Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

11 hours ago, Zli Gli said:

Ma jasno sve kao dan, dugorocno kockari nemaju nikakve sanse. A kad smo kod matematicara, ima dobra grupa na instagramu, dzoker u rukavu, bave se arbitrazom i mislim da im dosta dobro ide u domacim kladzama, upad je valjda 5000din mesecno i svaki dan nalaze po nesto ali ja nisam smeo da udjem da mi ne proradi zelja i za regularnim kladjenjem. Imaju dosta meceva sa 5+ % razlike u kvotama, mislim da uz dovoljno para na racunima u 10ak kladza i dovoljno vremena za pracenje i brzo reagovanje moze da se uzme 500+ evra mesecno.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

Jedan nas cuveni matematicar je pricao kako je u mladosti imao problema sa kockom i kako je mnogo izgubio. On je napravio algoritam koji radi i poceo da zaradjuje od toga, ali ga je kasnije sjebao ljudski faktor. U nekom trenutku je odustao od sigurnog algoritma i krekuo da igra na svoju ruku i izgubio sve sto je zaradio i jos dosta preko toga.

Link to comment
On 19.12.2021. at 23:36, Zli Gli said:

Ma jasno sve kao dan, dugorocno kockari nemaju nikakve sanse. A kad smo kod matematicara, ima dobra grupa na instagramu, dzoker u rukavu, bave se arbitrazom i mislim da im dosta dobro ide u domacim kladzama, upad je valjda 5000din mesecno i svaki dan nalaze po nesto ali ja nisam smeo da udjem da mi ne proradi zelja i za regularnim kladjenjem. Imaju dosta meceva sa 5+ % razlike u kvotama, mislim da uz dovoljno para na racunima u 10ak kladza i dovoljno vremena za pracenje i brzo reagovanje moze da se uzme 500+ evra mesecno.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

 

To je večita igra mačke i miševa (korisnika). Kladionice imaju sistem i službu za prevenciju prevarnih radnji, upravljanje rizicima, unutrašnje kontrole...

 

 

Link to comment

Pohlepa je neizlečiv poriv. Ne znam nikog ko je "pozitivan" u bilo kojoj igri sa ovim "sportskim" kladjenjima niti slot mašinama. 

Otkako je Voja Antonić pisao u Računarima o poker aparatima koje je pravio (ima u njegovoj knjizi "Da li postoje stvari koje ne postoje") ne igram ništa slično niti u bilo kom obliku, čak ni igre na PC-u.

Ispratim košarkaške lige, kad gledam sa društvom, i to je to.

Mogu da dozvolim sebi 10evra mesečni trošak, a čim na accountu bud preko 20, podižem polovinu. Smeju mi se svi uokolo, ali tolko mogu da dozvolim sebi i kraj.

Smešni su i oni meni kad počnem da im "solim pamet" o isplativosti kombinacija u sistemima, sedlastim tačkama i matematičkim očekivanjima, ali džaba sve .... smejem se ali u sebi.

Znaju me da sam dobar u kombinatorici i često me po nešto zapitkuju, alhemičara ima na sve strane. Prvo pitanje, sa takvim sveznalicama,  mi je "Šta je kvota, definiši?" - ko ne zna odgovor, a do sada se nije desilo da neko zna, osim da nešto opisno prepričava moje objašnjenje od prošli put, tu prestaje komunikacija na tu temu.

Nemam više živaca, niti sam prosvetitelj neki. Davao sam par popularnih knjiga na te teme ljudima, ali džabe sve. Neverovatno kolko su podložni naklapanjima i laprdanju lokalnih sveznalica po kladionicama.

 

PS

Sin od drugara radi u većoj programerskoj kući koja pokriva dva velika sistema kladjenja i "voćkica" kod nas, i na pitanje: "Čime se bavš?"  daje mnogo poučan odgovor "Uzimamo pare na budale!"

 

 

Edited by zmanic
  • +1 1
Link to comment
On 19.12.2021. at 23:43, askeladden said:

Fazon tko nekako ovde ljudi zive od berze.Sede ceo dan za kompom i nabace mesecnu platu.

 

Jako je zajebano živeti samo od berze, a posebno u Srbiji, osim ako nisi milioner koji živi od dividendi koje isplaćuju naftne ili slične kompanije. Možda ako si daily trader koji igra sa velikim sumama (tipa 100 hiljada i više), pa se još samo time baviš po ceo dan, ali i tada je to iz Srbije gotovo nemoguće, jer se ne može trgovati direktno na aplikacijama (tj. može, ali je komplikovano). Sve ostalo je znatan rizik, jer akcije mogu da dugo tavore ili odu u crveno, ili da porastu toliko malo da nemaš nikakvu zaradu kad platiš troškove i porez. Ja imam bruto godišnju zaradu od cca 10-15% vrednosti portfolia, ali i to zato što nisam pod pritiskom da prodajem akcije da bih platio račune, već živim od drugog priliva pa mogu da čekam koliko god je potrebno da bih bio zelen. Mustang mislim da zarađuje više od mene, ali ona trguje na rizičnijim tržištima, plus živi u USA, pa može jednostavnije da trejduje.

