Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

Ma to ti ne treba. Hocu reci, da covek mora sam da iskulira (ako je ikako moguce), inace ce se problem vracati (sto se i meni desava, no rec je o mnooogo manjim ciframa, u odnosu na period od pre 10 godina). Neko je pomenuo gejming. To i prvopomenuto su moji glavni poroci i dalje, posto ja komotno mogu igrati/gledati utakmice i po 10 sati u kontinuitetu. Kada odem u selo, toga nema, ili deluje nekako udaljeno. Imam net na mobilnom, no tu pustim neku pesmu ili pogledam neki rezultat, prokomentarisem i nastavim da cistim travu, odnosno sta je vec u planu. Imamo posla od 5 ujutru, do 4 posle podne. Nema problema, odradice se; bitno je da ostanem smiren.

  • +1 1
Link to comment

Bio sam i ja navucen pre sto godina na haksbol, CoD i jos poneke igrice kao i na PL fantasy, NBA fantasy i kojesta ali sam se toga bas lako resio a to me i nije kostalo nista osim malo vremena dok ovo ubi jbt. Na temu doata lake love, opet kazem, ponavljam, imam tog druga koji pravi hiljade silne mesecno na tim sajtovima otkako je zavrsio kurs(eve) ali je prilicno debo masan, asportski tip totalno i dosta se zabo u onlajn zivot sto mi je sve uzasavajuce i neprihvatljivo.

Oj Putine majku ti, ti si mi sve sjebao, mrs pedere

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment

E jbg tebi dupe zinulo za dobrom lovom, pa sad se u srbiji fizikalisanje dobro plaća, npr dnevnica u branju malina je bila 5000 din plus smestaj i klopa...obaras i pripremas drva za ogrev u šumi, isto odlična kinta...u građevini pocnes kao prost fizicki radnik ali non stop kupis fore i cake od majstora, ispeces zanat i sam postanes majstor, a oni su odlično plaćeni za nase uslove

Link to comment

Bojim se da nista nece pomoci dok se ne uradi one eighty promena zivotnih navika i prioriteta. Govorim, nazalost, iz sopstvenog iskustva. Tesko je, ali moze. 

  • +1 2
Link to comment

ko se kladi na sport, a želi da prestane, mora potpuno da prestane da prati sport, apsolutno sve

 

mora da prestane da ide na mesta koja su vezana za klađenje i koja podsećaju na klađenje

 

i to je tek početak

Link to comment

nekad nije vezano samo za sport, odu na kartanje pa izadje na isto ili jos gore jer se kladis i sa necim sto nemas il nije tvoje. ako je u pitanju nacin zivota, nema veze sa kladjenjem mozda i ne voli sport. znam likove koji vole fudbal i ceo zivot prate onaj teletekst dole sa rezultatima, zavisnici koji igraju sa kontrolisanim kolicinama novca, sa onim sto mogu da priuste. ako je kolicina novca velika i brza jako tesko je zameniti sa necim, ne radi se o sportu, ne postoji zamena za osecaj da u svakom trenutku vladas, to radi sve ljude, neki se kroz politiku pametno dovuku do toga gde drugi preuzimaju rizike i rade za njhihov osecaj slobode i moci. kada obrnes 2-3 hilljade eura za jedan posao zelis to da ponovis i jako je dobro. ako imas znanje/vestinu mozes da odrzavas a prodavac kola nije stalna vestina ako ti neko spolja rokne neki rat il sta znam nesto drugo pa izvisis. to je usputni talenat koji radi neko vreme. jednom te ceka pravi rad, znaci mora da se prijavi u tu neku fabriku kad tad, ovo je odlaganje kojim samo trosi vreme. na brzoj lovi ne cenis dinar. kada se zavrsi smena, ako te jos pali da odigras tiket, stavices na putu kuci 500 dinara max i nece uticati na tebe kada roknes. ja se slazem da treba da prestanes da ides na ta mesta ali je problem jer to si ti, to volis i radi te, ako odes preko ide sve sa tobom. samo rad i postovanje novca na nacin kako vecina radi pa vremenom prekidas zavisnost. za prekidanje odjednom treba mnogo snage ako nemas puno toga izvan. vidim ljude svuda kako rade sve, nekad smo bili mocni sada neki moraju da rade na trakama i da rade kurseve pa se nakace na neke nove poslove pa budu nekakvi dosadnjakovici, to je neizbezno. stvarno se sve slazem za promenu od 180 samo znam da nekima ide jako tesko kada su full slobodni i kada je to sto rade ono sto jesu.

