak na "Ne" mi je ono što ulažem na "Da".

onda sa ishodom "Ne" nema ukupnog dobitka, tačno si na nuli. a sa "Da" 11,4%.

manji dobitak, ali se manje ulaže nego u prethodnoj računici.

 

kako god - ne dobijam ovih njihovih 6,07%.

ne razumem.

 

Link to comment

Pa uradiš matematiku da je na oba tiketa isti dobitak, recimo u ovom slučaju 15.500 na 10.000 uloženih na ne a 15.500 na 4600 uloženih na da. Dakle uložio si 14.600 a dobitak je 15.500, 900 dinara razlike

Sent from my DN2103 using Tapatalk



  • +1 2
Link to comment

Da, jasno mi sad, u suštini tražiš X i Y tako da su

 

X*k1 > X+Y i Y*k2 > X+Y

 

Ovo je zapravo izuzetno lako za izracunati, neverovatno mi da se neko ranije nije dosetio da isprogramira. Pretpostavljam da je najveci problem zapravo jurenje kvota uzivo, posto sumnjam da ti kladionice isporuce to tek tako.

S druge strane, isto tako je lako i ugasiti ovakve pojave, samo treba da kladže podele liste izmedju sebe.

Link to comment

Svi prate americku kladzu pinnacle i koriguju na osnovu njih, neki manje neki vise, neki brze a neki sporije. Licno sam se uverio da se i pored silnih blokada mogu uzimati pare od arbitraze a to sto sto smo vecina nas bolesni kockari je sasvim nesto drugo. Ovi programeri i strpljivi tipovi mlate lovu na tome.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Moje kolega je svojevremeno, ima jedno 10ak godina, pravio program za praćenje kvota različitih kladionica, baš zbog ovog. Tom liku je inače bio zabranjen ulaz u jedno 85% kladži.

Mislio sam daje ovo standardna stvar.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...