Link to comment
  • 1 month later...

Hehe, ala nas ima degenerika ovde :D

Hvala na ispovesti. Ja sam se tripovao da sam mnogo kul zato što radim to što radim pa sam se hvalio. Naravno, svi me gledali kao tešku budalu kockara. Čak su i najbliži koji su videli da dobijam nekoliko godina ostali skeptični. Jedino su taj kum koji me je navukao i moja sadašnja žena kapirali priču, sa tim da je ona bila protiv i pored toga što joj  je bilo jasno da nije klasična kocka u pitanju.

 

Stoji da se igra menja, ali to više važi sa online. Live to ide dosta sporije. Ima uvek određeni broj klinaca koji igra moderno, ali su oni teška manjina i obično nemaju bankroll. Ovi ostali uglavnom ili nemaju pojma šta rade, kao na neki osećaj i iskustvo igraju a ne znaju da izračunaju verovatnoću da pogode to što čekaju na flopu, ne kapiraju taj koncept uopšte ili su old school live igrači koji šišaju te regularne nemače pojma, kockare, turiste i zalutale pijane iz kluba pored igrajući potpunu eksploataciju bez ikakvog obaziranja na GTO. Ti drugi malo menjaju igru, ali sve je to sporo i mnogo kasni za online. Keš sam igrao, tu se oni i izbegavaju međusobno ili dobrog klinca, ne žure nigde. Pričam za te male stejkove koje sam ja igrao.

Link to comment

Da li je moglo na tim online pokerima ,gde se igra za pravi novac,da se nameste dva igrača koja igraju u duetu

Bila je fora sa onim facebook pokerom,jedan igra preko kompa drugar preko laptopa,sednu za isti sto i oderu mršu 

Posle su te skupljene tokene prodavali za fine novce 

Link to comment

Ne znam za onlajn ali ovde kod mene su tako radili, po dvojica u dogovoru nesto, plus znam da je bilo i favorizovanja pri deljenju. Tako mi bar pricali ovi moji klosari iz naselja sto su visili u kladionici stalno a nema razloga da ne verujem jer su generalno odvratni. Ja se u to nista ne razumem ali imam jednog prijatelja koji je ziveo a mislim da i dalje zivi od toga ali on je skroz smiren lik i nije kockar nego programer, matematicar, sve mu je u nekim procentima. Znam kad mi je pricao neke fore za singlove u kladionici, ako si promasio prethodni a igras kvotu x dizes ulog za 10% itd itd. Meni to spanska sela, ako sam promasio singl a nervozan sam sledeci vec ide za bar duplo a i veca kvota, hocu da uzmem lovu, klasika.

Da nisam usao te '98 u kladionicu West Monaco i kasnije u bilo koju, potpisujem da bi' danas bio svetski covek, proputovao i video sveta. Porodica manje vise, to me nesto nikad nije zanimalo, ali naziveo bi' se kao gospodin covek. Ovako djoka, kanal.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
  • 5 months later...

Pas mater, nisam izdrzao. Nasao super foru za arbitrazu i uzeo oko 300 000 za tri meseca na tim razlikama u kvotama ali me povuklo i regularno igranje i popusio za mesec dana jedno 7-8 puta vise. Debakl, ko zna koji put, kad god dodjem do nekih para moram da napravim sranje.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 1
  • Tužno 5
Link to comment
15 minutes ago, Zli Gli said:

Pas mater, nisam izdrzao. Nasao super foru za arbitrazu i uzeo oko 300 000 za tri meseca na tim razlikama u kvotama ali me povuklo i regularno igranje i popusio za mesec dana jedno 7-8 puta vise. Debakl, ko zna koji put, kad god dodjem do nekih para moram da napravim sranje.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

domace ili strane?

to sam ja radio jedno vreme, na basketu uglavnom

i koristio klasicne rgeske kladionica, npr meridian je do unazad godinu, dve dana redovno imao u ponudi egzoticne lige na kojima im rezultat kasni i do minut

i onda pracenej rezultata na stats sajtovima i uplate kad padne gol

 

 

ovo drugo vise ne moze ili ja ne znam gde moze

 

ovo prvo ce moci uvek, ali nije vredno ulozenog truda, vremena i zivaca

 

Link to comment

Napravili likovi, cenim neki programeri, grupu na instagramu preko koje ulazis placanjem clanarine u ekipu koja dobija pristup telegram stranici Sportska arbitraza. Moze itekako da se uzme, pogotovo ko se cima vise od mene i ko ima i lovu na racunima svih kladionica. Kazem, meni bio prosek stotinak hiljada mesecno, minus program 7000 i minus gorivo za cimanje npr 3000din, toliko sam racunao a manje potrosio. Mnogo ima ispaljivanja jer kladionice limitiraju, obaraju kvote, cigani su nevidjeni skoro svi ali opet se moze praviti ako si agilan i brz. I ako ne prokockas, naravno.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...