fabrika ko nesto sto nije online, mada moze da pise nesto ako ce prodati, ja cu sad da uzmem te kurseve da dodjem do neke love ako prave par iljada:fantom:

Edited by villiem
Link to comment
3 hours ago, Braća Strugacki said:

ko se kladi na sport, a želi da prestane, mora potpuno da prestane da prati sport, apsolutno sve

 

mora da prestane da ide na mesta koja su vezana za klađenje i koja podsećaju na klađenje

 

i to je tek početak

 

Netačno. Sve se može kad se hoće bukvalno i sa praćenjem sporta i sa odlaskom na takva mesta. Kladionica uopšte toliko nema veze sa sportom. 

Link to comment

Poznanik kojeg su poslali u NS na pravo odvikavanje je stvarno dobio zabranu posecivanja sportskih dogadjaja jer to budi zelju za pogadjanjem ishoda i slazem se da treba skroz bataliti to ali mislim da je skoro nemoguce. Nekad davno sam uz sport bio i kompjuteras, znao dosta o hardveru i svima zivima oko mene odrzavao/instalirao sisteme, resavao probleme razne, cuda... i onda odjednom samo prestao, sad ne znam sebi da resim zasto mi je desktop usporio, doduse sa 10ak godina starim sistemom. Kamo srece da sam se ovoga tako resio pre mnogo godina.

A farbika i slicni poslovi za 400-500e, cesto u tri smene... Ni mrtav.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk



  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, theanswer said:

 

Netačno. Sve se može kad se hoće bukvalno i sa praćenjem sporta i sa odlaskom na takva mesta. Kladionica uopšte toliko nema veze sa sportom. 

 

Nije tačno da je netačno. Ovo što sam napisao je uobičajena praksa u procesu odvikavanja. 

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

Nije tačno da je netačno. Ovo što sam napisao je uobičajena praksa u procesu odvikavanja. 

 

Ali nije tačno da je netačno haha. Evo ja tako živim i nikakvih problema nemam. Kafić u koji obično idem da gledam košarku npr sa ekipom je ujedno i kladža. Da ne pričam o sportu. 

Link to comment

Ne znam zašto polaziš od sebe, ti si očito nadčovek. Ja ti kažem šta je praksa ukoliko odeš po pomoć, a ti sviraš kurcu.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Braća Strugacki said:

ko se kladi na sport, a želi da prestane, mora potpuno da prestane da prati sport, apsolutno sve

 

mora da prestane da ide na mesta koja su vezana za klađenje i koja podsećaju na klađenje

 

i to je tek početak

Moj drugar ovo iz prvog bolda ni u jednom trenutku nije morao u procesu prestanka kladjenja.

 

Ovo iz drugog bolda jeste uradio.

 

@theanswer

 

Da li si nekada imao ozbiljnih problema sa kladjenjem? Strugacki prica o tim osobama, s tim sto kazem da se ovo sa prestankom pracenja sporta ne moze univerzalno primeniti.

Edited by Milošica
Link to comment
1 minute ago, Braća Strugacki said:

Ne znam zašto polaziš od sebe, ti si očito nadčovek. Ja ti kažem šta je praksa ukoliko odeš po pomoć, a ti sviraš kurcu.

 

ocigledno nisi upoznat sa ajversonovim opusom. :sad:

Link to comment

Ne znam, ja recimo pratim Zvezdu, a vrlo retko se kladim na njene meceve, da l gledao na TV-u ili bio u hali/na stadionu. Ne osecam da mi to budi neku zelju za kladjenjem.

 

Kod tenisa to najvise osecam, a i kod NFL-a. Ne treba napomenuti da te sportove ne gledam uzivo. Mozda zato sto tu ima najvise preokreta...

Edited by Malvo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...