Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

Uuu, za lajfkoucove i fitnes influensere ide poseban krug pakla, nemoj da pocinjemo o tome. Dobar je nas Moca, kakvih ima...

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • Haha 2
Link to comment

@ZliGli druže forumski, drži se...
Ovo za porodicu grešiš, mada ja ti nisam neko ko može iz iskustva da te savetuje.
Samo kao neko ko će žaliti čitav život "što nije".
Ti imaš vremena, možeš ti to...



....shiit has hit the fan.

  • +1 1
Link to comment
On 19.7.2022. at 7:11, Zli Gli said:

Taman posla sa se hvalim, za mene su ovakvi likovi bolesni, znam dosta i gorih od mene ali je zanimljivost da je veliku vecinu cupala porodica finansijski, pokrivali im uglavnom kamate u koje su upadali. Kod mene je fazon sto sam pre par godina prvi put poceo da zaradjujem solidne pare a da to nije od same kladionice kao nekad nego od te trgovine kolima gde sam se bas pronasao ali eto zavrsila se zbog jebenog rata, skokom cena samih kola i jacanjem franka u odnosu na euro. Vise pominjem jer se cudim samom sebi kako po ko zna koji put upadam u trans iako znam ishod, ovakvi padovi i preokreti koje dozivljavam na singlovima bi vecinu odavno ubedili da sreca nije na njihovoj strani ali eto, bio uporan i opet izduvao, ovaj put 20 i kusur za par nedelja. Stravicna cifra za malog obicnog coveka, bukvalno se u ovih par meseci igranja u zadnje dve godine usrao sebi u ostatak zivota, ostalo mi ne nesto para ali zivecu opet kao klosar generalno a o psihickim posledicama da ne pricam, tu je dozivotno ostecen mozak.
 

 

Sam si napisao, klinci koji imaju u glavi da postoji kapital il kuca, koju ce neko da proda, ulaze lakse u kolo. Tvoj problem je izgleda sto si u stanju da napravis pare kojima kasnije mozes da pravdas ulazak. Treba da prihvatis deo ponasanja, da volis da se pomalo bavis kladionicom, kao sastavni deo, al da pravis manje para lol. Tako da ti je svaka kriza istovremeno i sansa, e sad izvini ako se pravim pametan al deluje da ces da se izvuces vremenom, pa kada opet napravis vecu lovu mozes da ostavis isti nivo ucesca, to je nesto slicno nekim drugim obrascima ponasanja gde postoji steta ako npr pocnes da negiras postojanje necega il potiskivanje, kao ne znam koliko velike mane u sebi. Nisam toliko siguran u ovo sto sam napisao al svi imamo vrv neku vrstu zavisnosti, pa na osnovu iskustva deluje mi da je prvi korak prihvatanje, sto si ti vec obavio. klinci ne rade taj korak dok imaju ledja.

Edited by villiem
Link to comment

Nisu samo klinci, znam par ljudi svojih godina koji su se usrali roditeljima u zivot, to je pokrivanje kamata, prodaja svega i svacega da bi se pokrili dugovi, ma haos. Ja s caletom nemam kontakt dve decenije otprilike a i da dodjem u situaciju da ga pitam da me cupa, verovatno bi rekao ovima roknite majmuna, ko ga jebe sto se uvalio u sranje. Sasvim legitimno razmisljanje. Keva opet je radom napravila te dve nekretnine sto imamo i svaka joj cast na tome ali ne bi ni ona pomagala oko ovoga ako ne bi doslo do pretnji oruzjem, do zadnjeg stadijuma, a nece doci do toga. Ja sam sjebao samo svoj zivot i donekle kevin jer me trpi sa promenama raspolozenja (kao i ja nju, ceo zivot je na nekim sedativima) a ovi su sjebali tudje pare lagano, velika je razlika.

Elem, sutra idem po uput kod doktorke svoje, da li za psihijatra ili neuro nesto kurac palac, jer je ocigledno da sam od sebe necu stati tek tako. Dobra stvar je i sto nemam zivih para vise, ostalo nesto u tih 4-5 kola sto imam pa valjda necu praviti dodatne gluposti. A i ako opet dobijem zoloft on pomaze dosta, ubije coveka u pojam pa je svejedno da li su oko mene gole zenske ili neko puca iz pistolja, stepen cimanja je isti. Tako ubije i adrenalin od kladjenja, to mi treba.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 6
Link to comment

Ma mrzi me oduvek sve, za Svajcarsku sam trebao kao ujak negde sa 20 i kusur a ne sad ko mator konj vec. U Srbiji smo svi u istim govnima a Beograd i Novi Sad su mi pakleno losi i prenaseljeni, to jos gora opcija nego Svica. Sve ostaje isto, samo cu morati najvise da se potrudim do sad da ne petljam vise s djavolom a pravljenje para ce ici teze nego ikad jer je fond resetovan na dosta mali a i jedino u cemu sam se pronasao je trenutno u kurcu totalnom. Da uvozim krseve za pola miliona km iz Francuske i Italije necu, vidim da to i dalje nesto kao ide ali neka ih, to je za ove sitne prevarante.

Jebati ga, sam pao, sam se ubio, idemo dalje.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Komsija otisao na brod. Radio na kruzeru kao stolar 6 meseci. Uzeo kintu. Vratio se pre 2 nedelje. Hteo da proba nesto novo.  

Nije siguran da ce ici ponovo ali se ne kaje sto je isao. Ima 58g.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Ima nas raznih, ja nisam bio avanturisticki tip ni sa 20 ni sa 30 a pogotovo ne sad sa 4 banke, jbg.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Jebe te Gli mnogo što nećeš da putuješ. Ne kaže bradilko da se odseliš u Švicu zauvek nego da obećaš sebi da ćeš da probaš na 6 meseci na primer. Šta je tu toliko strašno? Ili na brod da odeš što kaže Sara. Automatski oduzimaš sebi skoro sve opcije. 

 

Psihijatar je definitvno dobra ideja. Ne znam da li si pokušao da povežeš pojačano divljanje sa kockom i test. Ne kažem da si postao kockar zbog toga, ali visok nivo testa podstiče rizično ponašanje i moguće da ti odmaže da se trajno skineš sa kocke. Ovaj put su ti se poklopili ciklus i loša situacija na poslu tj. prestanak ako sam te dobro razumeo sa povratkom kocki. Kao da si tražio novi izvor prihoda (arbitraža) jer je stao posao pa onda odlepio totalno. 

 

Jebem li ga, promena sredina i stručna pomoć su ti best bet (pun intended).

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment

Nisam ni mislila kao na avanturu nego na kratkotrajno izmestanje i mogucnost daa se uzme lova, ne ogromna ali za prvu pomoc. Godine sam navela vise kao info da primaju starije bez iskustva😂

  • +1 1
Link to comment

Psihijatar će ti reći da nađeš hobi, tj. pitaće te šta te ispunjava i da onda radiš više na tome u neko slobodno vreme. Mislim da im je to odgovor na sve. 

 

U suštini kad već delimo savete, evo ti jedan iz ličnog iskustva. 

 

Trebaju ti u suštini 2 stvari. Stalni izvor prihoda i glava. Ti moraš sam sa sobom da prelomiš u glavi jednom da nećeš ništa da igraš. Ni arbitražu, ni tikete za 300,500 din da bi ubio vreme ili šta znam, ni jebeni lucky 6 za 100dinara, ni kad ti daju bonus, ni za tuđe pare, ništa ništa ništa. Samo tako možeš da se izlečiš. Jer u pitanju je bolest jebena. Tu ti neće pomoći ni porodica, ni drugari koji te znaju, ni oni koji te ne znaju, pa ni psihijatar. Samo sam sebi možeš to da uradiš. I to je prilično teško i većina ljudi ne uspeju. Ali iz toga bar možeš da crpiš motivaciju da možeš da probaš da uradiš nešto što većina ljudi u toj situaciji ne može. I budi siguran, život će ti se vrlo brzo promeniti na bolje. Bukvalno ako si imalo pametan. 

  • +1 2
Link to comment

Mislim da nisu ni testosteron ni trenbolon nego neki visak para (za moje uslove i navike) i dosada, plus svest o prethodno izgubljenim parama pa kao sad ce mi se okrenuti sreca, blabla. Jebeno skroz, teske su to psihoze.

A ovo za avanturisticki duh se nisam dobro izrazio nego sam prosto lik koji je zakucan tu gde jeste. Dva puta isao u Svajcarsku kolima i busom, u avion ne smem jer mislim da ce bas taj moj da padne i da ce svi da izginemo u vodu, koji god poslic sam pokusavao gde ima neki sef iznad sam dolazio u sukob sa istim, braneci sebe ili cesce druge a najcesce kontrirajuci nebulozne zahteve tih sefica bolida. Sve u svemu, jedan kvalitetan komad budale koji je iz nekog za sad nepoznatog razloga krenuo krivudavim putem kladionicarskih dana i noci.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...